Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení. Nastavení můžete změnit v prohlížeči.

   Velká Británie Slovensko   Německo    

 

Ověřeno našimi zákazníky

Byli jsme s dřevořezbou nadmíru spokojeni. Krásně vyrobená. Skláníme klobouk před mistrem řezbářem. Děkujeme. S pozdravem Bártovi.


Děkuji za hezký dřevěný obklady .... jsou nádherný!!! Petra
 

dobrá cena, kvalitní zboží, ochota, minus že mají vše na zakázku, jinak doporučuji.  radek

 

Spolehlivost, doporučuji. Roman K.

              

 

Drdlík foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


08. 10. 2019

Plastový šindel EUREKO je aktuálně nejvariabilnější střešní krytina. Má řadu výhod a použijete ji kdekoliv

Dříve bylo zcela běžné vidět stavby s dřevěnou střešní krytinou. Dnes je tento pohled daleko vzácnější a týká se spíše historických staveb a budov, které jsou památkově chráněné a takové provedení vyžadují. Dřevo sice stále zůstává jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů vůbec, ale co se týče střešní krytiny, stále častěji jej nahrazují jiné materiály.

hřebenáčzákladní šablonaventilační kus

Důvod je prostý. Dřevo má sice řadu skvělých vlastností a dlouho vydrží, ale to vše jen při správné, a poměrně náročné údržbě. Ta zahrnuje pravidelné nátěry nebo postřiky a také vždy hrozí větší nebezpečí toho, že bude dřevo snadněji podléhat klimatickým vlivům nebo dřevokaznému hmyzu. Takové nebezpečí u jiných materiálů nehrozí, a tak řada lidí zcela logicky volí jiné varianty, které většinou vychází i finančně lépe.

Právě jedním z relativně nových materiálů, který si však i za svůj krátký čas na trhu stihl vydobýt pevné místo mezi jinými střešními krytinami, je plastový šindel EUREKO. Jedná se o konstrukčně velmi věrnou napodobeninu klasického šindele, která však ale vyniká v mnoha oblastech, kde dřevo mírně zaostává. Byl vyvinut jako střešní krytina s všestranným využitím, to znamená, že se její použití nemusí omezovat jen na samotnou střechu. Dá se využít i jako obklad a na každém místě si plní svou funkci perfektně.

Proč plast?

Plastový šindel je vlastně vylepšenou variantou klasického dřevěného šindele, který se osvědčil po dlouhá desetiletí. Při jeho vývoji se vycházelo ze znalostí výroby a pokládky dřevěného šindele, což bylo promítnuto i do konstrukce plastové šablony. Na první pohled si jsou oba šindele velmi podobné, plastový šindel je velmi věrnou napodobeninou toho dřevěného a střecha pokrytá plastovým šindelem je k nerozeznání od té které má dřevěný šindel.

DDS II

Šablony plastového šindele se vyrábí i ve všech potřebných variantách k vykrytí nároží či úžlabí na šikmé sedlové střeše. Přechody jsou velmi plynulé a pokládka je velmi snadná a intuitivní. Řada lidí si ji dokonce provede sama s pomocí zevrubného návodu, ale není problém nechat práci na odbornících a ušetřit si čas i starosti. Koneckonců správná pokládka je prvním krokem k úspěchu a dlouhé životnosti střešní krytiny.

Jak lze plastový šindel využít?

Použití plastového šindele vlastně není nijak limitováno. Díky jeho podobnosti s dřevěným šindelem jej lze hravě použít na všechny povrchy a místa, kam by šel umístit šindel dřevěný. Typicky se tedy jedná hlavně o:

  • Střechy rodinných domů
  • Střechy chalup či chat či zahradních domků
  • Dokonalá podobnost s dřevěným šindelem dokonce přesvědčila i památkáře, kteří často povolí tento typ šindele i na památkově chráněné objekty.
  • Hodí se i na jakékoliv moderní stavby, a i obklady fasád apod.

Plastový šindel EUREKO se vyrábí z velmi odolných plastů, které z velké míry pocházejí z automobilového průmyslu. Mimo to, že je to dobrá volba pro vaši peněženku a vaši spokojenost, plastový šindel je i velmi ekologická varianta, která se snaží šetřit životní prostředí a využívá ke své výrobě materiál, který by jinak skončil na skládkách. Tyto velmi odolné a tvrdé plasty se poté dále zušlechťují s pomocí barviv a plniv tak, aby výsledný produkt splňoval všechna očekávání a požadavky. Tyto postupy plast chrání před UV zářením a vlivy klimatických podmínek. Životnost takového materiálu je pak přibližně 50-70 let a my se nebojíme poskytovat minimální záruku až na dobu 30 let.

Výhody, které jinde nenajdete

Plastový šindel se stává stále oblíbenějším materiálem pro různé typy rekonstrukcí i nových projektů. Splňuje náročná očekávání zákazníku na jedničku, a přitom je i velmi dostupný a většina lidí chtě nechtě musí hledět na cenu. Oproti dřevěným šindelům je jeho cena o poznání přívětivější, a přitom nemusíte dělat žádné kompromisy ohledně kvality ani estetického dojmu.

Výhodou je velmi nízká hmotnost, dlouhá životnost bez nutnosti údržby, nenasákavost i nepropustnost a další:

  • Velmi dobře odolává mechům, lišejníkům a zásaditým látkám.
  • Odolává všem klimatickým podmínkám – i extrémním. Osvědčil se v dešti mrazu, při krupobití, bouřkách nebo i při vysokých teplotách.
  • Je houževnatý, odolný a pevný.
  • Je zcela bezúdržbový, což je oproti dřevěnému šindeli veliký rozdíl.
  • Skvěle imituje přírodní materiály a od dřevěné krytiny je prakticky k nerozeznání.
  • Pyšní se dlouhou životností a skvělou zárukou 30 let.

DDS II

Není tedy důvod nedat plastovému šindeli šanci. Nebudete tohoto rozhodnutí určitě litovat. Ať už se jedná o rekonstrukci nebo pokrývku zcela nové střechy, při obojím vám bude plastové krytina EUREKO tím nejlepším parťákem. Rádi vám poradíme, jak postupovat u vašeho konkrétního projektu, jak zvolit tu nejlepší možnost i jak zařídit, aby vám střešní krytina vydržela hodně dlouho.

 

https://www.drdlik.cz/drdlik-plastovy-sindel-eureko-dds-ii