Powered by Smartsupp

Obklady podle materiálu

Materiál obkladu v interiéru hraje zásadní roli. Značným způsobem ovlivňuje nejenom samotný vzhled obkladu, potažmo daných prostor. Souvisí s ním také konkrétní technické parametry týkající se velikosti, hmotnosti, údržby apod. Přesně kvůli tomu je třeba volbě materiálu věnovat dostatek času. Obklady podle materiálu v našem podání, to jsou především letité zkušenosti, kvalita, odborné poradenství a pestrý výběr. Zjistěte, jaké obklady jsou ideální právě pro vaše účely. Výjimkou nemusí být ani ohebné obklady a rohové obklady. Přírodní pojetí a luxusní vzhled. Každý má individuální potřeby, a proto obklady podle materiálu nabývají tolika podob. Chcete kvalitní obklady použít venku či uvnitř? Rádi byste z nich udělali dominantu svého obývacího pokoje nebo sháníte snadno udržovatelné obklady do kuchyně?

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Obklady podle materiálu

Výrobní materiál obkladu hraje zásadní roli. Značným způsobem ovlivňuje nejenom samotný vzhled obkladu, potažmo daných prostor. Souvisí s ním také konkrétní technické parametry týkající se velikosti, hmotnosti, údržby apod. Přesně kvůli tomu je třeba volbě materiálu věnovat dostatek času.

Obklady podle materiálu v našem podání, to jsou především letité zkušenosti, kvalita, odborné poradenství a pestrý výběr. Zjistěte, jaké obklady jsou ideální právě pro vaše účely. Výjimkou nemusí být ani ohebné obklady a rohové obklady.

 

Přírodní pojetí a luxusní vzhled

Každý má individuální potřeby, a proto obklady podle materiálu nabývají tolika podob. Chcete kvalitní obklady použít venku či uvnitř? Rádi byste z nich udělali dominantu svého obývacího pokoje nebo sháníte snadno udržovatelné obklady do kuchyně?

V exteriéru budou určitě vítězit kamenné obklady, betonové obklady a cihlové obklady. Naopak do interiéru sáhnete po dřevu, keramice nebo sádře. Možnosti jsou skutečně bohaté.

  • Kvarcitové obklady
  • Balkánská rula
  • Břidlicové obklady

 

Betonové obklady

Voděodolný a mrazuvzdorný materiál, který vás překvapí svou lehkostí a zároveň schopností imitovat řadu přírodních materiálů. Betonové obklady mají v podstatě neomezené množství struktur a můžete je použít jak v interiéru, tak v exteriéru.

 

Sádrové obklady

Flexibilita tohoto výrobního materiálu je nedocenitelným kladem. Sádrové obklady jsou z hlediska vzhledu precizní záležitostí. Dokáží skvěle imitovat jiné materiály a hodí se primárně tam, kde není příliš vysoká vlhkost. Moderní vzhled a jemnost provedení jsou zárukou útulného domova.

 

Cihlové obklady

Cihlová fasáda nebo stěna kolem krbu. Design, který se jednoduše neokouká a bude stále vyhledávaným. Cihlové obklady jsou o tradici, celkem výrazné povrchové odolnosti a nižší pořizovací ceně. Cihla v interiéru či exteriéru přece nemusí být vždy skutečná.

 

Kamenné obklady

Přírodní materiál, jehož kouzlu propadne spousta majitelů nemovitostí. Dlouhá životnost, odolnost a designová nadčasovost. Kamenné obklady dokáží vizuálně vylepšit jakýkoliv prostor a zároveň působí velice originálním dojmem.

 

Břidlicové obklady

Jedna z hodně oblíbených odnoží kamenných obkladů. Břidlicové obklady se neztratí v interiéru, ani v exteriéru. Štípané provedení přidává na autentičnosti a zásadním způsobem ovlivní váš domov. Tvrdý povrch je bezpochyby další přidanou hodnotou.

 

Kvarcitové obklady

Kvarcit je obkladovým materiálem, u něhož oceníte primárně povrchové provedení a tradiční kamenný vzhled. Dokonalost pojící se s praktičností přinesou vašemu bydlení zcela novou a neomšelou tvář. Kvarcitové obklady dokáží z pohledu vzhledu zásadně změnit daný prostor.

 

Keramické obklady

Když volíte obklady podle materiálu, možná očekáváte dobrou tepelnou vodivost a snadnou údržbu. Pokud tomu tak je, keramické obklady to splňují a dokáží nabídnout ještě daleko více. Keramika má v dnešní době navíc mnoho podob, takže záleží pouze na osobních preferencích.

 

Balkánská rula

Přírodní materiál nabývající různých odstínů. Balkánská rula se stane obkladem prezentujícím funkčnost i krásu. Pestrobarevný přírodní vzhled změní stěny k nepoznání a zajistí letitou životnost s náležitou dávkou originality a propracovanosti.

 

Dřevěné obklady

Vymaňte se z monotónnosti svého interiéru a vsaďte na unikátnost. Dřevěné obklady, to je především nádech přírody, autentičnosti a vytvoření útulné atmosféry. Odlišné typy dřevin jsou zárukou pestrých designových možností. Vykročte vstříc minimální zátěži životního prostředí a zakomponujte dřevo do svého domova.

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!