Powered by Smartsupp

Lepidla a tmely

Venkovní obklady a vnitřní obklady představují dominantu konkrétního místa, potažmo nemovitosti. Aby takový obklad vydržel na stěně dlouhá léta a plnil svoji úlohu na výbornou, je zapotřebí vsadit na kvalitní příslušenství. Jedním z hodně důležitých doplňků jsou lepidla a tmely. Lepicí směsi, s pomocí nichž je utvořen pevný a trvanlivý spoj mezi obkladem a povrchem. Bez vhodného lepidla nepřilepíte žádný obklad. Jeho výběr musí odpovídat místu použití obkladového materiálu, ale i požadovaným vlastnostem a výrobnímu materiálu obkladu. Narazit proto můžete na rozdílná lepidla pro kamenné obklady, betonové obklady a další. Prozradíme vám, jaké možnosti se nabízí při volbě lepidla a tmelu pro konkrétní obklad. Dosáhněte prvotřídního spoje a postarejte se o to, že vám obklad ze stěny nikdy neodpadne. Tmely pak tvoří přidruženou podkategorii lepidel hrající v rámci lepení také hodně důležitou roli.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Lepidla a tmely

Venkovní obklady a vnitřní obklady představují dominantu konkrétního místa, potažmo nemovitosti. Aby takový obklad vydržel na stěně dlouhá léta a plnil svoji úlohu na výbornou, je zapotřebí vsadit na kvalitní příslušenství. Jedním z hodně důležitých doplňků jsou lepidla a tmely. Lepicí směsi, s pomocí nichž je utvořen pevný a trvanlivý spoj mezi obkladem a povrchem.

Bez vhodného lepidla nepřilepíte žádný obklad. Jeho výběr musí odpovídat místu použití obkladového materiálu, ale i požadovaným vlastnostem a výrobnímu materiálu obkladu. Narazit proto můžete na rozdílná lepidla pro kamenné obklady, betonové obklady a další.

Prozradíme vám, jaké možnosti se nabízí při volbě lepidla a tmelu pro konkrétní obklad. Dosáhněte prvotřídního spoje a postarejte se o to, že vám obklad ze stěny nikdy neodpadne. Tmely pak tvoří přidruženou podkategorii lepidel hrající v rámci lepení také hodně důležitou roli.

Lepidlo pro konkrétní obklad

V první řadě si ujasněte, jaký druh obkladu zvolíte. Právě obklady podle materiálu prozradí mnohé o tom, po jakém lepidle sáhnout. Na trhu pochopitelně existují univerzální lepidla. Mnohem lepší je však vybrat lepicí směsi doporučované samotným výrobcem obkladu, potažmo směsi určené pro konkrétní materiál.

Každý z těchto typů obkladů si může žádat odlišné lepidlo pro lepení na stěnu či jiný podklad. Pokud si nevíte rady s volbou vhodného lepidla, určitě vám poradíme.

Vlastnosti lepicí směsi

Nad výběrem lepidla a dalšího příslušenství se zamýšlejte také z pohledu prostředí, kde bude aplikováno. Obklady dle použití prozradí mnohé. Určité rozdíly v lepicích směsích jsou bezpochyby u venkovních obkladů a vnitřních obkladů. Na základě prostředí, kde bude obklad nalepen je třeba přihlížet k vlastnostem lepidla.

  • Maximální flexibilita
  • Dostatečná voděodolnost
  • Nezbytná mrazuvzdornost

Lepidla mají nejčastěji sypkou podobu. Setkat se můžete také s výrazem prášková lepidla. Směs je třeba smíchat s vodou v daném poměru a teprve poté nanášet. Výjimkou ovšem nejsou lepidla namíchaná, která lze okamžitě použít. Jde například o disperzní lepidla.

Nepodceňujte přípravu povrchu

Ať už budete pracovat s jakýmkoliv typem lepidla, je zapotřebí věnovat dostatek času podkladu. Ten by měl být dokonale rovný, bez prachu a suchý. Neopomínejte ani na penetraci. Ta ještě více podpoří přídržnost lepidla k povrchu. Při lepení obkladů se vždy drže doporučení výrobce, popřípadě využijte různých video manuálů.

Tmely na obklady

Některé situace a místa při lepení obkladů občas vyžadují jiný druh lepení, k němuž můžete upotřebit speciální tmely. Jde o montážní lepidla, jejichž hlavním kladem je rychlá a nadstandardně pevná fixace. Ve své podstatě se jedná o tekuté hřebíky, které jsou neviditelné a použitelné v libovolném prostředí, takže pro venkovní obklady i vnitřní obklady.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!