Powered by Smartsupp

Životnost Vaší šindelové střechy je ovlivněna kvalitou šindelů (štípání a husté dřevo), jejich dostatečnou impregnací, odbornou pokládkou, sklonem střechy, ochranným olejovým nátěrem a mechanickým očištěním (kartáčováním, popř. tlakovou vodou), výměnou špatných šindelů- vše spadá do pravidelné údržby šindele (každých 3 – 5 let). Takto udržovaný a ošetřovaný šindel vydrží na Vaší střeše až 50 - 80 let.

 Nátěr dřevěného šindele  Nátěr valašského šindele  stříkání dřevěného šindele

Nátěr šindele

Smrkový šindel

Novou střechu je nejlepší nechat cca měsíc na slunci a dešti "vyblednout" – celá šindelová střecha dostane jednolitou barvu - zešedne. Hned poté provádíme první nástřik nebo nátěr. Nátěr se aplikuje v době, kdy je dlouhodobě teplé počasí. Šindel je seschlý a nátěr pronikne do hloubky dřeva. 

Většinu střech stříkáme Karbolineum Extra s Lněnou Fermeží nebo Dřevním térem. Nástřik provádíme tlakovou pistolí. Tímto způsobem se dostane barva do všech záhybů a nejvíce do drážky, než kdyby se střecha natírala štětkou. Druhý ochranný nástřik od pokrytí nové střechy by se měl opakovat po třech letech a poté každých 3 – 4 let. Tím je zaručena dlouhá životnost šindelové střechy.

Pokud se jednou nátěr vynechá, nebo se prodlouží doba mezi nátěry, bude to mít nevratné důsledky na životnost šindelové střechy. Zcela nevhodné jsou nátěry silnovrstvými lazurami a laky, které na dřevu nevydrží a začnou se loupat. 

Mějte na paměti, že šindelová krytina potřebuje svou pravidelnou péči. Střecha by neměla být dlouhodobě zanesena spadaným listím, mechem a jinými nečistotami, které udržují vlhkost, takové nečistoty se musí mechanicky odstranit a až potom natřít. 

 

Modřínový šindel 

Zde vzniká zajímavý paradox, kde skoro žádný šindelář nedoporučuje nátěry, jelikož modřín sám o sobě obsahuje velké množství smůly ve dřevě, a tím je velmi dobře chráněn před povětrnostními vlivy.

U modřínového šindele doporučujeme nátěr každých 10 let.

 

Dřevěný šindel na autobusové zastávce: I. etapa

  • impregnace: bezbarvý Bochemit QB Profi

Dřevěný štípaný šindel na autobusové zastávce

Dřevěný šindel na autobusové zastávce: II. etapa

  • nátěr: olej Karbolineum Extra (jantar)

Dřevěný šindel valašský na autobusové zastávce

Dřevěný šindel na stříšce na studni: I. etapa

  • impregnace: hnědý Bochemit QB Profi

Rumpál- dřevěný šindel

Dřevěný šindel na stříšce na studni: II. etapa

  • nátěr: olej Karbolineum Extra (hnědý)

Studna- dřevěný šindel

 

Impregnace šindele

Správně ošetřený šindel může sloužit desítky let. Šindele impregnujeme přípravkem BOCHEMIT QB Profi, který chrání dřevo proti dřevokazným houbám, plísním a hmyzu. Proto věnujeme velkou pozornost jeho účinné ochraně před napadením škůdci a před dalšími riziky. Poznejte naše možnosti impregnace šindele, díky kterým můžeme dřevo účinně chránit ….. více 

Výroba šindele                                   

Dřevěné šindele jsou vyráběny z vysoce kvalitních, pečlivě vybíraných, pomalu rostoucích stromů s vysokou hustotou letokruhů. Pomalý růst a vysoká nadmořská výška, zaručuje větší hustotu dřeva, které dobře odolává povětrnostním vlivům. Oko zkušeného šindeláře pozná, který strom bude vhodný na výrobu šindelů….. více

                     

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!