Powered by Smartsupp

Dřevěný šindel se hodí na obložení stěn a štítů, ale i celých fasád

Dřevěný šindel jsme schopni nabídnout jak pokrývačským firmám, tak soukromým řemeslníkům, i zručným kutilům, kteří se chtějí pustit do samotné realizace svépomocí. Obložené stěny z dřevěného šindele (tzv. Valašského) jsou zárukou vysoké ochrany staveb, před celou řadou povětrnostních vlivů. I díky tomu šindele najdou uplatnění i v extrémních podmínkách, jako jsou horské oblasti, kde není nouze o vítr, déšť, sníh a další rozmary počasí.

Kromě kvalitativních vlastností nadchne dřevěný šindel i svou estetikou. Proto se často používá také při rekonstrukci starších objektů, jako jsou chaty a chalupy, kterým dodá zcela nový, ale opět stále typický vzhled. Navíc celé stavbě umožní i nadále dýchat a poskytne ji kvalitní ochranu. Samozřejmostí je také použití u moderních ekologických domů, či designových nemovitostí, kde lze díky využití dřevěného šindele dosáhnout výjimečného vzhledu.

 OBKLAD STĚNY DŘEVĚNÝM ŠINDELEM drdlik    obložení stěny štípaným šindelem dřevěným drdlik

 

Mnoho možností využití

Využít dřevěný šindel lze téměř kdekoliv. Kromě horských chat, kterým poskytuje ochranu, starších chalup, nebo také moderních domů je možné uplatnit dřevěný šindel také na historických domech, venkovských sídlech, na loveckých chatách a dalších nemovitostech. Všude tam, kde je cílem použít přírodní materiály s vysokým podílem ruční práce. I ta se následně podepisuje na dokonalém vzhledu takového obkladu.

Kladem je i samotná rozmanitost dřevěného šindele, jak pokud jde o jeho rozměry, tak pokud jde o jeho tvary. Může se jednat třeba i o polygonální, čtrnácti bokou stodolu, která je možná ke zhlédnutí ve skanzenu na Veselém Kopci, tak i o podobu nepravidelných lichoběžníkových tvarů. Navíc mohou být konce upraveny do různých tvaru: obloučků či špiček, které podporují výjimečnost dekorativních vlastností.

 Drdlík- smrkový štípaný šindel na obklad stěny    Drdlik- obklad stěn dřevěným šindelem

 

Dřevěné obklady vycházející ze střešních krytin

Šindele mají historicky velmi bohatou tradici, která se však nevázala jenom k obkladům stěn, ale vázala se hlavně k použití ve formě střešní krytiny. Nejenom v naší zemi, ale také na Slovensku, dále na východě v Rumunsku nebo na Ukrajině, lze nalézt charakteristické historické stavy, které toto tvrzení podporují.

Postupem času docházelo nejenom k inovacím jak s ohledem na možnosti použití, tak i k inovacím z hlediska použitých materiálů. Původní klasické dřevo bylo nahrazeno plastem (plastový šindel EUREKO), a jsou vyráběny tak, aby nejvěrohodněji napodobovaly dřevěný šindele.

Drdlík- vyřezávané špičky na obklad stěn dřevěným šindelemDrdlik- vyřezávaná špička šindel   

 

 

 

 

 

 

Montáž, která není nijak složitá

Na budovy obkládaný dřevěným šindelem se provádí jednoduchou pokládkou, tj. přesah 5 - 10 cm a špičkou proti převládajícímu směru větru. Už fakt, že se dřevěný šindel hojně používal v minulosti, ukazuje na jednoduchost jeho montáže. Tradiční postup je založen na přibíjení na latě s využíváním jednoduchého nebo dvojitého krytí. A z této technologie a z tohoto postupu se v podstatě vychází i nyní, v současné moderní době.

Šindele, příkladem ty o velikosti 50 centimetrů, se přes sebe zakládají po 40 centimetrech, tedy přesah 10 cm. Tento přesah je plně dostačující pro obkládání stěn i štítů, přesto není problémem dělat větší přesahy.

Drdlík- obklad stěny dřevěným šindelem    Drdlik- dřevěný šindel na stěně  

Drdlík- obložení stěn dřevěnými šindeli    Drdlik- dřevěný šindel na stěnu   

 

Pravidelná a důkladná péče je základ

Ať už má být dřevěný šindel použitý jaké součást střechy, nebo se má jednat o jeho využití k obkladu domu, je nutná také náležitá prvotní péče. Zde mluvíme o důkladné impregnaci. To se týká především šindelů ze smrkového dřeva, kde je vhodné použít Karbolineum Extra.

Naopak v případě šindelů modřínových nemusí být impregnace až tak nezbytná, jelikož zde může jako ochrana posloužit přirozená vlastnost dřeva, které je bohaté na pryskyřici.

dRDLIK- OBKLAD STĚNY DŘEVĚNÝM ŠINDELEM AUTOBUSOVÉ ZASTÁVKY  Drdlík- autobusová zastávka obložená dřevěným šindelem

 

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na cokoli na telefonním čísle: +420 608 87 28 27 nebo na e-mailové adrese: info@strecha-je-hra.cz , kde vám velmi rádi odpovíme na Vaše dotazy. Kromě přesného výpočtu spotřeby krytiny a potřebných doplňků získáte zároveň návrh ideálního řešení, naše dlouholeté zkušenosti + odborné poradenství.

 

Děkujeme za Vaši přízeň, Váš tým Drdlík.

Zákaznický servis:
Ceník plast. šindel EUREKOCeník dřevěný šindel - Kalkulace střechy - Školení - Kontakt
Naše výrobky:
Dřevěný šindelPlastový šindelDřevěné obklady na zeď - Šindelové stříškyDřevěný žlab

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!