Powered by Smartsupp

Keramické obklady

Už vás nebaví dívat se doma na omšelé zdi bez špetky kreativity a útulnosti? Pak takový stav změňte prostřednictvím keramických obkladů. Ty nabízí věrnou imitace kamenných obkladů, jsou však cenově dostupnější. Nádech přírody nyní můžete mít nejenom kolem domu, potažmo na fasádě, ale také v libovolné části interiéru. Nahraďte těžší kámen obložením z keramiky, která toho má z pohledu technických parametrů hodně co nabídnout. Od snadné manipulace, přes jednoduché a rychlé lepení, až po široké možnosti použití. Keramické obklady jsou v první řadě oku lahodící záležitostí. V závislosti na typu a provedení obkladu lze očekávat originalitu a propracovanost detailu. Keramické obklady jsou velkým konkurentem obkladů betonových i sádrových. Liší se však v detailech, o nichž byste jako potenciální zájemci měli vědět více. Proč právě keramika? Otázka, na kterou existuje velice jednoduchá odpověď. Keramické obklady se vyznačují především svou nízkou hmotností. Hodí se tedy do prostor, kde je třeba přihlížet k hmotnostnímu zařízení stěn. Široké použití keramiky je zapříčiněno i mrazuvzdorností, žáruvzdorností a voděodolností tohoto výrobního materiálu.

Více informací

Keramické obklady

Už vás nebaví dívat se doma na omšelé zdi bez špetky kreativity a útulnosti? Pak takový stav změňte prostřednictvím keramických obkladů. Ty nabízí věrnou imitace kamenných obkladů, jsou však cenově dostupnější. Nádech přírody nyní můžete mít nejenom kolem domu, potažmo na fasádě, ale také v libovolné části interiéru.

Nahraďte těžší kámen obložením z keramiky, která toho má z pohledu technických parametrů hodně co nabídnout. Od snadné manipulace, přes jednoduché a rychlé lepení, až po široké možnosti použití. Keramické obklady jsou v první řadě oku lahodící záležitostí. V závislosti na typu a provedení obkladu lze očekávat originalitu a propracovanost detailu.

Keramické obklady jsou velkým konkurentem obkladů betonových i sádrových. Liší se však v detailech, o nichž byste jako potenciální zájemci měli vědět více.

 

Proč právě keramika?

Otázka, na kterou existuje velice jednoduchá odpověď. Keramické obklady se vyznačují především svou nízkou hmotností. Hodí se tedy do prostor, kde je třeba přihlížet k hmotnostnímu zařízení stěn. Široké použití keramiky je zapříčiněno i mrazuvzdorností, žáruvzdorností a voděodolností tohoto výrobního materiálu.

  • Skvělá imitace kamene
  • Zajímavé povrchové struktury
  • Spousta barevných vzorů a dekorů

Keramické obklady v imitaci kamene se vyznačují také přiměřenou odolností, k níž je však nutné přistupovat, jako ke keramice. Větší nárazy tedy mohou být cestou k poškození. S ohledem na tento parametr je dobré přemýšlet o tom, kam keramiku umístíte. Zásadní rozdíly jistě budou mezi bytovou interiérovou dekorací a frekventovanými komerčními prostory. Ve prospěch keramiky hovoří také minimální nároky na nenáročnou údržbu.

 

Keramické obklady ven i dovnitř

Z výše prezentovaných vlastností keramických obkladů je zřejmé, že se jedná o univerzální obkladový materiál. Keramika může fungovat jako venkovní obklad. Ten můžete nalepit ke vstup do domu, na celou fasádu nebo ji zakomponujete do zimní zahrady, pergoly či v rámci letní kuchyně a venkovního krbu.

Stejně bohaté užití má keramika ve formě vnitřních obkladů. Keramické obklady imitující kamen, dřevo nebo beton lze použít do kuchyně, koupelny, obývacího pokoje, na krb a jiné architektonické prvky vaší domácnosti. Tam, kde nemáte možnost umístit kamenné obklady pro jejich vyšší hmotnost a třeba i cenu, můžete aplikovat keramické obklady.

 

Moderní bezespárové řešení

Keramické obklady vznikají různými způsoby, od tažení až po lisování. Zároveň mají mnoho povrchových úprav, což dokazuje keramika glazurovaná, včetně slinutých, potažmo klinker pásků. Ty jsou probarveny v celé své tloušťce. Podstatné je však zmínit, že když se zaměříte na keramické obklady imitující kámen, sázíte tím pádem na řešení bez spár. Tím odpadá značná práce při realizaci keramických obkladů. Bezespárové řešení je primárně o věrohodnosti a realističnosti.

Kámen v podání keramiky je tím, co dodá vaší nemovitosti a domácnosti na luxusnosti a útulnosti. A je zcela jedno, zda zvolíte keramický obklad přírodní, šedý, žlutý nebo jakýkoliv jiný. Na své si v tomto směru přijde naprosto každý.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!