Zahradním nábytkem jsou především sedací soupravy, židle, křesla, lavice a stoly. Zhotovují se z nejrůznější materiálu od dřeva, plastu až po hliník. Ovšem novinkou je ThermoWood, což v doslovném překladu znamená teplo a dřevo. Jedná se o masiv z finské borovice ThermoWood, který se tepelně upravuje, aby se dosáhlo optimálních vlastností nezbytných pro odolávání venkovnímu prostředí. Tepelně upravené dřevo netrpí obvyklým neduhům dřevěného zahradního nábytku, jako je sesychání, praskání, či náchylnost k napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi a houbami.

PROWOOD Dřevěný zahradní Nábytek SET L1 - stůl + 6 x křeslo

Vlastnosti a výhody ThermoWoodu

Tepelnou úpravou bez přidávání chemických přípravků vzniká krásné a kvalitní dřevo, které vyniká trvanlivostí, rozměrovou stálostí a životností měřené na desítky let, a to bez náročného ošetřování. Dřevo se nesmršťuje, nekroutí ani neprohýbá a zahradní nábytek si udržuje nový vzhled pod dlouhou dobu. Díky těmto vlastnostem se ThermoWood vyrovná zahradnímu nábytku z oceli, hliníku, plastu a jiných odolných materiálů.

Výhodou je také zachování přirozené struktury dřeva, která se tepelnou úpravou nemění. Může tak být stejně dekorativní jako klasický dřevěný nábytek. Navíc získá zahradní ThermoWood nábytek nové fyzikální a mechanické vlastnosti, kterými jsou výrazně delší trvanlivost, odolnost vůči hnilobě a vyšší tvrdost. Tepelnou úpravou se totiž odstaní pryskyřice a výživné látky a také se sníží o 30-50 % absorpce vlhkosti, což je pro zahradní nábytek ideální vlastnost.

Klasifikace tepelné úpravy

Existují dva druhy tepelného ošetření jehličnatého dřeva. Borovicové dřevo ThermoWood dvě standardní třídy ošetření. Thermo S se provádí při teplotě 190°±3°C a Thermo D při teplotě  212°±3°C, přičemž se zvyšující teplotou se zlepšují i vlastnosti tepelně upraveného dřeva.

Nejlepší odolnost materiálu, krásný vzhled a biologickou trvanlivost vykazuje třída D.

PROWOOD Dřevěný zahradní Nábytek SET L1 - stůl + 6 x křeslo

Jak zahradní nábytek ThermoWood ošetřovat

Naprosto ideální je aplikace nátěru AQUADECKS® od firmy OWATROL. Jedná se o ošetřující prostředek na vodní bázi sloužící k finálnímu ošetření dřeva. Může se aplikovat na nové i zvětralé dřevo a jeho vysoce penetrační složení zabraňuje loupání dřeva i po několika letech. Dřevo je chráněno zevnitř, přičemž si uchová i difúzní vlastnosti a po celou dobu životnosti nátěru je schopné „dýchat“. Nátěr poskytuje vynikající ochranu proti škodám způsobeným vlhkostí a UV zářením. Na výběr je odstín honey, teak a graphit grey.

Jak se nátěr aplikuje?

Nátěr AQUADECKS® je určen pro méně savé dřeviny a navíc obsahuje akryl-alkydové pryskyřice,  což z něj činí nejideálnější nátěr pro dřevo ThermoWood. Nemusíte se ničím ředit a má krátkou dobu schnutí. Revoluční je systém aplikace „mokré na mokré“, což znamená, že s další vrstvou se nemusí čekat na zaschnutí prvního nátěru.

Pro vyšší účinnost ochrany je třeba věnovat zvláštní pozornost koncovým řezným plochám, které je dobré před provedením finálního nátěru ošetřit speciálním prostředkem určeným pro konzervaci řezných ploch – OWYTROL PCD 91.

V nabídce Drdlik.cz- zahradní nábytek Thermowood si určitě vyberete.

Váš tým Drdlík– rodinná firma s tradicí. 

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!