Powered by Smartsupp

Obklady na krb

Krb v podobě krbové vložky a krbové obestavby představuje krásnou dominantu obývacího pokoje, popřípadě jiných prostor. Proč ale tento prvek neudělat ještě originálnější? K tomu vám poslouží obklady na krb, které nabývají bezpočtu podob. Umělé, ale také přírodní obklady, s nimiž uděláte z krb pýchu dané místnosti a celkově přispějete k útulnosti interiéru. Obklady na krb jsou především o vytvoření jedinečné atmosféry. Spojení vhodně zvoleného obkladového materiálu, praskajícího dřeva a pohledu do rozpáleného ohně utváří harmonický celek. Na tyto vnitřní obklady jsou samozřejmě kladeny nároky z pohledu žáruvzdornosti, ať už jde o přírodní materiály nebo imitaci. Obklady tohoto typu prezentují asi jednu z nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších dekorací krbů, jíž můžete aplikovat. Obklady na krb zároveň nepůsobí pouze moderním dojmem. Důkazem toho jsou retro obklady a jiné, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru a budou korespondovat s dalšími bytovými prvky v místnosti.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Obklady na krb

Krb v podobě krbové vložky a krbové obestavby představuje krásnou dominantu obývacího pokoje, popřípadě jiných prostor. Proč ale tento prvek neudělat ještě originálnější? K tomu vám poslouží obklady na krb, které nabývají bezpočtu podob. Umělé, ale také přírodní obklady, s nimiž uděláte z krb pýchu dané místnosti a celkově přispějete k útulnosti interiéru.

Obklady na krb jsou především o vytvoření jedinečné atmosféry. Spojení vhodně zvoleného obkladového materiálu, praskajícího dřeva a pohledu do rozpáleného ohně utváří harmonický celek. Na tyto vnitřní obklady jsou samozřejmě kladeny nároky z pohledu žáruvzdornosti, ať už jde o přírodní materiály nebo imitaci.

Obklady tohoto typu prezentují asi jednu z nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších dekorací krbů, jíž můžete aplikovat. Obklady na krb zároveň nepůsobí pouze moderním dojmem. Důkazem toho jsou retro obklady a jiné, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru a budou korespondovat s dalšími bytovými prvky v místnosti.

 

Obklady nejenom na krb

Obklady dle použití nemusí skončit pouze na krbu, potažmo na krbové obestavbě. S přehledem je můžete aplikovat také na stěnu nacházející se za krbovými kamny. I tohle spojení působí hřejivým dojmem a vypadá stylově. Přírodní obklady v kombinaci s ocelovými, popřípadě litinovými kamny a krby navozují tu správnou pohodovou atmosféru u plápolajícího ohně. Mnohé z těchto obkladových materiálů lze samozřejmě použít jako venkovní obklady. Pohlídat si však musíte odpovídající vlastnosti obkladu.

 

Krbové obklady různého provedení

Pod označením obklady na krb si můžete představit rozdílné obkladové materiály. Předpokladem je již zmiňovaná odolnost proti teplu, protože na stěně krbové obestavby dochází k teplotním výkyvům a zahřívání. Právě do této kategorie spadají primárně dvoje obklady podle materiálu.

Spolehnout se samozřejmě můžete i na některé odnože těchto obkladů. Kromě žáruvzdornosti totiž nejsou kladeny jiné nároky. Snad jenom odolnost proti zašpinění, například vlivem prachu z krbu či krbových kamen. Takového výsledku lze docílit například aplikováním správné impregnace.

 

Rohové obklady na krb

Při obkládání krbové obestavby nebudete limitováni pouze rovnými obklady. Vždyť téměř každý krb má tvar čtverce nebo obdélníku, respektive disponuje vnějšími rohy. V takovém případě sáhněte po rohových obkladech, které jsou dostupné jak pro betonové, tak kamenné obklady. Výsledný vzhled obloženého krbu bude mnohem krásnější a bude odrážet váš smysl pro detail.

 

Obložení krbu se vším všudy

Rozhodnete-li se využít obklady dle umístění, potažmo na krb, buďte ve všech směrech precizní. A to nejenom při výběru vhodného obkladu podle jeho designu. Rozmyslete si, zda chcete bezespárové nebo spárové řešení, jehož součástí musí být i spárovací malta. Velkou pozornost věnujte i správné přípravě podkladu, kde nenahraditelnou roli sehrává penetrace. Pak už je zcela logické, že musíte použít lepidla a tmely vhodné právě pro vámi zvolené obklady na krb.

Vybudujte si interiér, ve kterém se budete cítit příjemně a komfortně. Přesvědčte se na vlastní oči o tom, že obložení krbu obkladem je tou nejlepší cestou, jak vdechnout dané místnosti zcela nový život.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!