Powered by Smartsupp

Mrazuvzdorné obklady

Venkovní obklady se stávají nepřehlédnutelnou pýchou mnohých nemovitostí. Pokud se pro takový designový výdobytek rozhodnete, určitě si pohlídejte technické parametry obkladů. Vzhledem k tomu, že tento produkt bude umístěn venku, musí být odolný proti povětrnostním vlivům. Právě pro tyto účely jsou jako stvořené mrazuvzdorné obklady. Vybírejte obklady dle umístění a pakliže budou zdobit venkovní fasádu libovolného objektu, mrazuvzdornost musí být naprostou samozřejmostí. Pokud byste zvolili přírodní obklady bez této vlastnosti, obklad by měl hodně krátkou životnost. Mráz, potažmo zmrzlá voda jsou velkým nepřítelem některých obkladových materiálů. Využijte mrazuvzdorné obklady a udělejte z nich dominantu exteriéru. Jejich použití je díky pestré produktové nabídce téměř neomezené. Obklady tohoto typu lze aplikovat také do interiéru. Záleží samozřejmě na tom, co od nich očekáváte z pohledu výsledného vzhledu. Na své si přijde každý.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Mrazuvzdorné obklady

Venkovní obklady se stávají nepřehlédnutelnou pýchou mnohých nemovitostí. Pokud se pro takový designový výdobytek rozhodnete, určitě si pohlídejte technické parametry obkladů. Vzhledem k tomu, že tento produkt bude umístěn venku, musí být odolný proti povětrnostním vlivům. Právě pro tyto účely jsou jako stvořené mrazuvzdorné obklady.

Vybírejte obklady dle umístění a pakliže budou zdobit venkovní fasádu libovolného objektu, mrazuvzdornost musí být naprostou samozřejmostí. Pokud byste zvolili přírodní obklady bez této vlastnosti, obklad by měl hodně krátkou životnost. Mráz, potažmo zmrzlá voda jsou velkým nepřítelem některých obkladových materiálů.

Využijte mrazuvzdorné obklady a udělejte z nich dominantu exteriéru. Jejich použití je díky pestré produktové nabídce téměř neomezené. Obklady tohoto typu lze aplikovat také do interiéru. Záleží samozřejmě na tom, co od nich očekáváte z pohledu výsledného vzhledu. Na své si přijde každý.

 

Venkovní obklady a jejich odolnost

Obklady dle použití v exteriéru musí zákonitě splňovat jisté technické předpoklady. Jedině tak je dosaženo kvalitního obložení s dlouhou životností. Mrazuvzdornost ovšem není tím jediným, proti čemu musí být venkovní obklady imunní.

  • Sluneční paprsky
  • Déšť

K vodě se přidává ona odolnost proti mrazu, takže ve své podstatě jde všechno ruku v ruce. Mrazuvzdorné obklady dokáží být odolné jak v létě, tak v zimě. Obklady do exteriéru, s nimiž se v rámci výsledného vzhledu nemusíte bát experimentovat.

 

Materiálové složení obkladů

Když se řekne mrazuvzdorné obklady, můžete si představit produkty nejrůznějšího provedení. Podstatný je však použitý materiál, který v ideálním případě splňuje všechny výše popisované vlastnosti. Takže ano, volte obklady dle designu, neopomínejte však na to, že se musí jednat o mrazuvzdorné obklady. A jaké materiály jsou nejpoužívanější?

Spolehnout se můžete na umělé i přírodní obklady. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Do hry se dostávají nejrůznější obklady podle materiálubřidlicové obklady, balkánská rula, kvarcitové obklady. Nevhodné jsou naopak sádrové obklady a dřevěné obklady. Pokud ale chcete, aby vaše fasádní obklady měly podobu dřeva, nezoufejte. Je to právě beton, který se stane dokonalou imitací v podstatě čehokoliv.

 

Použití mrazuvzdorných obkladů

Mrazuvzdorné obklady samozřejmě nemusí končit pouze na fasádách rodinných, bytových a komerčních nemovitostí. Možnosti těchto venkovních obkladů jsou daleko bohatší. Obložit s nimi můžete například zídky, architektonické prvky domu, prostor kolem bazénu, ale také venkovní terasu, včetně venkovního krbu. Takové obklady na krb však musí být i žáruvzdorné. V některých případech se mrazuvzdorné obklady stanou i dobrým izolantem, jak tepla, tak hluku. Využitelnost je téměř neomezená.

 

Aplikování mrazuvzdorných obkladů

Výběr obkladů dle umístění je jednou věcí, tou druhou je pak precizní montáž. Ta zahrnuje mnohé fáze, než se dopracujete ke kýženému výsledku. Na počátku všeho je to očištění podkladu, aplikování penetrace a použití vhodného lepidla, popřípadě spárovací hmoty. Vše končí impregnací, která ještě více prohloubí vlastnosti venkovních obkladů, prodlouží životnost a postará se o zachování stejného vzhledu. Tak neváhejte a zakomponujte mrazuvzdorné obklady do svého exteriéru.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!