Powered by Smartsupp

Fasádní obklady

Obklady dle umístění mohou skončit na stěnách nejrůznějších nemovitostí. Velice populární jsou fasádní obklady, jejichž význam je celkem zřejmý. S pomocí těchto obkladů zvelebíte jakékoliv stěny. I když jde primárně o venkovní obklady, své užití pochopitelně nachází i ve vnitřních útrobách nemovitostí. Zdobit mohou domácnosti, kanceláře, ale i veřejné prostory. Fasádní obklady představují specifickou kategorii obkladového materiálu, a to především díky svým vlastnostem. Najdete mezi nimi obklady dle materiálu vyjímající se odolností proti povětrnostním podmínkám. Díky tomu je docíleno dlouhé životnosti obkladů, které mohou fasády nemovitostí zdobit dlouhé roky bez jakékoliv designové změny. Obklady tohoto typu lze bezpochyby označit také za mrazuvzdorné obklady, přírodní obklady nebo architektonické obklady.  I vlivem odlišného výrobního materiálu totiž docílíte mnohých designů. Ty z obložené plochy udělají něco originálního, nadčasového a stylového. Stačí si jen zvolit ten správný obklad.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Fasádní obklady

Obklady dle umístění mohou skončit na stěnách nejrůznějších nemovitostí. Velice populární jsou fasádní obklady, jejichž význam je celkem zřejmý. S pomocí těchto obkladů zvelebíte jakékoliv stěny. I když jde primárně o venkovní obklady, své užití pochopitelně nachází i ve vnitřních útrobách nemovitostí. Zdobit mohou domácnosti, kanceláře, ale i veřejné prostory.

Fasádní obklady představují specifickou kategorii obkladového materiálu, a to především díky svým vlastnostem. Najdete mezi nimi obklady dle materiálu vyjímající se odolností proti povětrnostním podmínkám. Díky tomu je docíleno dlouhé životnosti obkladů, které mohou fasády nemovitostí zdobit dlouhé roky bez jakékoliv designové změny.

Obklady tohoto typu lze bezpochyby označit také za mrazuvzdorné obklady, přírodní obklady nebo architektonické obklady.  I vlivem odlišného výrobního materiálu totiž docílíte mnohých designů. Ty z obložené plochy udělají něco originálního, nadčasového a stylového. Stačí si jen zvolit ten správný obklad.

 

Od betonu až po kámen

Když se řekne fasádní obklady, rozhodně si nemusíte vybavovat pouze přírodní obklady. Do venkovního prostředí se hodí celá řada osvědčených materiálů, které jsou odolné, vypadají dobře a snadno se udržují.

Pokud jde o fasádní obklady, výčet těchto materiálů samozřejmě nekončí. Pokračovat můžeme například zmínkou o břidlicových obkladech, kvarcitových obkladech nebo balkánskou rulou. Tohle všechno jsou obkladové materiály vyjímající se na jakékoliv fasádě.

 

Vlastnosti fasádních obkladů

Fasádní obklady z logiky věci odolávají povětrnostním vlivům, proto je lze doporučit do venkovního prostředí, kde tvoří fasádu. Jedná se vlastně o mrazuvzdorné obklady odolávající nízkým teplotám. Díky tomu s obklady nezamává větší zima, sníh ani déšť. Přidanou hodnotou je totiž voděodolnost.

Když si zvolíte obklady dle použití a umístíte je na fasádu, počítejte také s fyzickou a povrchovou odolností u některých materiálů. Typickým příkladem je tvrdý kámen. O fasádní obklady se zároveň nemusíte příliš starat. Pokud jim přece jenom chcete dodat maximální péči, a ještě více prodloužit jejich životnost, aplikujte na ně vhodnou impregnaci.

 

Fasádní obklady v praxi

Jak už padla zmínka, fasádní obklady jsou ve své podstatě venkovní obklady, takže mají primárně exteriérové užití. Zdobit ovšem mohou nejenom fasádu jako určitý celek či vybranou část. Aplikovat je můžete třeba kolem oken nebo obložíte jen vybrané pásy na fasádě, kde tyto architektonické obklady jednoduše vyniknou.

Fasádní obklady vás pochopitelně nebudou omezovat ani při interiérovém použití. Spadají zároveň do kategorie vnitřních obkladů. Svoji roli budou plnit například jako obklady na krb, stěnu v ložnici, v zádveří, koupelně, kuchyni či kdekoliv jinde.

 

Fasádní obklady od A až do Z

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv fasádní obklady, vždy k jejich aplikování přistupujte zodpovědně. To znamená, že na počátku všeho důkladně očistěte povrch, na který nanesete penetraci. Zvolte správná lepidla a tmely. Pokud se vám nelíbí bezespárové řešení, vsaďte na to se spárami. Pak budete potřebovat ještě spárovací maltu. Finální podobu obkladového materiálu ochraňte a vzhledově zakonzervujte prostřednictvím impregnace. Díky precizní práci vyniknou i kvalitní fasádní obklady.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!