SPLITT WOOD, DUB MIX BAREV, 4 řady, štípaný obklad (790 x 180 mm)

SPLITT WOOD, DUB MIX BAREV, 4 řady, štípaný obklad (790 x 180 mm)

Kód produktu: V0403011
Výrobca: Vapalug In
Cena dopravy

Split Wood je 3D panel  ze štípaného dubového dřeva. Splitt Wood je výrazný svým 3D designem a přírodním vzhledem.Více informací

Dostupnosť
Cca 10 dní
1 balenie
0.1422 m2

Kalkulácia a objednávka

 • Cena za 1 balenie 8 €
 • cena-za-m 56,26 €
Cca 10 dní
pocet-m
0.1422m2
=
Balenie
ks
Cena celkom (vč. DPH)
8
Dostanete 1 balenie: 0.1422m2 (1.8 kg)
💡 TIP: K potrebnému množstvu materiálu pripočítajte 10 % na prerezy.

SPLITT WOOD, DUB MIX BAREV (790 x 180 mm), štípaný, bez povrchové úpravy

 

MIX BAREV:

 • Dub přírodní
 • Dub termo

Split Wood je 3D panel  ze štípaného dubového dřeva. Je složen ze 4 řad různě dlouhých lamel, které jsou štípnuté. Jedná se o divokou vazbu lamelek. Splitt Wood je výrazný svým 3D designem a přírodním vzhledem. Je divoký, ale přiznaným uspořádáním 4 řad zároveň i uhlazeným výrobkem. Jednotlivé lamely jsou nalepeny na 5 mm MDF desku. Splitt Wood vyrábíme především z dubu, případně doplněného jinou tvrdou dřevinou a smrku..

 

Co je mix?

Mixem rozumíme namíchané dřeviny dubu přírodního a všech tónových variant dubu termo. Vzniká tak jedinečná souhra přírodních tónů s barevným podtextem přírodních hnědých tónů. Svým způsobem se jedná o jedinečný a neopakovatelný originální výrobek, který nemá na současném trhu konkurenci.

Každý kus je originál.

Splitt wood, mix dřevin interiérového obložení
Druh dřeva: Dub

Dubové dřevo je jedno z nejžádanějších už odedávna. Má poměrně úzkou, světlehnědou běl a široké, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Na středovém a tečném řezu se objevují výrazná „zrcátka“. Díky jim lze bezpečně rozeznat dub od jilmu či jasanu.

Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha. Vyráběly se z něj sudy mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky. Dubové dřevo bylo za všech dob oblíbeno v nábytkářství. V Anglii po něm pojmenovali celé století – age of oak (1500 – 1600). Využívá se jak v masivu, tak i na krájení dýh. S dubem pracují řezbáři a sochaři.

 

Info:

 • Materiál: Dub
 • Vzhled: štípaný povrch
 • Úprava: bez povrchové úpravy. Dále lze olejovat/ lakovat/ voskovat
 • Rozměr obkladu: 790 x 180 mm (0,142 m²)
 • Hmotnost 1 ks: 1,8 kg
 • Množství kusu pro 1 m²: 7
 • Jednotlivé lamely jsou nalepeny na 5 mm MDF desku.
 • Cena obkladu uvedena za 1 ks.

DOPORUČUJEME:  „Při nákupu dobře spočítejte plochu, kterou chcete obkládat a obkladu vždy objednejte větší množství. Zhruba o 3 % větší množství z celkového objemu na prořezy a na rezervu. Doporučujeme objednávat všechny obklady pro jeden projekt současně.

 
 
Štípaný povrch se silným účinkem

Exklusivní štípaný povrch který svou jedinečnou nenapodobitelností zvýrazňuje přírodní charakter dřeva a převyšuje tak ostatní povrchy. 

Zvláštní na štípaném dřevu je jeho nezaměnitelný povrchový vzhled. Žádný přírodní materiál nenabízí tolik možností pro utváření charakteristických a tím individuálních obytných prostor. Rustikální povrchy zde zaujímají zvláštní postavení. Zvýrazňují přírodní vzhled dřeva a propůjčují prostorům originální charakter. Se štípaným povrchem firmy Vapalug In je materiál s jedinečnou dynamikou. Štípáním a broušením se stává každý obklad jedinečným a každá stěna tak získává svůj nezaměnitelný vlastní vzhled. Náš štípaný povrch je k dispozici v různých optikách, takže můžete vybrat to nejvhodnější podle vašich individuálních nároků.

 

Co budete potřebovat k instalaci interiérového obložení z kolekce Vapalug IN?

Před instalací dřevěných obkladů naneste na obkládanou plochu penetrační nátěr, který snižuje nasákavost obkladu a zvyšuje přilnavost speciálního lepidla na dřevěné obklady. Používejte pouze jedno komponentní trvalé elastické lepidlo na parkety! Lepidla od firmy: BONA R855, WAKOL MS 262 (lepidla na parkety elastická)! Nesmí se používat žádný základní nátěr!

Nepoužívejte disperzní lepidla, která jsou vodorozpustná nebo na vodní bázi!

 

Interiérové dřevěné obklady se hodí do obývacího pokoje, dětského pokoje, ložnice, kuchyně, koupelny i na chodbu. Jejich atraktivní vzhled se hodí nejenom do bytu či na chalupu, ale i do restaurací, obchodů, hotelů, kaváren, recepcí či do pracoven.  Vybrané materiály je možno libovolně kombinovat.

 

Máme i jiné druhy obkladů se štípaným povrchem!

štípaný povrch dřevěné obklady

Další dřevěné obklady se štípaným povrchem: více zde

 

Výhody dřevěných obkladů

Zvolit si toto provedení Vám přinese několik výhod, které rozhodně stojí za pozornost. Mezi hlavní výhody patří: snadná a rychlá montáž, takže vše zvládnete sami v pohodlí domova.

Moderní 3D vzhled
Dlouhá životnost přírodního materiálu
Masivní dřevěný obklady
Různé druhy dřevin
Rychlá a jednoduchá instalace
Vyrobeno v České republice
Snadné čištění
Pravé dřevo za bezkonkurenční cenu
Zdravé a příjemné klima

Zajímavé informace

Instalace dřevěných obkladů: dřevěné obklady se nalepují přímo na stěnu. Bez nákladných podkladových konstrukcí, velké i malé plochy. Snadná pokládka. Bez řemeslníka se z Vás stane profesionál! Možnost použití jak horizontálně tak i vertikálně.


Dřevěné obklady na zeď


Život se dřevem: dlouhá životnost a perfektní výsledek
Dřevo je jedinečný materiál, který v sobě spojuje všechny ekologické, ekonomické, biologické a estetické výhody. Od téměř pachově neutrálních až po zdraví prospěšná aromatická dřeva nabízí tato surovina vše, co si pro vaše čtyři stěny budete přát. Vytváří harmonii, klid a příjemný pocit, zvyšující kvalitu našeho života, protože vyrovnává kolísání teplot, váže škodlivé látky ze vzduchu a čistí ho. Zdraví prospěšné vlastnosti dřeva jsou známy již dlouho.

 

Zajímáte se o možnosti dřevěných obkladů ve Vašem interiéru? Kontaktujte naše specialisty na obklady ze dřeva, kteří se Vám budou rádi věnovat.

 

BAREVNÉ ODLIŠNOSTI DŘEVA

Dřevo je zcela nenapodobitelný přírodní materiál, kde každý kus je zcela jedinečný jak v barvě, kresbě a struktuře, podobně jako je jedinečný každý strom v přírodě. Barevné přírodní odlišnosti (i výrazné) mezi jednotlivými kusy jsou zcela přirozené (zejména pro exotické dřeviny) a nemají vliv na jakost dřeva. Každý kus je originál pocházející z rostlých kmenů a není tedy možné dosáhnout jednotnosti v barvě dřeva nebo v jeho struktuře. Kdo dokáže ohodnotit tuto krásu a neopakovatelnost, ten porozumí jedinečnosti tohoto přírodního materiálu. Hledáte-li pouze barevně a strukturálně jednotný materiál, dřevo si raději nepořizujte. Ze stejných důvodů nebývá dodané dřevo naprosto shodné se vzorky, které vidíte vystavené u nás v prodejně, každý kus je originál.

Tento přirozený vzhled zajišťuje svou jedinečnou individualitu a nesmí být považován za důvod pro reklamace.

 

 

Můžete si také podrobně vybrat dřevěný obklad podle druhu dřeva, odstínu, rozměru, tvaru obkladu, tlouštky, prostorového efektu (3D, 2D) a mnohých dalších kritérií. Případně pomocí rychlých odkazů.

Vybrat dřevěný obklad dle parametrů

Související odkazy k "DŘEVĚNÉ OBKLADY NA STĚNU"

Máte nějaké dotazy týkající se tohoto dřevěného obkladu?
- Montáž & příslušenství
- Fotogalerie

Dřevo do domu i do restaurace

Interiérové dřevěné obklady můžete instalovat do domu nebo bytu:

obývací pokoj
dětský pokoj
ložnice
kuchyně
koupelna
chodba

Ale jejich atraktivní vzhled se hodí také do restaurace, obchodu,
hotelu, kaváreny, recepce či do pracoveny.

Důležitá poznámka ke vzhledu

Dřevo je zcela nenapodobitelný přírodní materiál, kde každý kus je zcela jedinečný, podobně jako je jedinečný každý strom v přírodě. Při výběru obkladu ze vzorníků, stojanů nebo publikovaných fotografií mohou obklady dřevěné, vykazovat přírodní odlišnosti (i výrazné) v barevnosti, v povrchové struktuře a přirozených vad dřevin než odpovídá malému vzorku obkladu na stěnu, vše je zcela přirozené a nemá vliv na jakost dřeva. Vzorky a fotografie jsou díky své limitované velikosti pouze ilustrativní a tedy nezávazné pro objednávky, protože nemohou postihnout veškeré znaky dřeva (barevné a strukturální rozdíly), které dané třídění může obsahovat.

Tento přirozený vzhled zajišťuje svou jedinečnou individualitu a nesmí být považován za důvod pro reklamace.

Parametry
Farba popisná Hnedá
Tvar obkladu Obdĺžnik
Druh dreva Dub
Struktúra povrchov Štiepaný
Povrchová úprava Bez povrchovej úpravy
Rozmer 790 x 180 mm
Hrúbka obkladu 1 - 2 cm
Výška rozdielu obkladu 0 - 1 cm
Priestorový efekt Štiepaný
Podkladová doska Áno- doska (OSB, MDF)
Veľkoformát Áno
Spôsob montáže Priamo na stenu
Umiestnenie Interiér
Podľa miestnosti Do domu
Škárovanie obkladu Ne
Mrazuvzdornosť Ne
Množstvo pro 1 m² 7 ks
Váha 13 kg/ m²
Záruka 24 mesiacov
Výrobca Vapalug In

Ke stažení

Nenašli ste odpoveď?

Pondělí až sobota od 7:00 - 17:00
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Katarína Stará Vám rada poradí!
Opýtajte sa

Postup lepení VAPALUNG IN

Montáž s lepidelem Mamut


1. Očištění podkladové vrstvy, odstranění mechanických nerovností, nesourodých částí. Tomuto  kroku předchází odmaštění nebo případně chemické ošetření podkladové plochy.

Lepení obkladů Vapalung In

 

2. Dočištění podkladové plochy ocelovým kartáčem, pokud je potřeba.

Lepení dřevěných obkladů Vapalung In

 

3. Odstranění prachu a jiných nečistot po mechanickém čištění. Můžeme použít i vysavač. Následně obkládanou plochu důkladně napenetrujeme penetračním nátěrem.

Lepení interiérového obkladu Vapalung In

 

4. Nanesení lepidla z tuby nebo salámu. Nanášíme ve vlnovce nebo můžeme i způsobem na terčíky. Tuto možnost volíme při nerovném podkladu, abychom lepidlem podklad dorovnali.

Montážní návod na obklady Vapalung In

 

5. Ukázka části vlnovky

Montážní návod dřevěného obkladu Vapalung In

 

6. Ukázka nanesení lepidla na celou desku.

Ukázka jak lepit dřevěný obklad na stěnu

 

7. Desku spodním okrajem přikládáme na spodní šablonu a přitlačíme tak, aby se lepidlo ve vlnovce roztáhlo na větší plochu. Nezapomínáme na přesné rozměření obkládané plochy!

Přitlačení dřevěného obkladu na stěnu Vapalung In
 

8. Ukázka přitlačení

Jak lepit dřevěný obklad na stěnu Vapalung In

 

9. Důležité je řádné přitlačení celého panelu k podkladu.

Ukázka jak přidělat dřevěný obklad na stěnu Vapalung In

 

10. Zkracování provádíme ruční nebo můžeme i elektrickou pilou.

Montáž dřevěného obkladu na stěnu Vapalung In

 

 

VAPALUG IN s.r.o. ® 2019 All rights reserved.

Co potřebujete k úspěšné montáži?

Dřevěný obklad zvládne namontovat téměř každý.
Níže vidíte a můžete nakoupit všechny potřebné nástroje.

Vlastnú značku dopĺňame týmito výrobcami

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!