Powered by Smartsupp

Cihlové obklady

Stavby z cihel jsou unikátní a líbivé desítky dlouhých let. Pokud toužíte po návratu k tomuto působivému architektonickému prvku, využijte cihlové obklady. Zapomeňte na otloukání omítek a následujte současné trendy. Obklady imitující cihly různého typu jsou ideálním řešením pro moderní, ale také tradiční typy nemovitostí a domácností. Cihlové obklady, to je především spojení kvalitního výrobního materiálu s dokonalým a věrným vzhledem. Venkovský anglický styl, ale i nádech holandské architektury. Přesně tak málo stačí, abyste prostřednictvím cihlových pásků změnili svůj interiér a exteriér. Kvalitní výrobní materiál přináší široké možnosti použití, perfektní vlastnosti, dlouhou životnost, a hlavně věrnost skutečných cihel. Obklady imitující cihly, to mohou být ve své podstatně betonové obklady jen v trochu jiném pojetí. Opak kamenných obkladů, kdy se nemusíte trápit s velkou hmotností a vyšší cenou. Cihlové obklady mohou ale vznikat i přímo z cihel.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Cihlové obklady

Stavby z cihel jsou unikátní a líbivé desítky dlouhých let. Pokud toužíte po návratu k tomuto působivému architektonickému prvku, využijte cihlové obklady. Zapomeňte na otloukání omítek a následujte současné trendy. Obklady imitující cihly různého typu jsou ideálním řešením pro moderní, ale také tradiční typy nemovitostí a domácností.

Cihlové obklady, to je především spojení kvalitního výrobního materiálu s dokonalým a věrným vzhledem. Venkovský anglický styl, ale i nádech holandské architektury. Přesně tak málo stačí, abyste prostřednictvím cihlových pásků změnili svůj interiér a exteriér. Kvalitní výrobní materiál přináší široké možnosti použití, perfektní vlastnosti, dlouhou životnost, a hlavně věrnost skutečných cihel.

Obklady imitující cihly, to mohou být ve své podstatně betonové obklady jen v trochu jiném pojetí. Opak kamenných obkladů, kdy se nemusíte trápit s velkou hmotností a vyšší cenou. Cihlové obklady mohou ale vznikat i přímo z cihel.

 

Klinker obklady z pravých cihel

Zásadní roli při volbě cihlových obkladů sehrává použitý materiál, respektive způsob výroby. Narazit můžete na cihlové obklady z pravých cihel, z nichž se uřezává proužek příslušné tloušťky. Takové obklady jsou mnohdy označovány, jako klinker obklady. Jedná se tedy o stoprocentní přírodní materiál. Cihlářská hlína je spjata s přesným formátováním a pravidelným vzhledem.

 

Ostatní cihlové obklady

Alternativou je imitace cihlových obkladů vznikající z různých materiálů. Typickým příkladem je PVC, polystyren, sádra a beton plnící roli venkovních obkladů. Tyto produkty nabízí v první řadě pestrou škálu originálních a propracovaných designů. Vypíchnout je třeba věrnou povrchovou strukturu. Imitovány jsou různé typy cihel a barev. Mnohdy lze jen stěží rozeznat, zda se jedná o skutečné cihly či lícové pásky. Příjemné je také to, že drobné nepřesnosti při lepení se obvykle schovají za jednotlivé spáry.

Cihlové obklady z betonu se vlivem použitého výrobního materiálu pojí i s třemi zásadními vlastnostmi. Jsou jimi mrazuvzdornost, žáruvzdornost a voděodolnost. Když k tomu přidáte ještě tepelně-izolační vlastnosti, nabízí cihlové pásky široké možnosti využití a řadu ostatních vlastností.

  • Nízká hmotnost
  • Vyšší povrchová odolnost
  • Dlouhá životnost

 

Cihlové obklady do interiéru a exteriéru

Cihlové pásky nachází upotřebení v exteriéru. Můžete je použít jako fasádní obklady, výjimkou není ani aplikování na podezdívky, komíny a jiné exteriérové prvky. Díky designové pestrosti se hodí také jako vnitřní obklady. Jen si to představte sami, stěna z cihel navozující venkovský styl. Cihlové obklady padnou jako ulité do kuchyně, ložnice, předsíně, při obložení krbu, v podstatě kamkoliv. S obkladem se pojí i další výhoda. Cihly sami o sobě vypadají velice stylově, takže takto obloženou stěnu už nemusíte zdobit obrazy a jinými bytovými dekoracemi.

Omezovat se nemusíte ani při napojování dvou stěn. K dispozici jsou rohové obklady, což je důraz kladený na detail dotažený k naprosté dokonalosti.

 

Obklady s hotovou spárou a bez spáry

Při výběru cihlových obkladů můžete volit pásky, u kterých výsledný vzhled doladíte prostřednictvím spárovací hmoty různých barev nebo zvolíte cihlové obklady s již hotovou spárou. Spárování je samozřejmě časově náročnější a vyžaduje opatrnost, abyste si neumazali nalepené obklady. Imitace cihel jsou dodávány po kusech či větších panelech. Ty vyspárujete mezi sebou nebo je nalepíte natěsno bez spáry.

Ať už zvolíte kvalitní produkty od výrobců Magicrete, Stegu, Steinblau či WILDSTONE, určitě vám přijde vhod i aplikování impregnace pro zachování původního vzhledu a delší životnost. Inspirujte se při volbě obkladového materiálu přírodou, ekologičností a nezaměnitelným anglickým stylem. Cihlové obklady vás nadchnou ve všech směrech.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!