Powered by Smartsupp

Betonové obklady

Obklady z betonu spadají do kategorie tzv. umělých kamenných obkladů. Výrobky jsou dokonale věrnou kopií jakéhokoliv kamene a přírodního materiálu. Propracovaná struktura, přínosné vlastnosti a líbivý design, s čímž se pojí nižší pořizovací náklady oproti skutečnému kamenu. Betonové obklady jsou cestou, jak si vytvořit designově originální exteriér a interiér. Podlehněte kouzlu libovolného architektonického stylu, k čemuž vám dopomohou právě obklady z betonu. Lehčený beton má rozsáhlé použití, od kuchyně, přes obložení krbu, až po venkovní fasádu. Umělý kámen je vhodný pro moderní i tradiční a historické objekty.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Betonové obklady

Obklady z betonu spadají do kategorie tzv. umělých kamenných obkladů. Výrobky jsou dokonale věrnou kopií jakéhokoliv kamene a přírodního materiálu. Propracovaná struktura, přínosné vlastnosti a líbivý design, s čímž se pojí nižší pořizovací náklady oproti skutečnému kamenu.

Betonové obklady jsou cestou, jak si vytvořit designově originální exteriér a interiér. Podlehněte kouzlu libovolného architektonického stylu, k čemuž vám dopomohou právě obklady z betonu. Lehčený beton má rozsáhlé použití, od kuchyně, přes obložení krbu, až po venkovní fasádu. Umělý kámen je vhodný pro moderní i tradiční a historické objekty.

Betonový obklad je dostupný nejenom v ploše ve formě obkladu příslušeného rozměru. Využít můžete také rohový obklad, s pomocí něhož utvoříte plynulé přechody mezi jednotlivými stěnami a dodáte celému dílu na větší autentičnosti.

 

Lehčený obklad z betonu

Pojem betonový obklad vzbuzuje v lidech dojem něčeho těžkého. Opak je však pravdou. Využíván je odlehčený foukaný beton s vlastnostmi toho klasického. Nedílnou součástí výrobního materiálu je řada přidaných složek, které zajišťují požadované vlastnosti betonových obkladů.

Počítačově navržený design, speciálně vyrobené formy a tím pádem důraz kladený na ten nejmenší detail. Obklad z betonu je dokonalou a věrohodnou kopií přírodního kamene a podobného materiálu. Betonové obklady mohou mít spárování, ale také nemusí. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

 

Betonový obklad s přírodním vzhledem

Chcete ve svém interiéru či exteriéru originální cihlovou mozaiku? Dáváte přednost břidlici, ale máte omezenější rozpočet? Nebo se rozplýváte nad říčním kamenem, který se vám hodí jako obložení venkovní zídky? Popřípadě toužíte po alpském kameni a klasickém dřevu? Ať tak či onak, betonové obklady dokáží splnit všechny požadavky právě díky své vizuální věrohodnosti. Barevná stálost je navíc předpokladem dlouhé životnosti i na venkovních stěnách omílaných různými povětrnostními vlivy.

 

Vlastnosti betonových obkladů

Obklady z betonu jsou vyhledávaným sortimentem především díky svým technickým parametrům. O široké designové variabilitě už padla zmínka. K tomu všemu se přidává ještě snadná opracovatelnost. Dlouhá životnost je spjata pouze s jedním omezením, a to v podobě drobného zesvětlení vlivem slunečních paprsků. A čím dalším betonové obklady vynikají?

  • Snadná montáž
  • Nízká hmotnost oproti kamenným obkladům
  • Tepelné a izolační vlastnosti
  • Zdravotní nezávadnost

Při práci s betonovými obklady musíte počítat pouze s jedinou věcí, a to je viditelnost pojiva při řezu.

 

Pestré využití betonových obkladů

Je jedno, zda zvolíte výrobce Steinblau, Stegu, Magicrete nebo WILDSTONE. Vždy se vám otevřou neomezené možnosti z pohledu realizace. Betonové obklady dokáží skvěle plnit úlohu fasádního obkladu. Vylepšit s nimi můžete vzhled venkovních soklů, ale také plotových podezdívek.

Zároveň jsou ideální volbou do interiéru – koupelny, obklady krbů, dominanty obývacích pokojů, bary, vstupní haly apod. Betonové obklady přijdou vhod i v oblasti komerčního využití, což dokazují mnohé obchody, čekárny, moderní kanceláře, wellness centra a jiná místa. Díky nižší hmotnosti se hodí do oblastí, kde by obklad neměl představovat vysokou hmotnostní zátěž.

Obklad z betonu je dokonalou imitací přírodního materiálu, s pomocí něhož povznesete design daných prostor na vyšší úroveň, a to v kombinaci s velice přijatelnou cenou.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!