Powered by Smartsupp

Penetrace

Krásný obklad vyjímající se na stěně či kdekoliv jinde. To je nejenom důkladný výběr obkladového materiálu, ale také podstoupení aplikačního procesu. Právě k němu vám přijde vhod to správné příslušenství. Jednou z prvotních a velice důležitých částí je penetrace. Penetrování povrchu, které vám může ušetřit nejenom spoustu peněz, ale i starostí do budoucna. Penetrace neboli penetrační nátěr plní hned několik důležitých funkcí. Při realizaci obkladu na jakékoliv místo by se měl po očistění povrchu stát tím prvním úkonem, jemuž se budete věnovat. A je v podstatě jedno, zda se vaším cílem stanou venkovní obklady či vnitřní obklady. Penetrace plní svoji důležitou úlohu v různém prostředí.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Penetrace

Krásný obklad vyjímající se na stěně či kdekoliv jinde. To je nejenom důkladný výběr obkladového materiálu, ale také podstoupení aplikačního procesu. Právě k němu vám přijde vhod to správné příslušenství. Jednou z prvotních a velice důležitých částí je penetrace. Penetrování povrchu, které vám může ušetřit nejenom spoustu peněz, ale i starostí do budoucna.

Penetrace neboli penetrační nátěr plní hned několik důležitých funkcí. Při realizaci obkladu na jakékoliv místo by se měl po očistění povrchu stát tím prvním úkonem, jemuž se budete věnovat. A je v podstatě jedno, zda se vaším cílem stanou venkovní obklady či vnitřní obklady. Penetrace plní svoji důležitou úlohu v různém prostředí.

Pokud si tedy vybíráte obklady podle materiálu, obklady dle použití nebo obklady dle designu, vždy myslete na to základní. Obsahově správný penetrační nátěr, od něhož se odráží vše následující. Chcete vědět, proč je penetrace tak důležitá? Prozradíme vám to.

Význam penetračního nátěru

K lepení obkladů potřebujete nejenom lepidlo, ale také penetraci. Nákup této chemie rozhodně nevnímejte jako vícenáklad, ale jako praktického pomocníka, s nímž se pojí řada benefitů. Právě díky penetraci je utvořena povrchová vrstva na stěně, na níž bude přilepený obklad držet, jako přibitý. A jaký přínos má penetrační nátěr?

  • Snižování nasákavosti stěny
  • Sjednocování podkladu
  • Zpevnění podkladové vrstvy

S pomocí penetrace dojde hlavně ke zvýšení přilnavosti mezi podkladem a zvoleným obkladem. Hloubková penetrace se vyznačuje vysokým účinkem na různých podkladových materiálech.

Obsahové složení penetrace

K penetrování podkladu můžete využít odlišné příslušenství v podání penetrace. Jednou z možností je penetrace s akrylátovou pryskyřicí sloužící pro zpevnění libovolných materiálů, jakými jsou třeba dřevo, omítky, přírodní kámen a další. Výjimkou není ani penetrace na bázi syntetických pryskyřic, v níž se nenachází žádná chemická rozpouštědla.

Penetrace ven i dovnitř

Základový penetrační nátěr má pochopitelně široké využití. Ať už si zvolíte jakékoliv obklady dle umístění, vždy nejprve aplikujte penetraci. Povětšinou jde o vodou ředitelný koncentrát, který musíte nanášet na suchý a dokonale očištěný povrch. Penetrace se aplikuje štětcem, ale také válečkem nebo stříkáním. V některých případech je třeba nátěr opakovat. A na jaké podklady se penetrace hodí?

  • Omítnuté stěny
  • Beton
  • Cihlové podklady
  • Sádrokarton

Podstatné je, že penetrace má svůj význam jak pro vnitřní obklady, tak pro vnější obklady. To znamená, že penetrujete při aplikování keramických obkladů, kvarcitových obkladů, břidlicových obkladů a mnohých dalších. V závislosti na typu podkladu se připravte na to, že bude třeba nátěr opakovat. Vždy postupujte dle přiloženého návodu u penetrace.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!