Powered by Smartsupp

Dřevěné obklady se v interiéru používají po staletí. Dřevo jako přírodní materiál dodává prostředí útulnost, styl a nádech luxusu. Dřevěné obložení do vaší domácnosti vnese také teplo, klid a vůni přírody. Pokud toužíte po útulném moderním bydlení s tónem klasiky, voňavé dřevo je pro vás jasná volba. Jak ale vybrat ten správný dřevěný obklad, abyste se v interiéru cítili skvěle a doslova jako doma? Především vybírejte srdcem – prohlédněte si nabídky různých typů a designů obkladů, vytipujte si styl, vzhled a barvu podle toho, co se vám líbí a co by se hodilo právě do toho vašeho interiéru, aby se vám v něm líbilo. Pak si prostudujte podrobnější informace a poraďte se s odborníky. Při výběru pamatujte na to, že dřevěné obložení mění nejen styl a vlastnosti místnosti, ale i rozměry. Interiér může také zateplit, zvukově odizolovat a pokud vyberete správně, budete se z perfektního vzhledu svého domova radovat dlouhou dobu.

 

Podle jakých kritérií můžete vybírat?

Abyste si mohli obklady vybrat co nejkomfortněji, v nabídce Drdlik.cz můžete využít filtr, ve kterém lze vyhledávat obklady podle mnoha různých kritérií, jakými je například barva, typ dřeva, funkčnost, velikost, struktura povrchu, způsob instalace či množství dalších vlastností. Konečně si můžete upravit interiéry do podoby, jakou si zasloužíte.

Jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru? 

 

S výběrem začněte u barvy

Barva je jedním z nejzákladnějších kritérií výběru. Proto je volba barevného odstínu zpravidla na začátku hledání toho správného obložení. Kromě osobního vkusu a charakteru místnosti se hodí vzít v úvahu i další okolnosti. Například fakt, že použití tmavého dřeva místnost opticky zmenší, zatímco světlé dřevo místnost prosvětlí a opticky zvětší. Roli může sehrát i barva podlahy, zárubní či oken, se kterými by obklady měly ladit. Po volbě barvy je čas přistoupit k prozkoumání dalších vlastností obkladů.

Dle odstínu

  

Do různých typů místností se hodí různé obložení

Podle toho, do jaké místnosti obklad plánujete umístit, je u výběru rozhodující design a styl, který by měl co nejvíce korespondovat s vaší představou o vzhledu interiéru. Nabídka obkladů je tak široká, že nebude problém najít vhodný styl, materiál, barvu, velikost či povrchovou úpravu pro jakýkoliv interiér.

Speciální kategorií jsou obklady určené pro použití v koupelně či v kuchyni. Jsou vyrobené v podobě mozaiky ze speciálních typů voděodolného dřeva. Zpravidla jde o exotické dřeviny jako wenge, teak, zebrano, iroko nebo merbau nebo vysoce kvalitní dubové, ořechové či třešňové dřevo. Tyto typy dřeva se vyznačují tvrdostí a odolností vůči vodě. Koupelnu s nimi proměníte v útulný a luxusní wellness prostor pro očistu těla i duše.

 

Máte na výběr z více než 30 druhů dřeva

V široké nabídce dřevěných obkladů je nejoblíbenějším materiálem dubové dřevo, které patří mezi nejkvalitnější a nejuniverzálnější díky tvrdosti, pevnosti, houževnatosti a trvanlivosti. Je také odolné proti střídání vlhka a sucha a jeho vzhled skvěle zapadne do mnoha typů interiérů. Jiné typy dřeva ale také mají své kouzlo – můžete vybírat z více než 30 druhů. Některé obklady jsou vyrobeny i z kombinace různých druhů dřeva, což jim dodává originalitu a osobitý styl.

Různé druhy dřeva se liší nejen vzhledem a strukturou, ale také tvrdostí, odolností vůči vlhkosti či světlu nebo požadavky na péči. Proto je dobré prostudovat si u jednotlivých nabídek obkladů informace o konkrétním typu dřeva, ze kterého je obklad vyroben a jejich vlastnosti srovnat se svými požadavky.

žijte filtr, ve kterém obklady snadno protřídíte podle barvy, velikosti, struktury povrchů, 3D či 2D a dalších vlastností.

 

Struktura povrchu a povrchová úprava dodají obložení šmrnc i ochranu

Nejčastější úpravou struktury povrchu je broušení, které poskytuje dřevu zcela hladký povrch. Oblíbená je i povrchová úprava kartáčováním, které odstraněním měkčích částí z povrchu dřeva zvýrazní jeho přirozenou strukturu a kresbu – pocítíte ji i na dotek. Dřevo kartáčováním získá také na trvanlivosti. Štípaný povrch odhaluje přírodní charakter dřeva s jeho 3D strukturou a výrazně se tak liší od ostatních povrchů. Velmi trendy je i originální povrch starého dřeva se stopami toho, jak během let zrálo na slunci, větru a dešti, což mu propůjčuje zcela jedinečný vzhled.

Pro finalizaci povrchů se používá 5 způsoby povrchové úpravy dřeva: kartáčovaný s UV tvrzeným olejem, kartáčovaný bez povrchové úpravy, broušený s UV tvrzeným olejem, broušený bez povrchové úpravy, barvený. Oblíbené jsou obklady zcela bez povrchové úpravy, ale pro jeho ochranu se často upravuje olejováním. Speciální olej skvěle zvýrazní přirozenou strukturu dřeva, zachová jeho vůni a ochrání jej proti vlhkosti. Někdy se k impregnaci dřeva místo oleje používá také vosk. Barevnost se upravuje použitím lazury nebo mořidla. V případě potřeby extrémní ochrany před vnějšími vlivy lze použít i 4 vrstvy laku, hlavně v případě dřevěných obkladů do koupelny a kuchyně.

Povrchové uprava dřevěného obkladu- kartáčovaný s UV tvrzeným olejem  Povrchové uprava dřevěného obkladu- broušený s UV tvrzeným olejem  Povrchové uprava dřevěného obkladu- kartáčovaný bez povrchové úporavy  Povrchové uprava dřevěného obkladu- broušený bez povrchové úpravy

 

Tvar a velikost obkladů ovlivňuje náročnost a rychlost instalace

Obklady jsou k dispozici v obdélníkovém, čtvercovém i kulatém tvaru v mnoha variantách velikostí. Od jednotlivých kusových obkladů velkých pár centimetrů až k velkoplošným panelům. Oblíbené jsou třeba mozaikové čtverce či panely větších rozměrů, někdy samolepicí, které usnadňují instalaci.

Obklady malých rozměrů jsou praktické při instalaci na plochy nepravidelných tvarů. Velké panely jsou skvělé na velké plochy pravidelných rozměrů bez výklenků, šikmin a podobných prostorových záludností.

Při výběru obkladů je dobré věnovat pozornost také tomu, zda je obklad určen pro instalaci přímo na zeď, anebo se instaluje na rošt. Pokud nejde o samolepicí obklady, je nutné spolu s obložením zakoupit také speciální lepidlo a pomůcky k instalaci.

Velmi efektní jsou obklady s 3D efektem, které na zdi netvoří jednolitou vrstvu, ale jednotlivé kousky obkladu mají nepravidelnou tloušťku, takže zasahují do prostoru, což na ploše působí velmi dynamicky a zajímavě.

 

Při výběru obkladů využijte vizualizace a poraďte se s odborníky

Dřevěné obklady patří mezi nejefektnější interiérové úpravy. Působí velmi luxusně a elegantně, vnesou do interiéru harmonii a atmosféru přírody, takže design i uživatelský komfort místností výrazně posouvají na vyšší úroveň.

Výběr barev, druhů dřeva, povrchů, struktur, stylů, tvarů a velikostí dřevěného obložení je tak široký, že je téměř jisté, že si z nabídky vyberete ideální typ pro svůj interiér. Pokud si ale nejste jisti svojí volbou a chcete před nákupem vidět, jak bude ve vašem interiéru vypadat obložení, které jste si vybrali, můžete využít nabídku zpracování vizualizace a prohlédnout si zvolené obložení zakomponované do fotografie svého interiéru. Vizualizace je sázkou na jistotu – s její pomocí si ověříte, zda vaše volba odpovídá vaší představě o výsledku.

Vizualizace dřevěného obkladu

Můžete se také poradit s odborníkem prostřednictvím e-mailu info@drdlik.cz či telefonicky – od pondělí do pátku od 7.00 do 15.00 hod. na telefonním čísle +420 7321 583 503 nebo si můžete vyžádat zaslání vzorků obkladu a prohlédnout a osahat si je v reálu, v pohodlí domova.

Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00
Do 2 pracovních dnů odpovíme

 

Instalace obkladů

A nemusíte se obávat ani samotné instalace. Montáž dřevěných obkladů je tak snadná, že v naprosté většině případů ji uživatel zvládne svépomocí. Dřevěné obklady lze upevnit na stěny i na strop. Pouze v případě, že si bydlení chcete vylepšit zcela bez práce, objednejte si montáž u odborné firmy, každý zručný truhlář to zvládne.

Instalace dřevěných obkladů do interiéru

Vyzkoušejte léty prověřenou klasiku a vyšperkujte si svůj interiér dřevěnými obklady do podoby, do které se zaručeně zamilujete.

V nabídce Drdlik.cz si určitě vyberete.

 

Váš tým Drdlík– rodinná firma s tradicí od roku 1989.

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!