Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení. Nastavení můžete změnit v prohlížeči.

   Velká Británie Slovensko   Německo    

 

Ověřeno našimi zákazníky

Byli jsme s dřevořezbou nadmíru spokojeni. Krásně vyrobená. Skláníme klobouk před mistrem řezbářem. Děkujeme. S pozdravem Bártovi.


Děkuji za hezký dřevěný obklady .... jsou nádherný!!! Petra
 

dobrá cena, kvalitní zboží, ochota, minus že mají vše na zakázku, jinak doporučuji.  radek

 

Spolehlivost, doporučuji. Roman K.

              

 

Drdlík foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit


02. 11. 2018

Povrchové úpravy dřevěných obkladů na stěnu

Povrchové úpravy dřevěných obkladů na stěnu

 

Dřevo je přírodním materiálem, který se snadno opracovává, takže se z něho může zhotovovat téměř všechno. Na zahradě i v interiéru můžete mít dřevěný nábytek, nejrůznější dekorativní předměty, ale také dřevěné obložení na stěnách. Více o dřevěných obkladech: ZDE.

Drdlik- dřevěné obklady na stěnu 

 

Firma Drdlik vyrábí dřevěné obklady na stěnu převážně ze dřeva dubového, smrkového a modřínového. K maximálnímu prodloužení životnosti dřevěných obkladů a udržení jejich stále krásného vzhledu je třeba se o dřevo přiměřeně starat. Nestačí dřevem stěny pouze obložit, ale také jej vhodně ošetřovat. Pro jakoukoliv povrchovou úpravu ovšem platí zásada, že se provádí až po nalepení dřevěných obkladů na stěnu.  

 

Jak o dřevěné obložení pečovat

Základním úkonem, který musíme provádět jednou až dvakrát do roka, je zbavení celé obložené stěny prachu nejlépe vysavačem s měkkou koncovkou na hadici. Jinou variantou je očištění povrchu měkkým vlhkým hadříkem nebo jemnou péřovou prachovkou. Pokud je povrch znečištěn více, můžete použít produkt wodewa, což je olejový čistič Bona WP6000. Je to čistič usnadňující péči zejména o naolejované dřevěné obklady. Přípravek se na stěnu nastříká a poté setře bez nutnosti leštění. Tento čistič obsahuje polyuretan, který zajistí dlouhodobou ochranu dřeva, je ekologický a zdravotně nezávadný.

 

Jak povrch dřevěných obkladů upravit

Existuje několik možností, ale nejčastěji se používá olej, lak nebo vosk. Každý z těchto přípravků má své klady i slabiny a záleží jen na vás, čemu dáte přednost:

  • Olej – je to exkluzivní specialita, která dokonale zvýrazní strukturu, barevnost i různé vzory dřevěných obkladů. Samozřejmě je třeba použít speciální olej určený na povrchovou úpravu dřeva. Má skvělé impregnační vlastnosti, ale zároveň nechá dřevo dýchat
  • Lak – nalakované dřevo působí efektně a povrch stačí pouze zbavovat prachu a nečistot. Negativní stránkou lakování je ovšem uzavření dřeva, což může mít negativní důsledky při teplotních výkyvech
  • Vosk – voskování je speciální metoda, díky které lze dosáhnout výrazného prokreslení struktury dřeva. Vosk má ovšem také charakteristickou vůni, která potlačí přirozenou vůni dřeva. To může být někomu příjemné, jinému nikoliv.

 

 DUB BROUŠENÝ:

 Drdlik- dub broušený, dřevěný obklad na stěnu

 

 Drdlik- dub broušený, dřevěný obklad na stěnu

DUB KARTÁČOVANÝ:

Drdlik- dub kartáčovaný, dřevěný obklad na zeď 

 

Drdlík- dub kartáčovaný, dřevěný obklad na zeď

DUB ŠTÍPANÝ:

Drdlík- dub štípaný, dřevěný obklad na stěnu

Drdlík- dub štípaný, dřevěný obklad na stěnu

 

SMRK ŠTÍPANÝ:

Drdlík- smrk štípaný, dřevěný obklad na stěnu

Drdlík- smrk štípaný, dřevěný obklad na stěnu

 

Váš tým DRDLIK.cz