Powered by Smartsupp

Sněhové zachytávače pro plastový šindel DDS II se montují na střechy k tomu, aby zabránily případnému sjíždění sněhu ze střechy a předcházely tak nebezpečným situacím. Je důležité dbát na to, aby byly správně umístěny a rozmístěny v závislosti na velikosti a tvaru střechy. Pokud se jedná o střechy s vikýři, umístění sněhových zachytávačů může být složitější.

 

 

TOTO NENÍ ODBORNÉ STANOVISKO A NESMÍ BÝT BRÁNO V POTAZ JAKO MONTÁŽNÍ NÁVOD PRO SNĚHOVÉ ZACHYTÁVAČE!

MONTÁŽ SNĚHOVÝCH ZACHYTÁVAČU MUSÍ POSOUDIT ODBORNÁ FIRMA A VYDAT NA STŘECHU PROJEKTOVOU DOKUMENTACI!

Je to správný postup, protože správné rozmístění a instalace sněhových zachytávačů jsou klíčové pro zajištění bezpečnosti a ochrany před poškozením. Odborná firmy posoudí sněhovou oblast, zatížení, statiku a vystaví projektovou dokumentaci.

 

Jak montujeme sněhové zachytávače my (po domluvě se zákazníkem):

Rozmístění sněhových zachytávačů se liší v závislosti na množství sněhových srážek a velikosti střechy. Obecně platí, že držáky sněhových zachytávačů se umisťují na každý krov nebo na každý druhý krov (max. 2 m od sebe), ale tato vzdálenost se může lišit v závislosti na množství sněhu. Pokud má střecha malou plochu, může být dostačující instalovat sněhové zachytávače pouze podél jedné strany střechy. Naopak u větších střech se často používají sněhové zachytávače umístěné ve dvou řadách nad sebou, aby se množství sněhu rozneslo po celé ploše a netlačilo pouze jen do jedné řady zachytávačů.

Vše závisí na velikosti plochy střechy:

  • Pod vikýřem - pokud je krátký přesah, tak se nemusí. Pokud je dlouhý přesah tak dáváme.
  • Na vršku vikýře (budníku, volského oka) – v takovém případě je třeba zvážit výšku budníku od spodní střechy a velikost vikýře. Pokud je vikýř malý a sníh může sjíždět pouze z malé výšky, není nutné sněhové zachytávače instalovat. Pokud je vikýř velký a vysoký, může být lepší sněhové zachytávače na něj nainstalovat, aby předešli nebezpečným situacím.

 

V každém případě je důležité přizpůsobit umístění sněhových zachytávačů konkrétní střeše a mít na zřeteli bezpečnost především osob, které se mohou pohybovat v blízkosti střechy.

Mějte na paměti, že i když se v dané oblasti vyskytuje jen málo sněhu, může přijít rok, kdy dojde k extrémnímu náporu sněhu. Dle této zkušenosti, pak přidáváme sněhové zábrany.

Pokud máte plastový šindel, není problém dodělat sněhové zachytávače, které zabrání padání sněhu, kde by mohl způsobit poškození. V případě krytiny DDS II je možné snadno rozebrat krytinu a instalovat sněhové zábrany bez nutnosti odstraňovat celou krytinu. Rozebíráme pouze v místech kotvení sněhového zachytávače.

Osobně preferujeme instalování sněhových zachytávačů pouze na místech, kde existuje riziko úrazu nebo poškození, jako je například nad garáží nebo u vstupu do domu, kde se často chodí a prochází. Pokud sníh padá na místa, kde nehrozí žádné nebezpečí (například na zahradu), nezasahujeme a necháváme sníh přirozeně spadnout.

 

Rozmístění sněhových zachytávačů se také liší v závislosti na množství sněhových srážek a velikosti střechy. Obecně platí, že sněhové zachytávače se umisťují na každý krov nebo na každý druhý krov (max. 2 m od sebe), ale tato vzdálenost se může lišit v závislosti na množství sněhu. Pokud má střecha malou plochu, může být dostačující instalovat sněhové zachytávače pouze podél jedné strany střechy. Naopak u větších střech se často používají sněhové zachytávače umístěné ve dvou řadách nad sebou.

 

UKÁZKU MONTÁŽE SNĚHOVÉ HO ZACHYTÁVAČE najdete v našem montážním videu v 17:24 minutě. Kouknout na video zde.

 

Zde si můžete střešní doplňky zakoupit:

 

V nabídce Drdlik- střešní krytiny si určitě vyberete.

Váš tým Drdlík– rodinná firma s tradicí od roku 1989!

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!