Powered by Smartsupp

Kvarcitové obklady

Kvarcit je přírodním kamenem, který můžete do své nemovitosti zakomponovat různým způsobem. Jednou z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších variant jsou kvarcitové obklady. Forma kamenného obkladu vyhledávaná z mnoha různých důvodů. V první řadě je to vzhled a následně i dokonalé vlastnosti materiálu. Kvarcitové obklady zaujmou svou atraktivitou a pestrým využitím. Venkovní obklady, ale i vnitřní obklady. Všude tam má kvarcit své pevné zastoupení a díky rozmanitosti barevného podání dokáže nabídnout vždy něco odlišného. Zároveň jde o přírodní materiál s minimálními požadavky na jakoukoliv údržbu. Vneste do svého interiéru kus opravdové přírody ve formě tohoto kamene. Zvelebte exteriéry nemovitosti a vytvořte s pomocí kvarcitových obkladů nepřehlédnutelnou součást vašeho bydlení, popřípadě komerčních prostor. S kvarcitem, potažmo jednotlivými typy obkladů lze provádět oku lahodící divy. Kde se vzal kvarcit? Kvarcit jako takový logicky spadá do kategorie kamenných obkladů, kde se mimo jiné nachází i balkánská rula, břidlicové obklady a mnohé další. Kamenný obklad z kvarcitu vzniká z přírodního materiálu. Tím je křemenec, což je druh horniny s vynikajícími vlastnostmi, a především působivým vzhledem. Křemenec jako takový svým designem připomíná mramor. Oproti němu však nabízí i mnohé navíc.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Kvarcitové obklady

Kvarcit je přírodním kamenem, který můžete do své nemovitosti zakomponovat různým způsobem. Jednou z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších variant jsou kvarcitové obklady. Forma kamenného obkladu vyhledávaná z mnoha různých důvodů. V první řadě je to vzhled a následně i dokonalé vlastnosti materiálu.

Kvarcitové obklady zaujmou svou atraktivitou a pestrým využitím. Venkovní obklady, ale i vnitřní obklady. Všude tam má kvarcit své pevné zastoupení a díky rozmanitosti barevného podání dokáže nabídnout vždy něco odlišného. Zároveň jde o přírodní materiál s minimálními požadavky na jakoukoliv údržbu.

Vneste do svého interiéru kus opravdové přírody ve formě tohoto kamene. Zvelebte exteriéry nemovitosti a vytvořte s pomocí kvarcitových obkladů nepřehlédnutelnou součást vašeho bydlení, popřípadě komerčních prostor. S kvarcitem, potažmo jednotlivými typy obkladů lze provádět oku lahodící divy.

 

Kde se vzal kvarcit?

Kvarcit jako takový logicky spadá do kategorie kamenných obkladů, kde se mimo jiné nachází i balkánská rula, břidlicové obklady a mnohé další. Kamenný obklad z kvarcitu vzniká z přírodního materiálu. Tím je křemenec, což je druh horniny s vynikajícími vlastnostmi, a především působivým vzhledem. Křemenec jako takový svým designem připomíná mramor. Oproti němu však nabízí i mnohé navíc.

  • Originální vizuální efekt
  • Velké množství křemenných zrn

Příroda je mocným a bohatým zdrojem surovin a kvarcit je jednou z nich. Obklady z kvarcitu zaujmou naprosto každého, kdo dává přednost ekologicky pojatým obkladům s působivým a propracovaným vzhledem.

 

Podoba kvarcitových obkladů

Kvarcitové obklady získávají na atraktivitě díky složení samotného materiálu. Větší zastoupení křemenných zrn a celková nepravidelnost kamene udělají své. Díky tomu se domůžete působivé mozaikové struktury, která nabývá bohatých odstínů. Křemenec má spíše střední strukturu zrn. V závislosti na typu obkladu dochází k propojení barvy bílé, světle hnědé, šedé, ale i narůžovělé. Výjimkou není ani černá. Při obložení větší plochy tak docílíte netradičního vizuálního efektu.

 

Obklady z kvarcitu mají co nabídnout

Kamenný obklad z kvarcitu neboli z křemence přináší vysokou odolnost. Přínosná je jeho tvrdost, která se do jisté míry přibližuje břidlicovým obkladům. Jeho dlouhověkost se odhaduje na vyšší desítky let, než začne docházet k jisté deformaci a rozpadu kamene. Kvarcitové obklady jsou tedy na celý život a předkládají toho více než dost.

  • Odolnost proti mrazu
  • Voděodolnost
  • Odolnost proti vyšším teplotám

Obklady z kvarcitu, to je spojení nadčasového designu se spoustou přínosných vlastností přírodního materiálu. Díky tomu se vám otevírají téměř neomezené možnosti z pohledu použití v domácích i komerčních prostorách.

 

Využitelnost kvarcitových obkladů

Kvarcitové pásky lze kombinovat také s rohovými obklady tohoto typu, díky čemuž docílíte věrohodného obkladu přilehlých stěn a fasád. Venkovní použití se týká podezdívek a sloupů. Kvarcit naplní roli vynikající dekorace i v domácnosti, kde ho upotřebíte pro obklad kuchyně, koupelny, na krbu či v předsíni. Obklad z kvarcitu lze aplikovat do saun a podobných relaxačních prostor. Zkrátka, atraktivní a nadčasová dekorace vysokých kvalit.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!