Powered by Smartsupp

Sádrové obklady

Sádrové obklady jsou skvělou volbou do interiérů, kde v maximální možné míře upotřebíte všechny jejich kladné vlastnosti. Designový skvost, s nímž dokážete věrně kopírovat libovolné přírodní materiály. Sádrové obklady imitují kámen, dřevo, cihly a mnohé další. To vše spojeno s výhodnou pořizovací cenou. Obklad ze sádry vyniká svou jemnou strukturou a provedením, což přispívá k celkové útulnosti bydlení. Vizuální komfort, moderní i tradiční vzhled a důraz kladený na detail. Sádrové obklady podléhají současným trendům a jsou specifickou součástí libovolných interiérů. Stačí pouze vědět, kde je můžete umístit a váš domov dostane zcela novou a originální tvář. Poznejte přednosti sádrových obkladů a podlehněte jejich maximální variabilitě. Designový prvek má zároveň jistá omezení, s nimiž je zapotřebí počítat. Jaké jsou tedy klady a zápory sádrových obkladů?

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Sádrové obklady

Sádrové obklady jsou skvělou volbou do interiérů, kde v maximální možné míře upotřebíte všechny jejich kladné vlastnosti. Designový skvost, s nímž dokážete věrně kopírovat libovolné přírodní materiály. Sádrové obklady imitují kámen, dřevo, cihly a mnohé další. To vše spojeno s výhodnou pořizovací cenou.

Obklad ze sádry vyniká svou jemnou strukturou a provedením, což přispívá k celkové útulnosti bydlení. Vizuální komfort, moderní i tradiční vzhled a důraz kladený na detail. Sádrové obklady podléhají současným trendům a jsou specifickou součástí libovolných interiérů. Stačí pouze vědět, kde je můžete umístit a váš domov dostane zcela novou a originální tvář.

Poznejte přednosti sádrových obkladů a podlehněte jejich maximální variabilitě. Designový prvek má zároveň jistá omezení, s nimiž je zapotřebí počítat. Jaké jsou tedy klady a zápory sádrových obkladů?

 

Design – Dominanta číslo jedna

Sádrové obklady v první řadě vynikají svým vzhledem. K výrobě se používá tvrzená sádra, u které lze docílit libovolných povrchových struktur a výsledného zabarvení. Proto skvěle imitují například dřevěné obklady, cihlové obklady a kamenné obklady. Oproti ryze přírodním materiálům je povrch sádry na omak daleko jemnější a obecně působí hřejivějším dojmem. Volit můžete produkty barvené pouze na povrchu nebo dáte přednost syntetické sádře, která je plně probarvená.

 

Výhody sádrových obkladů

Pro sádrové obklady se rozhodnete především kvůli jejich pozitivním vlastnostem. Těch je určitě více než dost. V první řadě je to značný výběr dekorů, barev a tvarů. Na své si v tomto ohledu přijde naprosto každý, kdo chce neotřelým způsobem vylepšit svoji domácnost. Ve výčtu kladů lze jistě pokračovat.

  • Nízká pořizovací cena oproti kamenným obkladům
  • Snadná montáž
  • Dobrá opracovatelnost
  • Nižší hmotnost

Pro práci se sádrovými obklady toho nebudete potřebovat příliš mnoho. Navíc řezání a úpravy lze provádět s pomocí nože nebo pilky. Dostupné jsou rohové obklady, s nimiž budete hladce přecházet mezi stěnami. Další z opticky zajímavých prvků.

 

Na co si dát pozor?

Na druhou stranu myslete na to, že sádrové obklady mají jistá omezení. Nejsou mrazuvzdorné, voděodolné a žáruvzdorné. Když k tomu přidáte ještě citlivější povrch vůči mechanickému poškození, je třeba zvolit to správné místo pro samotnou realizaci. Absenci voděodolnosti lze u moderních sádrových obkladů eliminovat použitím vhodné impregnace. Povrch je pak otíratelný vlhkým hadříkem.

 

Použití sádrových obkladů

Vlastnosti obkladů ze sádry jsou všeříkající. Sádrové obklady můžete využít pouze v interiéru, nikoliv v exteriéru. Zároveň se vyvarujte místům, kde je přílišná vlhkost. Typickým příkladem je koupelna a kuchyň. Ona zmiňovaná žáruvzdornost eliminuje použití v roli krbového obložení. Horší mechanická odolnost pak prozrazuje, že tyto obklady nejsou vhodné do komerčních prostor, kde může dojít k jejich snadnému poškození a oděrům.

Všude jinde však sádrové obklady působí doslova skvostným dojmem. Propracovanou imitaci kamene či jiného přírodního materiálu můžete nalepit do obývacího pokoje, ložnice, chodby, zádveří a do ostatních místností. Tam budou vypadat originálně, nadčasově a luxusně. Nízká hmotnost je potom předzvěstí aplikace na stěny s nižším zatížením, třeba ty sádrokartonové. Tohle je zkrátka designový doplněk interiéru vytvářející útulný domov.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

 

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!