Powered by Smartsupp

Obklady dle umístění

Obklady jsou krásnou, nápaditou a funkční součástí stěn a jiných částí nemovitosti. To však platí za předpokladu, že sáhnete po těch správných obkladech. A je jedno, zda jde o venkovní obklady nebo vnitřní obklady. Každé místo a daný prostor si žádají použití jiných obkladových materiálů, k čemuž je třeba při finální volbě přihlížet. Obklady dle umístění jsou zhotoveny z různých výrobních materiálů. Někde vám přijdou vhod kamenné obklady, jinde to budou zase cihlové obklady. Zásadní rozdíly jsou především mezi vnitřním a venkovním prostorem, kde se na obklady dle použití kladou trochu vyšší nároky. Pokud tedy volíte obklady dle umístění, zaměřujte se v podstatě na obklady dle materiálu. Prostřednictvím našeho bohatého produktového portfolia dokážeme uspokojit požadavky jakýchkoliv zákazníků. Je libo architektonické obklady? Nebo dáváte přednost retro obkladům? Rádi byste si pořídili obklady na krb. Tohle všechno a mnohé další u nás najdete.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Obklady dle umístění

Obklady jsou krásnou, nápaditou a funkční součástí stěn a jiných částí nemovitosti. To však platí za předpokladu, že sáhnete po těch správných obkladech. A je jedno, zda jde o venkovní obklady nebo vnitřní obklady. Každé místo a daný prostor si žádají použití jiných obkladových materiálů, k čemuž je třeba při finální volbě přihlížet.

Obklady dle umístění jsou zhotoveny z různých výrobních materiálů. Někde vám přijdou vhod kamenné obklady, jinde to budou zase cihlové obklady. Zásadní rozdíly jsou především mezi vnitřním a venkovním prostorem, kde se na obklady dle použití kladou trochu vyšší nároky. Pokud tedy volíte obklady dle umístění, zaměřujte se v podstatě na obklady dle materiálu.

Prostřednictvím našeho bohatého produktového portfolia dokážeme uspokojit požadavky jakýchkoliv zákazníků. Je libo architektonické obklady? Nebo dáváte přednost retro obkladům? Rádi byste si pořídili obklady na krb. Tohle všechno a mnohé další u nás najdete.

 

Architektonické obklady

Architektonické obklady jsou ve své podstatě fasádní obklady. Nejčastěji mají totiž podobu fasádního obkladového betonu, který vyniká svou povrchovou strukturou, ale také velikostí obkladů. S pomocí těchto prvků dokážete vytvořit oku lahodící obklad na libovolné stěně. Ta na první pohled upoutá pozornost všech, protože bude vypadat stylově, moderně, ba dokonce nadčasově. Betonové obklady samozřejmě cílí nejenom na krásu, ale přináší i pozitivní vlastnosti betonu.

 

Fasádní obklady

Fasádní obklady mají celkem jednoznačné určení. Jedná se o obklady využitelné především na fasádách rodinných, ale i komerčních objektů. Tomu odpovídá použitý materiál. Primárně jde o kamenné obklady, betonové obklady a keramické obklady. Zkrátka takové, které dobře vypadají a jsou schopny z dlouhodobého hlediska odolávat jakýmkoliv povětrnostním vlivům. Fasádní obklady dokáží zvelebit jakoukoliv část exteriéru.

 

Obklady na krb

Obklady dle umístění netvoří jen venkovní obklady. Jsou to také ty vnitřní stávající se nepřehlédnutelnou pýchou dané místnosti. Typickým představitelem jsou obklady na krb. U nich je kladen důraz na tepelnou odolnost, ale i na stylový design splňující standardy současné doby. Pokud chcete obkladový materiál na krb, sáhněte po sádrových obkladech, kamenných obkladech nebo třeba těch betonových imitujících jakoukoliv horninu.

 

Retro obklady

Ne každý je příznivcem moderních obkladů. Pokud zrovna nehledáte nadčasové architektonické obklady, možná vám přijdou vhod retro obklady. Návrat do let minulých, z čehož budete mít úsměv na tváři. Retro obklady se stejně, jako jiné postarší prvky vrací opět do módy a nachází uplatnění jak v tradičních, tak novodobých interiérech. Historické obklady oslňují hlavně svou vizuální stránkou.

 

Mrazuvzdorné obklady

Mrazuvzdorné obklady mají proti některým jiným obkladům dle designu jednu zásadní vlastnost. Jsou mrazuvzdorné, tzn., že dokáží odolávat nízkým venkovním teplotám bez poškození. Jde tedy o venkovní obklady různého materiálového složení. V jejich prospěch ovšem hovoří nejenom funkčnost, ale také originalita. Mrazuvzdorné obklady dokáží na stěně domu vykouzlit hotový vizuální skvost a zároveň se pyšní dlouhou životností.

 

Přírodní obklady

Ne nadarmo patří přírodní materiály k těm nejvyhledávanějším, ať už jde o obklady nebo kterýkoliv jiný segment. Přírodní obklady si vás získají především svou autentičností. Typickým příkladem jsou dřevěné obklady nacházející primární využití hlavně uvnitř rodinných a komerčních objektů. Přírodní obklad na stěně vdechne vašemu domovu novou a mnohem útulnější podobu. Z pohledu volby přírodních materiálů téměř neexistují omezení, což dokazují nejrůznější vzory, dekory, velikosti obkladů a jejich vlastnosti.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!