Powered by Smartsupp

Příslušenství

Vybrali jste si moderní a stylové obklady do svého interiéru a exteriéru? Pak máte za sebou teprve polovinu cesty k úspěchu. Důležité je také správné lepení od A až do Z. Abyste docílili požadovaného výsledku s maximální kvalitou, přesností a dlouhověkostí, musíte si k obkladům pořídit ještě vhodné příslušenství. V závislosti na tom, zda se jedná o venkovní obklady nebo vnitřní obklady budete potřebovat správný druh chemie, respektive příslušenství pro lepení obkladů. Pomyslným odrazovým můstkem je penetrace. Dále jsou to nejrůznější lepidla a tmely. Ne každý je příznivcem bezespárových obkladů, takže u těch s přiznanými spárami vám přijde vhod spárovací hmota. Nakonec neopomínejte ani na zachování vzhledu a prodloužení životnosti prostřednictvím impregnace.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Příslušenství k obkladům a dlažbě

Vybrali jste si moderní a stylové obklady do svého interiéru a exteriéru? Pak máte za sebou teprve polovinu cesty k úspěchu. Důležité je také správné lepení od A až do Z. Abyste docílili požadovaného výsledku s maximální kvalitou, přesností a dlouhověkostí, musíte si k obkladům pořídit ještě vhodné příslušenství.

V závislosti na tom, zda se jedná o venkovní obklady nebo vnitřní obklady budete potřebovat správný druh chemie, respektive příslušenství pro lepení obkladů. Pomyslným odrazovým můstkem je penetrace. Dále jsou to nejrůznější lepidla a tmely. Ne každý je příznivcem bezespárových obkladů, takže u těch s přiznanými spárami vám přijde vhod spárovací hmota. Nakonec neopomínejte ani na zachování vzhledu a prodloužení životnosti prostřednictvím impregnace.

Kvalitní příslušenství je nedílnou součástí kvalitních obkladů. Teprve spojení obojího utváří funkční celek, se kterým budete spokojeni nejenom po stránce estetické, ale i funkční. Volte pouze osvědčené a vhodné příslušenství k obkladům.

Zvýšení přilnavosti obkladu

Rozhodli jste se aplikovat do své nemovitosti kamenné obklady nebo dáváte přednost spíše sádrovým obkladům? Ať tak či onak, před samotným lepením musíte důkladně připravit podklad. Ten kromě čištění a odstranění jakýchkoliv nerovností vyžaduje také penetrování. Penetrační nátěr, potažmo penetrace je nezbytností, které se v žádném případě nevyhýbejte a je jedno, jaké obklady volíte.

Lepidla do interiéru i exteriéru

Vzhledem k tomu, že existují nejrůznější obklady dle použití, musíte tomu přizpůsobit i volbu správného lepidla. Ta mají odlišná složení a jsou aplikovatelná právě na základě užití, ať už jsou to venkovní obklady nebo vnitřní obklady. Dále se liší podle lepeného materiálu. Jiné lepidlo budete potřebovat pro cihlové obklady, jiné naopak pro dřevěné obklady. Praktickým a mnohdy nezbytným doplňkem lepidel jsou tmely.

Spárovací hmota pro obklady

Líbí se vám cihlové obklady nebo jakékoliv jiné obklady se spárou? Toužíte po tom, aby taková spára byla přiznaná? Pak si vyberte obklady dle designu, zacilte na viditelnou spáru a nezapomeňte na vhodnou spárovací hmotu. Proces spárování vyžaduje dodržování jistých postupů a trochu zručnosti. Výsledkem se vám stane oku lahodící obklad na stěně či kdekoliv jinde.

Zachovejte stále krásný vzhled

Posledním článkem v honbě za originálním obkladem je impregnace. Ta totiž poskytuje povrchovou ochranu konkrétnímu obkladovému materiálu. S pomocí impregnačního nátěru zároveň zachováte stále svěží vzhled obkladu a prodloužíte tím jeho životnost. To platí dvojnásob, pokud jde o venkovní obklady, které musí dlouhodobě snášet nápor nejrůznějších povětrnostních živlů.

Tohle všechno jsou zásadní důvody, proč nepodceňovat vhodné příslušenství pro obklady. Jestliže si s volbou některého z produktů nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!