Powered by Smartsupp

Přírodní obklady

Není nic krásnějšího než zakomponování dřeva do interiéru, ať už jde o tradiční domácnost, moderní bydlení nebo kancelářské prostory. Přírodní obklady jsou hitem poslední doby, protože dokáží velice efektivně a viditelně zvelebit jakýkoliv prostor. Jedná se ve své podstatě o dřevěné obklady nejrůznějšího provedení. Aplikujte na stěny svého obydlí nápadité obklady dle designu a vytvořte si prostředí, kde se budete cítit dobře a komfortně. Možná si to ani neuvědomujete, ale právě obklad ze dřeva dokáže výrazným způsobem ovlivnit danou místnost. A jak jinak než k lepšímu. Přírodní obklady ze dřeva určitě nejsou vhodné jako venkovní fasádní obklady, v interiéru však udělají hodně parády. Vnitřní obklady ze dřeva se liší použitým dřevěným materiálem, velikostí, povrchovou úpravou, tvarem a mnohými dalšími vlastnostmi. Díky tomu si na své přijde každý, kdo sází na obklady dle umístění uvnitř nemovitosti. Zjistěte, jaké přírodní obklady jsou pro vás ty nejlepší.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Přírodní obklady

Není nic krásnějšího než zakomponování dřeva do interiéru, ať už jde o tradiční domácnost, moderní bydlení nebo kancelářské prostory. Přírodní obklady jsou hitem poslední doby, protože dokáží velice efektivně a viditelně zvelebit jakýkoliv prostor. Jedná se ve své podstatě o dřevěné obklady nejrůznějšího provedení.

Aplikujte na stěny svého obydlí nápadité obklady dle designu a vytvořte si prostředí, kde se budete cítit dobře a komfortně. Možná si to ani neuvědomujete, ale právě obklad ze dřeva dokáže výrazným způsobem ovlivnit danou místnost. A jak jinak než k lepšímu. Přírodní obklady ze dřeva určitě nejsou vhodné jako venkovní fasádní obklady, v interiéru však udělají hodně parády.

Vnitřní obklady ze dřeva se liší použitým dřevěným materiálem, velikostí, povrchovou úpravou, tvarem a mnohými dalšími vlastnostmi. Díky tomu si na své přijde každý, kdo sází na obklady dle umístění uvnitř nemovitosti. Zjistěte, jaké přírodní obklady jsou pro vás ty nejlepší.

 

Materiál přírodních obkladů

Když se řekne přírodní obklady, co jiného čekat než přírodní materiály. Tím nejtypičtějším je samozřejmě dřevo, i když kamenné obklady také spadají do tohoto segmentu. Nyní se však nebudeme zaměřovat na různé obklady podle materiálu, ale na ty přírodní, potažmo dřevěné. Výsledná podoba takového obkladu je pestrá.

  • Dřevo
  • Lodní dřevo
  • MDF + Dýha
  • Staré dřevo s patinou

Meze se při volbě nekladou. Když vybíráte dřevěné obklady dle použití, můžete sáhnout po libovolné dřevině. Někoho ohromí buk a borovice, jinému bude bližší mahagon, jasan, ořech, smrk a bříza. Setkat se lze i s exotickými dřevinami, které jsou originální a nadčasové.

 

Přírodní obklady v praxi

Pokud jde o dřevěné přírodní obklady, asi jen stěží je použijete jako obklady na krb. Jedná se totiž o hořlavý materiál, který nesmí být v blízkosti ohně. Proto je raději zakomponujte třeba na stěnu v obýváku, ložnici nebo z nich udělejte dominantu chodby. Tyto obklady se hodí všude tam, kde chcete zútulnit daný prostor.

Dřevo rozhodně není ideální volbou ven, kde ho ve velké míře ohrožují povětrnostní vlivy v podobě vody, sluníčka a sněhu. Jedinou alternativou jsou obklady imitace dřeva, které jsou povětšinou tvořeny z betonu. Na druhou stranu, pak už se nejedná o stoprocentní přírodní obklady.

 

Od tvaru až po povrchovou úpravu

Design je pomyslnou alfou a omegou dřevěných přírodních obkladů. Když zvolíte ty správné obklady podle materiálu, dřevo vám nabídne pestré možnosti. Nemusíte se spoléhat pouze na čtvercový nebo obdélníkový tvar. K dispozici jsou také kolečka a velkoformátové obklady připomínají svou velikostí architektonické obklady.

Další možnosti se nabízí z pohledu povrchové úpravy. Je libo povrch broušený, lakovaný, kartáčovaný, štípaný nebo dáte přednost dýze? Jednou z příjemných věcí týkajících se přírodních obkladů je to, že výběr je téměř neomezený. Obklad tak můžete ladit s ostatními prvky v interiéru nebo z něj naopak uděláte výraznou dominantu.

 

Se spárou nebo beze spáry?

Aby toho nebylo málo, přírodní obklady můžete volit i podle toho, zda mají přiznanou spáru či nikoliv. Díky tomu budou dřevěné obklady po estetické stránce vyladěné na maximum. V rámci aplikování obkladů neopomínejte na praktické příslušenství v podání penetrace a vhodného lepidla. Zakomponujte přírodní materiály do svého interiéru a zvyšte svůj bytový standard.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!