Powered by Smartsupp

Máte rádi netradiční řešení, která zaujmou svým vzhledem, kvalitou i příběhem?

Hledáte výrobky, které mají tradici, styl a charisma? Pokud právě rekonstruujete střechu nebo se jen poohlížíte po něčem, co by vašemu bydlení nebo chalupě dodalo na nevšedním vzhledu a zároveň by bylo praktické, pak už dále hledat nemusíte. Možná jste už slyšeli o dřevěných dlabaných žlabech? Jestli ne, je tento článek určen právě vám.

 dřevěná žlab

 

Výroba dřevěného žlabu?

Jedná se o dřevěný okap, který je vydlabaný přímo z kmenu stromu. Skvěle se hodí zejména k šindelovým střechám, jsou vhodné pro historické objekty, používají se jako stylový architektonický prvek u nových roubených staveb, srubových staveb, ale jeho použití zdaleka není omezeno jen tímto směrem. Vyrábí se ze smrkové kulatiny, která je vytěžena bez mízy a za novoluní. Teprve poté se zbaví větví, odkorní a ručně vydlabe. Takový okap se pak vyznačuje tím, že se nekroutí, nepraská a odolává dřevokaznému hmyzu. Má také dlouhou životnost a dobře vzdoruje i vlivům počasí a rozmarům přírody.

Specifikace:

  • Smrková kulatina
  • Délky 2 - 6 m
  • Impregnace máčením v Bochemitu QB Profi
  • 2x nátěr Karbolineum Extra
  • Vnitřek žlabu natřen Gumo asfaltem
  • Cena za běžný metr

 

dřevěná žlab

 

Proč je výjimečný?

Dřevěný dlabaný žlab je výjimečný v mnoha ohledech. Už jen z popisu jeho výroby tušíte, že je nutné dodržet přesně daný postup, který trvá přes půl roku. Výroba je tedy časově náročná, ale čekat se vyplatí. Takto vytvořený okap má vlastnosti, které mohou jiné okapy jen stěží nabídnout.

 

  • dlouhá životnost
  • skvělý poměr ceny a kvality
  • netradiční prvek stavby, který má navíc i zajímavý příběh výroby
  • odolnost vůči počasí, přírodním vlivům, kroucení dřeva i hmyzu

 

Jistě si dokážete představit, že mít na svém stavení takovýto přírodní prvek s tradicí a příběhem je něco výjimečného. Možná se v dnešní době častěji sází na moderní materiály a postupy, ale tradice předávaná z generace na generaci nabízí něco, co moderní metody neumí. Jsou to především léty osvědčená kvalita, výdrž a odolnost. Spolehnout se na dřevo je určitě dobrým krokem. Zaručíte si tím ten nejlepší materiál, který je navíc v souladu se všeobecnými požadavky na udržitelný rozvoj a ekologii.

 

Na koho se obrátit?

Pokud vás následující charakteristiky zaujaly, možná si kladete otázku, na koho se obrátit, pokud byste takový dřevěný dlabaný okap chtěli. Na internetu jistě najdete mnoho výrobců, ale u tohoto výrobku je především důležitá kvalita, tradice a odpovědný přístup. To vám může nabídnout naše firma Drdlík. Tomuto řemeslu se věnujeme téměř 30 let. Důraz klademe na dodržování tradičních řemeslných postupů, použití tuzemských surovin, ruční práci a také na svůj elán a nadšení. Nebojte se nás oslovit se svou představou a mi vám ji jistě pomůžeme uvést v život a přivést k dokonalosti.

 

dřevěná žlab

 

dřevěná okap

 

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na cokoli na telefonním čísle: +420 608 87 28 27 nebo na e-mailové adrese: info@strecha-je-hra.cz , kde vám velmi rádi odpovíme na Vaše dotazy.

 

Děkujeme za Vaši přízeň, Váš tým Drdlík.

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!