Powered by Smartsupp

Retro obklady

Návrat do minulosti k retro obkladům je naprosto běžnou záležitostí napříč nejrůznějšími segmenty. Výjimkou nejsou ani obklady. Ne každý propadne kouzlu nadčasového designu a moderních dekorů. Jestliže spadáte do kategorie milovníků postarších a historických věcí, pak jsou retro obklady ideální volbou právě pro vás. Ostatně, ne nadarmo se spousta věcí z dob minulých vrací opět do módy, obklady nevyjímaje. Obklady dle umístění zaměřené na retro tematiku doslova neznají mezí. Vybírat si můžete z mnoha stylů, které polahodí především vaše oko. Útulnost a originalita, přesně tak lze charakterizovat retro obklady, s nimiž si můžete vyzdobit libovolné prostory. Je pravdou, že jde primárně o vnitřní obklady. Na druhou stranu, pokud produkty disponují patřičnými technickými parametry, můžete je využít také venku. Mnozí tyto výrobky mohou označit za architektonické obklady. Retro produkty totiž udávají styl a pojetí vaší místnosti, potažmo celé domácnosti. Retro obklady lze navíc použít v komerčních prostorách, kde v zákaznících a obchodních partnerech vyvolací příjemný dojem. Obklady dle designu v podání retro jsou zkrátka IN.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Retro obklady

Návrat do minulosti je naprosto běžnou záležitostí napříč nejrůznějšími segmenty. Výjimkou nejsou ani obklady. Ne každý propadne kouzlu nadčasového designu a moderních dekorů. Jestliže spadáte do kategorie milovníků postarších a historických věcí, pak jsou retro obklady ideální volbou právě pro vás. Ostatně, ne nadarmo se spousta věcí z dob minulých vrací opět do módy, obklady nevyjímaje.

Obklady dle umístění zaměřené na retro tematiku doslova neznají mezí. Vybírat si můžete z mnoha stylů, které polahodí především vaše oko. Útulnost a originalita, přesně tak lze charakterizovat retro obklady, s nimiž si můžete vyzdobit libovolné prostory. Je pravdou, že jde primárně o vnitřní obklady. Na druhou stranu, pokud produkty disponují patřičnými technickými parametry, můžete je využít také venku.

Mnozí tyto výrobky mohou označit za architektonické obklady. Retro produkty totiž udávají styl a pojetí vaší místnosti, potažmo celé domácnosti. Retro obklady lze navíc použít v komerčních prostorách, kde v zákaznících a obchodních partnerech vyvolací příjemný dojem. Obklady dle designu v podání retro jsou zkrátka IN.

 

Retro obklady mnoha podob

Když se řekne retro obklady, určitě si vybavíte kamenné obklady, keramické obklady a jim podobné. Zkrátka takové, které v interiéru oslní především svým pojetím. A nutno podotknout, že to může nabývat skutečně mnoha forem.

  • Patchwork
  • Secese
  • Rustikální styl

K volbě retro obkladů budete primárně přistupovat podle toho, jaké prostory jimi chcete zvelebit. Vsadit můžete na venkovské, secesní nebo naopak přírodní dekory. Imitace dřevěných obkladů ve starém duchu dodá unikátní atmosféru nejenom tradiční stavbě, ale také té moderní. Kombinace nadčasového a historického stylu je mimochodem žádaná. Obklady dle použití mohou skončit v obývacím pokoji, jídelně, koupelně, kuchyni či na chodbě. Vaší kreativitě se meze rozhodně nekladou.

 

Barva a tvar retro obkladů

Když se do vašeho hledáčku dostanou retro obklady, rázem zapomenete na fasádní obklady nebo mrazuvzdorné obklady. Vaším středobodem budou odlišné tvary a barevné pojetí obkladů. Pastelové odstíny, sytost, viditelné kontrasty, ale i povrchový lesk a mnohé jiné vlastnosti. S retro obklady se nudit nebudete, což mimochodem dokazuje odlišná geometrie jednotlivých produktů. Výsledkem takového obložení bude dokonalá retro stěna, která vás navrátí o mnoho let nazpět.

Retro obklady podle materiálu jsou použitelné v různých částech nemovitosti. Od toho se mimochodem odvíjí jednotlivé vlastnosti obkladů, jakými jsou například voděodolnost a žáruvzdornost. Takové retro obklady na krb totiž nebudou k zahození a ve výsledku mohou navodit atmosféru starých kachlových kamen.

 

Retro i do moderního interiéru

Retro obklady, to není jen výsada městských domů, historických nemovitostí a venkovských stavení. Design v retro stylu přísluší také novodobým prostorám, včetně těch veřejných v podání restaurací apod. Tyto obklady dle umístění dokáží navodit hřejivou a útulnou atmosféru v podstatě kdekoliv. Při aplikování retro obkladů neopomínejte ani na vhodné příslušenství, protože kvalitní obklad se vždy musí pojit s kvalitním a precizním provedením.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!