Powered by Smartsupp

Obklady dle použití

Vnitřní a venkovní obklady v současné době nenabývají konce. Při jejich nákupu se můžete zaměřit na spoustu technických parametrů. Ty se odvíjí především od toho, kde obklady použijete. Vsadit lze na venkovní obklady na fasádu nebo kolem domu. V interiéru pak můžete vybírat vnitřní obklady zaměřené na domácnosti a komerční prostory. Obklady dle použití potěší nejenom vaše oko, ale zvýší i celkový bytový komfort. Musíte pouze vědět, kde obkladový materiál použijete. Do venkovních prostor se vám hodí betonové obklady a kamenné obklady mnoha podob, ať už jde o balkánskou rulu či břidlici. Interiéru budou naopak vévodit sádrové obklady a dřevěné obklady. Aplikování obkladů dle použití s sebou nese řadu povinností. Rozmýšlet musíte nejenom nad výsledným designem, ale i nad technickými parametry. Odlišný obklad rovná se rozdílná příprava povrchu, ale také použití vhodného lepidla, popřípadě finální impregnace. Podstatné je, že obklady z pohledu použití v podstatě neznají hranic.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Obklady dle použití

Vnitřní a venkovní obklady v současné době nenabývají konce. Při jejich nákupu se můžete zaměřit na spoustu technických parametrů. Ty se odvíjí především od toho, kde obklady použijete. Vsadit lze na venkovní obklady na fasádu nebo kolem domu. V interiéru pak můžete vybírat vnitřní obklady zaměřené na domácnosti a komerční prostory.

Obklady dle použití potěší nejenom vaše oko, ale zvýší i celkový bytový komfort. Musíte pouze vědět, kde obkladový materiál použijete. Do venkovních prostor se vám hodí betonové obklady a kamenné obklady mnoha podob, ať už jde o balkánskou rulu či břidlici. Interiéru budou naopak vévodit sádrové obklady a dřevěné obklady.

Aplikování obkladů dle použití s sebou nese řadu povinností. Rozmýšlet musíte nejenom nad výsledným designem, ale i nad technickými parametry. Odlišný obklad rovná se rozdílná příprava povrchu, ale také použití vhodného lepidla, popřípadě finální impregnace. Podstatné je, že obklady z pohledu použití v podstatě neznají hranic.

Venkovní obklady hodně vydrží

Jednu skupinu produktů představují venkovní obklady, které mají jasně dané využití. Venkovní obklady upotřebíte na fasádách domů, plotových zídkách a jiných architektonických prvcích staveb. Tomu samozřejmě odpovídají i samotné technické parametry. A jaké další venkovní obklady lze využít?

Od venkovních obkladů lze očekávat pevnost, dlouhou životnost, odolnost a zachování vzhledu při působení různých povětrnostních podmínek. Venkovní obklady dle použití budete volit především se zaměřením na exteriér, tedy kolem bazénu, na zahradu, sokl apod.

Vnitřní obklady s důrazem na detail

U vnitřních obkladů nejsou kladeny tak vysoké nároky z pohledu odolnosti, jako u obkladů v exteriéru. Naopak zacilte na vzhled, propracovanost a precizní zpracování každého detailu. K tomu mimochodem přispívají například rohové obklady. Vnitřní obklady dle použití jsou víceméně omezeny jen vaší vlastní fantazií. Nalepit je můžete téměř všude.

  • Kuchyně a koupelna
  • Ložnice a obývací pokoj
  • Pracovna a schodiště
  • Garáž i komerční prostory

V případě interiérových obkladů se stačí zaměřit na ty správné parametry. Může to být struktura obkladu, barevné podání, ale také hmotnost. Vnitřní obklady dle použití mohou mít nízkou hmotnost, a tak se hodí do prostor s menším zatížením. Ideální volbou jsou třeba sádrové obklady.

Použití obkladů hraje zásadní roli

Pokud jste odhodláni zvelebit svoji nemovitost kvalitními obklady, volba použití se musí vždy promítnout do výběru správného obkladu. Jedině tak docílíte pozitivního výsledku. U obkladů dle použití může rozhodovat nejenom aplikovaný materiál, barva, tvar obkladu nebo povrchová úprava. Je to i spousta dalších zásadních technických parametrů. Ať už jde o vnitřní či venkovní obklady, zásadní je třeba spárování, zda bude přiznané či nikoliv. Podceňovat byste neměli ani prostorový efekt.

Obklady dle použití, to je široká škála kvalitních obkladů, které jsou jednoznačně pozitivní vizuální záležitostí jakékoliv nemovitosti. Stačí si jen zvolit ten správný obklad splňující vaše předpoklady. Se samotným výběrem a všemi přidruženými věcmi vám mile rádi pomůžeme.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!