Logo
Zavolejte nám.
(Po-Pa 7:00-14:30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. BLOG zajímavosti z dřevěného světa.
 3. Střešní krytiny
 4. Plastový šindel EUREKO je aktuálně nejvariabilnější střešní krytina. Má řadu výhod a použijete ji kdekoliv

Plastový šindel EUREKO je aktuálně nejvariabilnější střešní krytina. Má řadu výhod a použijete ji kdekoliv

Dříve bylo zcela běžné vidět stavby s dřevěnou střešní krytinou. Dnes je tento pohled daleko vzácnější a týká se spíše historických staveb a budov, které jsou památkově chráněné a takové provedení vyžadují. Dřevo sice stále zůstává jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů vůbec, ale co se týče střešní krytiny, stále častěji jej nahrazují jiné materiály.

hřebenáčzákladní šablonaventilační kus

Důvod je prostý. Dřevo má sice řadu skvělých vlastností a dlouho vydrží, ale to vše jen při správné, a poměrně náročné údržbě. Ta zahrnuje pravidelné nátěry nebo postřiky a také vždy hrozí větší nebezpečí toho, že bude dřevo snadněji podléhat klimatickým vlivům nebo dřevokaznému hmyzu. Takové nebezpečí u jiných materiálů nehrozí, a tak řada lidí zcela logicky volí jiné varianty, které většinou vychází i finančně lépe.

Právě jedním z relativně nových materiálů, který si však i za svůj krátký čas na trhu stihl vydobýt pevné místo mezi jinými střešními krytinami, je plastový šindel EUREKO. Jedná se o konstrukčně velmi věrnou napodobeninu klasického šindele, která však ale vyniká v mnoha oblastech, kde dřevo mírně zaostává. Byl vyvinut jako střešní krytina s všestranným využitím, to znamená, že se její použití nemusí omezovat jen na samotnou střechu. Dá se využít i jako obklad a na každém místě si plní svou funkci perfektně.

Proč plast?

Plastový šindel je vlastně vylepšenou variantou klasického dřevěného šindele, který se osvědčil po dlouhá desetiletí. Při jeho vývoji se vycházelo ze znalostí výroby a pokládky dřevěného šindele, což bylo promítnuto i do konstrukce plastové šablony. Na první pohled si jsou oba šindele velmi podobné, plastový šindel je velmi věrnou napodobeninou toho dřevěného a střecha pokrytá plastovým šindelem je k nerozeznání od té které má dřevěný šindel.

DDS II

Šablony plastového šindele se vyrábí i ve všech potřebných variantách k vykrytí nároží či úžlabí na šikmé sedlové střeše. Přechody jsou velmi plynulé a pokládka je velmi snadná a intuitivní. Řada lidí si ji dokonce provede sama s pomocí zevrubného návodu, ale není problém nechat práci na odbornících a ušetřit si čas i starosti. Koneckonců správná pokládka je prvním krokem k úspěchu a dlouhé životnosti střešní krytiny.

Jak lze plastový šindel využít?

Použití plastového šindele vlastně není nijak limitováno. Díky jeho podobnosti s dřevěným šindelem jej lze hravě použít na všechny povrchy a místa, kam by šel umístit šindel dřevěný. Typicky se tedy jedná hlavně o:

 • Střechy rodinných domů
 • Střechy chalup či chat či zahradních domků
 • Dokonalá podobnost s dřevěným šindelem dokonce přesvědčila i památkáře, kteří často povolí tento typ šindele i na památkově chráněné objekty.
 • Hodí se i na jakékoliv moderní stavby, a i obklady fasád apod.

Plastový šindel EUREKO se vyrábí z velmi odolných plastů, které z velké míry pocházejí z automobilového průmyslu. Mimo to, že je to dobrá volba pro vaši peněženku a vaši spokojenost, plastový šindel je i velmi ekologická varianta, která se snaží šetřit životní prostředí a využívá ke své výrobě materiál, který by jinak skončil na skládkách. Tyto velmi odolné a tvrdé plasty se poté dále zušlechťují s pomocí barviv a plniv tak, aby výsledný produkt splňoval všechna očekávání a požadavky. Tyto postupy plast chrání před UV zářením a vlivy klimatických podmínek. Životnost takového materiálu je pak přibližně 50-70 let a my se nebojíme poskytovat minimální záruku až na dobu 30 let.

Výhody, které jinde nenajdete

Plastový šindel se stává stále oblíbenějším materiálem pro různé typy rekonstrukcí i nových projektů. Splňuje náročná očekávání zákazníku na jedničku, a přitom je i velmi dostupný a většina lidí chtě nechtě musí hledět na cenu. Oproti dřevěným šindelům je jeho cena o poznání přívětivější, a přitom nemusíte dělat žádné kompromisy ohledně kvality ani estetického dojmu.

Výhodou je velmi nízká hmotnost, dlouhá životnost bez nutnosti údržby, nenasákavost i nepropustnost a další:

 • Velmi dobře odolává mechům, lišejníkům a zásaditým látkám.
 • Odolává všem klimatickým podmínkám – i extrémním. Osvědčil se v dešti mrazu, při krupobití, bouřkách nebo i při vysokých teplotách.
 • Je houževnatý, odolný a pevný.
 • Je zcela bezúdržbový, což je oproti dřevěnému šindeli veliký rozdíl.
 • Skvěle imituje přírodní materiály a od dřevěné krytiny je prakticky k nerozeznání.
 • Pyšní se dlouhou životností a skvělou zárukou 30 let.

DDS II

Není tedy důvod nedat plastovému šindeli šanci. Nebudete tohoto rozhodnutí určitě litovat. Ať už se jedná o rekonstrukci nebo pokrývku zcela nové střechy, při obojím vám bude plastové krytina EUREKO tím nejlepším parťákem. Rádi vám poradíme, jak postupovat u vašeho konkrétního projektu, jak zvolit tu nejlepší možnost i jak zařídit, aby vám střešní krytina vydržela hodně dlouho.

 

https://www.drdlik.cz/drdlik-plastovy-sindel-eureko-dds-ii

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Co takhle sleva 5 % na Váš příští nákup?
Novinky Vám pošlu maximálně 1 x měsíčně a žádný spam. Slibuji! Přihlašte se, abyste měli přehled o nejnovějších nabídkách.

                                       drdlik

Staňte se naším fanouškeminstagram drdlik.cz      

Sledujte nás na instagramu a pochlubte se !   #instagramdrdlik

fotogalerie dřevěné obklady na zeď drdlik

Trvalá udržitelnost   

drdlik

  Drewmax zahradní nábytek a dřevěné doplňky       Prowood thermo zahradní nábytek     Stegu dřevěné obklady na zeď   Drdlik     Stepwood dřevěne obkladové panely na stěnu      Haro Wall dřevěne obklady na stěnu     Wodewa obklady na stěnu     Wooden Wall Design obkladové panely ze dřeva    Eureko plastový šindel Drdlik

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © DRDLIK.cz 2015 - 2021. Všechna práva vyhrazena.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.