Powered by Smartsupp

Kamenné obklady

Kámen je ryze přírodním materiálem, který dokáže dodat vašemu bydlení zcela novou a unikátní tvář. Vsaďte na originalitu skrývající se v každém kousku kamene. Už žádné strojově vyrobené obklady jeden jako druhý. Kamenný obklad je jiný, zcela přirozený, designově výjimečný a do jisté míry nezničitelný. Jeho životnost se počítá v desítkách, ba dokonce stovkách let. Fasádní obklady tohoto typu jsou primárně určeny pro ty, kdo se nespokojí s běžným standardem a chtějí skutečnost, nikoliv imitaci. Připlaťte si za obklad z kamene, který se jen tak neokouká. Z pohledu využitelnosti na vás čekají nekonečné možnosti. Kombinace kamene a dřeva je pak dech beroucím interiérovým a exteriérovým zážitkem. Inspirujte se při výběru nového obkladu přírodou v její nejčistší podobě. Obklady z kamene si vás získají každým svým milimetrem, protože co kus, to originál. Kámen nabývá nejrůznějších podob. Víte, proč jsou obklady z kamene obvykle dražší? Protože jsou jednoduše originální a struktura materiálu je vytvořena samotnou přírodou. I z pohledového hlediska působí na stěnách přirozeněji než obklady zhotovené strojově, jeden jako druhý. Když se rozhodnete pro kamenné obklady, můžete si vybírat z různých druhů kamene podle vlastních kritérií.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Kamenné obklady

Kámen je ryze přírodním materiálem, který dokáže dodat vašemu bydlení zcela novou a unikátní tvář. Vsaďte na originalitu skrývající se v každém kousku kamene. Už žádné strojově vyrobené obklady jeden jako druhý. Kamenný obklad je jiný, zcela přirozený, designově výjimečný a do jisté míry nezničitelný. Jeho životnost se počítá v desítkách, ba dokonce stovkách let.

Fasádní obklady tohoto typu jsou primárně určeny pro ty, kdo se nespokojí s běžným standardem a chtějí skutečnost, nikoliv imitaci. Připlaťte si za obklad z kamene, který se jen tak neokouká. Z pohledu využitelnosti na vás čekají nekonečné možnosti. Kombinace kamene a dřeva je pak dech beroucím interiérovým a exteriérovým zážitkem.

Inspirujte se při výběru nového obkladu přírodou v její nejčistší podobě. Obklady z kamene si vás získají každým svým milimetrem, protože co kus, to originál.

 

Kámen nabývá nejrůznějších podob

Víte, proč jsou obklady z kamene obvykle dražší? Protože jsou jednoduše originální a struktura materiálu je vytvořena samotnou přírodou. I z pohledového hlediska působí na stěnách přirozeněji než obklady zhotovené strojově, jeden jako druhý. Když se rozhodnete pro kamenné obklady, můžete si vybírat z různých druhů kamene podle vlastních kritérií.

Pokud toužíte po přírodním vzhledu venkovního či vnitřního obložení a nechcete připlácet za skutečný kámen, existují pochopitelně „umělé“ alternativy. Mezi ně patří sádrové obklady a betonové obklady, i když už nich oné stoprocentní realističnosti nedocílíte.

 

Klady a zápory kamenných obkladů

Mezi hlavní výhody obkladů z kamene patří nejenom zmiňovaný přírodní vzhled. Jsou to také přirozené vlastnosti kamene. Typickým příkladem je mrazuvzdornost, mechanická odolnost a nižší nasákavost. Díky tomu nachází upotřebení jako venkovní obklady. Tento nadčasový obkladový materiál je možné zakoupit v různých formátech v závislosti na použitém kameni.

  • Téměř neomezená životnost
  • Zvyšují hodnotu nemovitosti

Vedle vyšší pořizovací hodnoty je zapotřebí počítat s tím, že kámen má i vyšší hmotnost. Tzn., že kamenný obklad nelze použít na každé místo, rozhodně ne do prostor s požadavkem nižší zátěže. I příroda má do jisté míry omezené zdroje, takže nepočítejte s tak velkým výběrem dekorů, jako u umělého kamene, kde se meze nekladou. Na druhou stranu převládá ona zmiňovaná originalita. Trochu náročnější je také řezání obkladů, k čemuž však stačí použít vhodné nástroje.

 

Obklady z kamene v praxi

Venkovní aplikování na fasádě domu, zídce či kdekoliv jinde není tím jediným využitím. Kámen dokonale funguje jako vnitřní obklad. Propracovaný kamenný obklad na krbu bude působit jistě majestátním dojmem. Díky jeho vlastnostem se nemusíte bát ho použít jako dekoraci v koupelně, jídelně, na chodbě, zkrátka kdekoliv. Jeho robustnost, pestré přírodní detaily a příjemný dojem na omak hrají prim.

Pokud potřebujete kamenný obklad aplikovat na dvě přilehlé zdi, můžete použít rohové obklady. Ty jsou u některých typů kamenů dostupné. Díky tomu docílíte celistvějšího a propracovanějšího vzhledu. Spolehněte se na útulnou atmosféru v interiéru a nepřehlédnutelnou podobu v exteriéru, kde mají obklady z kamene své pevné místo. Vylepšete své bydlení i komerční prostory.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!