Powered by Smartsupp

Břidlicové obklady

Břidlice je přírodním kamenem, který začal vznikat již před více, jak třemi stovkami milionů let. Usazování jílovitého bahna na mořském dně má za následek dokonalou horninu jako stvořenou pro elegantní a působivý obklad. Břidlicové obklady spadají do kategorie kamenných obkladů a svým vzhledem válcují mnohé konkurenční materiály. Obklady z břidlice mají nejenom originální design. Nabízí primárně velkou spoustu výjimečných vlastností, díky nimž jsou upotřebitelné v interiéru i exteriéru. Břidlicové obklady s líbivým vzhledem jsou přírodní horninou, která změní vaši domácnost, potažmo nemovitost. A to v pozitivním slova smyslu. Břidlicové obklady určují styl, architektonické pojetí stavby a zvelebují soukromé a komerční zázemí. Břidlicový kámen můžete použít nejenom jako propracovanou a nepřehlédnutelnou dekoraci zahrady, v podání střešní krytiny a nášlapu. Spolehnout se můžete i na břidlicové obklady. Vlastnosti břidlicových obkladů. Když se řekne kamenný obklad z břidlice, bude se jednat o sedimentární horninu. Ta se vyznačuje primárně svou jemnou zrnitostí. Ve prospěch takové břidlice hovoří snadné štípání kamene, díky čemuž vznikají originální břidlicové obklady. Ty svými vlastnostmi osloví jakéhokoliv majitele nemovitosti.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Břidlicové obklady

Břidlice je přírodním kamenem, který začal vznikat již před více, jak třemi stovkami milionů let. Usazování jílovitého bahna na mořském dně má za následek dokonalou horninu jako stvořenou pro elegantní a působivý obklad. Břidlicové obklady spadají do kategorie kamenných obkladů a svým vzhledem válcují mnohé konkurenční materiály.

Obklady z břidlice mají nejenom originální design. Nabízí primárně velkou spoustu výjimečných vlastností, díky nimž jsou upotřebitelné v interiéru i exteriéru. Břidlicové obklady s líbivým vzhledem jsou přírodní horninou, která změní vaši domácnost, potažmo nemovitost. A to v pozitivním slova smyslu.

Břidlicové obklady určují styl, architektonické pojetí stavby a zvelebují soukromé a komerční zázemí. Břidlicový kámen můžete použít nejenom jako propracovanou a nepřehlédnutelnou dekoraci zahrady, v podání střešní krytiny a nášlapu. Spolehnout se můžete i na břidlicové obklady.

 

Vlastnosti břidlicových obkladů

Když se řekne kamenný obklad z břidlice, bude se jednat o sedimentární horninu. Ta se vyznačuje primárně svou jemnou zrnitostí. Ve prospěch takové břidlice hovoří snadné štípání kamene, díky čemuž vznikají originální břidlicové obklady. Ty svými vlastnostmi osloví jakéhokoliv majitele nemovitosti.

  • Vysoká odolnost kamene
  • Dobré tepelné a izolační vlastnosti
  • Dlouhá životnost
  • Mrazuvzdornost
  • Voděodolnost

Tvrdost, snadná opracovatelnost a nenapodobitelný vzhled. Taková je břidlice, která může plnit roli venkovního obkladu, ale také vnitřního obkladu. Ne nadarmo jde o jednu z nejvyužívanějších hornin v rámci obkladů.

 

Design propracovaný do nejmenšího detailu

Pro obklady z břidlice hovoří primárně onen zmiňovaný vzhled. Nejčastěji se setkáte s černým, potažmo šedým zabarvením kamene. Vzhledem k tomu, že jde o přírodní kámen, každý pásek obkladu nabývá trochu odlišného zabarvení a struktury. Právě to tvoří onen luxusní dojem. Břidlicové obklady mají i tzv. multicolor podobu. Tato břidlice se vyznačuje narezlým vzhledem. Kámen je prosycen oxidem železa čili vzniká hnědá břidlice. Alternativou jsou věrné imitace břidlicových obkladů. Typickým zástupcem jsou betonové obklady a sádrové obklady.

 

Břidlicové obklady do interiéru a exteriéru

Přírodní štípaná břidlice ve formě obkladu nachází široké uplatnění v exteriéru. Břidlicové obklady můžete nalepit na fasádu, sokly, komíny, podezdívky, ploty nebo z nich uděláte součást terasy. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. Vzhledem k tomu, že jde o přírodní kámen, který stále pracuje, pro zachování jejich stálobarevnosti je vhodné použít ochrannou impregnaci.

Břidlicové obklady samozřejmě využijete i ve vnitřních prostorách. Tyto bezespárové produkty mohou být doplněny také o rohové obklady. Díky tomu plně obložíte krb, z mdlé stěny v obýváku uděláte dominantu daných prostor a podobně. Břidlicové pásky dokáží s interiérem naprosté divy a přispějí k celkové útulnosti bydlení.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!