Powered by Smartsupp
V našem slovníčku pojmů naleznete vysvětlení všech základních i méně známých výrazů, frází a zkratek, na které můžete narazit ve světe obkladů a dlažeb, ale i střešních krytin. Pokud zde hledaný výraz nenaleznete, neváhejte nás na to upozornit a my jej obratem doplníme. 


A


 • Architektonické obklady - jsou inovativní materiály používané k obložení vnitřních i venkovních stěn budov. Tyto obklady často kombinují estetický design s vysokou funkčností a trvanlivostí. Mezi moderní architektonické obklady mohou patřit například speciální barevné omítky, panelové systémy nebo kompozitní materiály.

 • Akustické obklady tlumí zvuk - Akustické obklady jsou materiály navržené k tlumení zvuku v určitých prostorách. Tyto obklady mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je například pěna, textilie nebo speciální akustické panely. Jejich hlavním účelem je absorbovat zvukové vlny, které by jinak mohly v prostoru vytvářet ozvěny nebo přílišnou hlučnost. Používají se často v hudebních studiích, koncertních sálech, kancelářích, a dalších prostorách, kde je důležité dosáhnout dobré akustiky a snížit hluk.

B


 • Betonové obklady - Voděodolný a mrazuvzdorný materiál, který vás překvapí svou lehkostí a zároveň schopností imitovat řadu přírodních materiálů. Betonové obklady mají v podstatě neomezené množství struktur a můžete je použít jak v interiéru, tak v exteriéru.

 • Břidlicové obklady - Jedna z hodně oblíbených odnoží kamenných obkladů. Břidlicové obklady se neztratí v interiéru, ani v exteriéru. Štípané provedení přidává na autentičnosti a zásadním způsobem ovlivní váš domov. Tvrdý povrch je bezpochyby další přidanou hodnotou.

 • Balkánská rula - Je ručně štípaný, lámaný přírodní kámen, který se těží ve světových pohořích. Balkánská rula má jedinečnou přírodní strukturu a několik základních barev. Avšak právě proto, že se jedná o přírodní produkt, je vždy celková konečná kompozice obkladové plochy nebo pokládkové plochy dlažby, v různých barevných odstínech konkrétní základní barvy. V naší nabídce je několik základních barev, které lze samozřejmě různě kombinovat i mezi sebou k dotvoření originálního a nezaměnitelného celku.

 • Břidlice Multicolor – Multicolor je označení specifického zabarvení břidlicových obkladů. Jedná se o materiál, který je ve větší míře prosycen oxidem železa. Takový obklad se následně vyznačuje pestrým hnědým zabarvením připomínajícím rez.

C


 • Cihlové obklady - Cihlová fasáda nebo stěna kolem krbu. Design, který se jednoduše neokouká a bude stále vyhledávaným. Cihlové obklady jsou o tradici, celkem výrazné povrchové odolnosti a nižší pořizovací ceně. Cihla v interiéru či exteriéru přece nemusí být vždy skutečná.

D


 • Dřevěné obklady - Vymaňte se z monotónnosti svého interiéru a vsaďte na unikátnost. Dřevěné obklady, to je především nádech přírody, autentičnosti a vytvoření útulné atmosféry. Odlišné typy dřevin jsou zárukou pestrých designových možností. Vykročte vstříc minimální zátěži životního prostředí a zakomponujte dřevo do svého domova.

 • Disperzní lepidlo – Lepidlo skládající se z pevných částic rozptýlených v kapalné disperzi. Jde o tekutá lepidla na bázi vody, u nichž dochází ke zpevnění po jejím odpaření. Taková lepidla jsou obvykle připravena k okamžitému použití.

 • Dřevěné obklady do kuchyně a koupelny - jsou obvykle vyrobeny z masivního dřeva a jsou určeny všude tam, kde by byla normálně použita mozaika skleněná nebo keramická. Vyrábí se výhradně z tropického dřeva, proto se může pyšnit velkou tvrdostí a odolností vůči vodě. Některé mají na sobě 4 x UV tvrzený lak. Proto je můžete použít v koupelně a do kuchyně.
 • DDS - Označení DDS přísluší základní šabloně EUREKO od firmy Drdlík. Plastový šindel, jehož prvopočátky vzniku se pojí s rokem 1999, kdy započala výroba s vlastním patentem. Deset let fungující šindelárna v té době vsadila nejenom na dřevo, ale také na inovativní plast. EUREKO DDS se stalo dokonalou imitací tradičního dřevěného šindele a po více jak 25 letech se ukázalo, že životnost je opravdu dlouhá.

 • Drdlíkuv dřevěný šindel - se za dlouhé roky své existence stal synonymem poctivé práce, lásky k řemeslu a vysoké kvality. Ostatně, vzniká od roku 1989, kdy Josef Drdlík založil šindelárnu v Sobíňově a jeho syn Martin Drdlík směle pokračuje v tomto dech beroucím řemesle. Drdlíkuv dřevěný šindel je kouzelným výtvorem ruční práce, která zdobí střechy nemovitostí nejenom na území České republiky.
 • Drdlikuv plastový šindel - Pouze u nás najdete kompletní sortiment výrobků plastové krytiny EUREKO DSS II na jednom místě: základní šablona, úžlabí, nároží, hřebenáč, hřebíky, průchodky pro anténu a odvětrávání, sněhové háky + kulatina a veškeré příslušenství potřebné k montáži hromosvodu, za skvělé ceny.

 • Dřevěný šindel Drdlik - u Drdlíka si pořídíte šindele tvořené z kvalitního dřeva odpovídajících parametrů, které se promítají do výsledného produktu. Valašský šindel je vybaven pero drážkou a vzniká nejčastěji ze smrkového a jedlového dřeva. Naopak alpský šindel je bez pero drážky a kladen ve dvou až třech vrstvách.

   
 • Drlík - Drdlík, to je rodinná firma s tradicí, jejíž název je mnohdy nesprávně prezentován, jako Drlik. Šindele v mnoha podobách: Dřevěné krytiny, Plastové krytiny. Šindelárna prošla značným rozvojem a stala se spolehlivým partnerem pro mnoho stavitelů a majitelů nemovitostí toužících po originální střeše. Drlik, to je střešní krytina dvou podob.
 • Dřevěné obklady do interiéru - jsou sázkou na jistotu pro všechny, kdo dávají přednost přírodním materiálům, originálnímu designu a ostatním přidruženým vlastnostem. Firma Drdlík se od roku 2005 zabývá vlastní výrobou dřevěných obkladů a zároveň přináší pestrou nabídku výrobců ostatních.

 • Dřevěný obklad – staré dřevo - originální a designově propracovaný dřevěný obklad? Staré dřevo je jedním z výrobních materiálů takového produktu. Vždyť právě zachovalé staré dřevo v odpovídající kvalitě má po profesionálním zpracování stále co nabídnout. Navíc jej od běžného standardu odlišuje ryzost přírodního materiálu, přirozená struktura dřeva a designová výjimečnost. Takový je dřevěný obklad – staré dřevo.
 • Duropolymer – Jedná se o variantu polymeru zhotoveného na bázi hustého polystyren. Tento materiál se vyznačuje mechanickou odolností a je lisovaný. Aplikovatelný je u nejrůznějších lišt.

 • Dekorační prvky - Nástěnné dekorační prvky mají v současné době zelenou, a to kvůli neomezené kreativitě, velkému výběru produktů a příznivým cenám. Zvelebení interiéru s pomocí dekoračních prvků je rychlé, jednoduché a nenásilné. Stačí jen trocha fantazie a můžete si na stěně vytvořit, co se vám zlíbí. Dekoračních prvků navíc existuje více než dost.
 • Dle formátů - pújde o rychlou instalaci? Budete potřebovat rošt nebo si vystačíte s lepením? O tom všem rozhodují konkrétní formáty obkladů, kterých je více než dost. 

E


 • Epoxidová pryskyřice – Jedná se o polymerní materiál. Ten se svým složením řadí mezi reaktoplasty. Hmota syntetického původu, která je tvarově stálá, chemicky a tepelně odolná. Skládá se z pryskyřičných látek s jednou a vícero epoxidovými vazbami.

 • EUREKO střešní krytiny - EUREKO střešní krytiny od firmy Drdlík. Patentovaný systém, který slaví už více jak 25 let na trhu, což je důkaz osvědčené kvality a zachování stále úchvatné vizuální stránky.

F


 • Fasádní obklady na stěnu - jsou materiály určené k ochraně a vzhledové úpravě venkovních stěn budov. Tyto fasádní obklady na zeď mohou zahrnovat různé materiály jako například omítky, dřevěné obklady nebo kameny. Jejich hlavní funkcí je chránit stavbu před povětrnostními vlivy a zlepšit estetický vzhled budovy.

G


 • Garnyžové lišty - nabývají mnohých podob, díky čemuž se hodí do libovolného interiéru. Záclony a závěsy s touto praktickou nadstavbou vypadají daleko lépe. Navíc mohou být doplněny LED osvětlením, které ještě zvýrazní originalitu a praktičnost garnýžových lišt. Vyberte si řešení hodící se právě do vaší domácnosti.

H


 • Hydrofobní nátěr – označení pro transparentní bezrozpouštědlový nátěr vhodný pro savé materiály. Druh impregnace, který zamezuje ušpinění povrchu, je voděodolný a zachovává původní vzhled obkladového materiálu.
 • Homogenní směs – tímto výrazem jsou označovány směsi skládající se ze dvou a více látek. Při jejich smísení nedojde k zániku chemických vazeb. Jinak zvané stejnorodé směsi mají například podobu spárovací malty.

 • Hexagon – hexagon je výraz označující rovinný geometrický útvar neboli šestiúhelník. Jinak řečeno mnohoúhelník se šesti stranami a šesti vrcholy. V provedení hexagon vznikají například dřevěné obklady složené z jednotlivých kousků dřeva.

 • HD Polymer – speciální vysokohustotní polymer označovaný zkratkou HD neboli High Density. Mezi jeho přednosti patří tvrdost. Použitelný je například u stropních lišt.

 • Nástěnné lišty hladké - představují jednu z forem originální a nápadité dekorace interiéru. Lišty, jejichž design sází na jednoduchost, kreativitu a nápaditost. Vodorovné a svislé linky tvořené za pomoci kvalitního doplňku, s nímž lze mimo jiné zhotovit i nejrůznější obrazce a tvary. Nástěnné lišty hladké dodají vašim stěnám zcela nový vzhled.

I


 • Impregnace – způsob ochrany vybraného obkladového materiálu. Speciální chemie nanášená primárně na nasákavé obklady. Impregnace vytvoří na obkladu ochranný film, který zvyšuje odolnost před znečištěním. V některých případech oživuje barvy obkladu a zlepšuje odolnost proti vlhkosti. Vedle snížené citlivosti povrchu prodlužuje také jeho životnost.

 • Imitace cihlových obkladůcihlové obklady, které jsou tvořeny z jiných než skutečných cihel. Nejčastěji je to sádra a beton. Výjimkou není ani polystyren a PVC. Každý z výrobních materiálů nabízí odlišné vlastnosti. Lepit je lze se spárou, ale také bez spáry.

 • Imitace dřeva - jsou materiály navržené tak, aby vizuálně připomínaly vzhled dřeva, aniž by byly skutečně vyrobeny z dřeva. Tato imitace může být dosažena různými způsoby, včetně použití speciálních povrchových úprav, tisku nebo strukturálních vzorů. Tyto obklady nabízejí výhody estetického vzhledu dřeva, ale mohou zároveň být odolnější vůči povětrnostním podmínkám a méně náchylné k deformacím nebo hnití, což je častý problém s reálným dřevem. Obklady imitace dřeva jsou často používány při venkovních a vnitřních povrchových úpravách, jako jsou podlahy, stěny nebo fasády budov. Tyto materiály umožňují dosažení přírodního vzhledu dřeva s výhodami moderních technologií a materiálových inovací.

 • Interiér ze starého dřeva - patříte k milovníkům přírodních materiálů a chcete mít dřevo nejenom na podlaze a ve formě nábytku, ale také na stěně? Pak si vytvořte interiér ze starého dřeva za pomoci vhodných dřevěných obkladů. Firma Drdlík vám přináší jedinečnou příležitost, obložit stěny a stropy obklady ze starého dřeva. Takové produkty mají určitý punc dávné historie a jsou zárukou něčeho výjimečného a nepřehlédnutelného.

J


K


 • Kamenné obklady - přírodní materiál, jehož kouzlu propadne spousta majitelů nemovitostí. Dlouhá životnost, odolnost a designová nadčasovost. Kamenné obklady dokáží vizuálně vylepšit jakýkoliv prostor a zároveň působí velice originálním dojmem.

 • Kvarcitové obklady - kvarcit je obkladovým materiálem, u něhož oceníte primárně povrchové provedení a tradiční kamenný vzhled. Dokonalost pojící se s praktičností přinesou vašemu bydlení zcela novou a neomšelou tvář. Kvarcitové obklady dokáží z pohledu vzhledu zásadně změnit daný prostor.

 • Keramické obklady - když volíte obklady podle materiálu, možná očekáváte dobrou tepelnou vodivost a snadnou údržbu. Pokud tomu tak je, keramické obklady to splňují a dokáží nabídnout ještě daleko více. Keramika má v dnešní době navíc mnoho podob, takže záleží pouze na osobních preferencích.

 • Kamenné obklady umělé – označení, které přísluší moderním obkladovým materiálům zhotoveným z odlehčeného betonu nebo sádry. Jde o zdravotně nezávadné materiály s řadou pojících složek. Umělý kamenný obklad dokonalým způsobem imituje přírodní materiál v podobě kamene, dřeva, cihly apod.
 • Klinker obklady – Cihlové pásky zhotovené ze stoprocentního přírodního materiálu. Cihlové obklady vznikající přímo z cihel, respektive z pálené hlíny. Často jsou označovány, jako tažené a dosahují odlišných formátů a povrchových struktur.

 • Křemenec – Křemenec neboli křemenný arenit. To je alternativní označení kvarcitu, který je hojně používán pro výrobu kvarcitových obkladů. Ty se pyšní především svým unikáním vzhledem, odolností, pevností, mrazuvzdorností, voděodolností a dlouhou životností.

 • Keramika – Keramika je ve své podstatě uhlíkovým, potažmo anorganickým nekovovým materiálem sloužím pro výrobu keramických obkladů. Vzniká vypálením při vysoké teplotě a může disponovat různými povrchovými úpravami.

L


 • Lamelové stěny - lamelové stěny nabývají nejrůznějších podob. Jsou to lamelové panely, akustické panely a lamelové příčky. Zvolte si to, co padne do vašeho interiéru nejlépe.
 • Lehký foukaný beton – Lehčený foukaný beton je speciální betonovou směsí namíchanou ve správném poměru. Jak už prozrazuje název, předností této betonové směsi je nízká hmotnost a zachování vlastností klasického betonu. Ideální řešení pro betonové obklady, které se ve výsledku pyšní nižší hmotností.

 • Lícové pásky – Tímto výrazem jsou označovány cihlové obklady. Tedy cihlové pásky s nejčastěji obdélníkovým tvarem, které nabízí odlišnou strukturu a barevné podání. Lícové pásky je pak zapotřebí doplnit ještě spárovací hmotou, popřípadě je zakoupíte s hotovou spárou.

 • LepidloLepidla jsou tvořena ze speciálních směsí, jejichž obsah odpovídá tomu, jaký obkladový materiál se bude lepit. Jde o látku, která zajišťuje pevné spojení mezi dvěma příslušnými povrchy. V tomto příkladě je to obklad a konkrétní povrch – omítka, dřevotřísková deska a jiné.

 • LED lišty - designové LED lišty, které jsou jako stvořené pro montáž LED osvětlení v podobě LED pásku. Díky němu můžete vytvořit v dané místnosti intimní druh světla.

 • Lamely a panely - dokonalý interiér za pomoci originálních designových prvků. Takových cílů lze dosáhnout prostřednictvím stěnových lamel a panelů. Propracované a esteticky neotřelé řešení, které sklízí obdiv v domácím i komerčním prostředí. Lamely a panely nabývají odlišných podob a dokáží plnit hned několik rolí najednou.

 • Lepidla pro dekorační prvky - lepidla pro dekorační prvky jsou pravděpodobně tím nejjednodušším způsobem instalace, který se pojí s rychlostí a nenáročností. Ve prospěch fixačních lepidel hovoří dlouhá životnost spoje a tím pádem konkrétní dekorace na stěně. Kvalita v tomto směru hraje zásadní roli a vy byste ji rozhodně neměli podceňovat.

 • Lepidla pro lamely a panely - stěnové lamely a nástěnné panely jsou překrásnou, originální a nápaditou dekorací libovolných vnitřních prostor. Pokud o montáži takového prvky uvažujete, potřebujete k tomu jednu nezbytnou věc. A tou je kvalitní lepidlo, s nímž budou lamely a panely držet, jako přibyté, a to dlouhá léta.

 • Lepidla pro podlahové lišty - lepidla pro podlahové lišty představují jednu z nejjednodušších cest, jak tento dekorační prvek připevnit. Kromě speciálních montážních lepidel můžete samozřejmě využít také ostatních doplňků přispívajících nejenom k přídržnosti lišty, ale i k lepšímu vzhledu. Typickým příkladem jsou tmely a laky na spoje.

 • Lepidla pro stropní lišty - lepidla pro stropní lišty mohou nabývat odlišných podob v závislosti na tom, z jakého materiálu jsou lišty vyrobeny a na jaký podklad se lepí. Kromě lepidel můžete využívat i dalších doplňků pro zkompletování lišt, mezi něž patří například tmel na spoje.

 • Lepidla pro nástěnné lišty - většina kvalitních lepidel pro nástěnné lišty pro dekorační lišty a ostatní prvky přináší jistou univerzálnost z hlediska podkladu. Montážní lepidlo drží skvěle na cihlách, betonu, sádrokartónu, ale také na dřevu a jiných dřevěných materiálech, omítkách a minerálních omítkách.
 • Lamelové dělící příčky - lamelové dělící stěny v prostoru, které přináší spojení praktické a estetické. Vsadit v tomto směru můžete nejenom na jednotlivé lamely pro dělící stěny, ale také na kompletní sady pro dělící lamelové stěny.

M


 • Metamorfovaná hornina – Tímto výrazem jsou označovány horniny vznikající vlivem tlaků, chemického prostředí a vysokých teplot. Tvořeny jsou z různých druhů hornin. Do této skupiny spadá například balkánská rula.

 • MDF – Zkratka prezentující polotvrdou dřevovláknitou desku. Ta vzniká z drobných kousků měkkého a tvrdého dřeva v kombinaci s pryskyřicovým pojivem a voskem. Vytvoření MDF desky či podkladu je zapříčiněno vysokým tlakem a teplotou.

 • Mozaika dřevěné obklady - představuje elegantní a přírodní prvek v interiéru i exteriéru. Jejich různorodost vzorů a barev umožňuje vytvářet unikátní designové kombinace, které dodávají prostoru charakter. Dřevěné mozaiky jsou odolné a přinášejí do prostoru teplo a příjemnou atmosféru, zároveň vytvářejí pohlcující akustiku. V kombinaci s moderním i tradičním vybavením jsou dřevěné obklady vynikající volbou pro ty, kteří chtějí spojit estetiku s praktičností a přírodním vzhledem.

 • Mozaika ze starého dřeva - Mozaika vyjímající se na stěně je bezpochyby oku lahodící podívanou. A teď si představte, že to bude mozaika ze starého dřeva. Spojení staré a zachovalé dřeviny v kombinaci s mozaikovým dekorem utvoří celek, s nímž můžete vyzdobit své domácí, ale také komerční prostory. Přesně tohle a mnohé další vám umožní firma Drdlík.

N


 • Nepřímé osvětlení – Druh osvětlení, u něhož neuvidíte zdroj světla. To je šířeno jiným způsobem, například odrazem od zdi, stopu či podlahy. Nepřímé osvětlení lze považovat za designový doplněk interiéru, třeba v podání LED lišt.
 • Nástěnné lišty - jsou primárně ozdobnou záležitostí. Mohou nabývat nejrůznějších podob, jsou zhotoveny z odlišných výrobních materiálů a svým způsobem v sobě skrývají určitý nádech luxusu. V každém případě pozitivně ovlivňují interiér, dodávají mu na celkové útulnosti a jsou zárukou maximální flexibility a variability. Dekorační nástěnné lišty jsou o kreativitě.

 • Nástěnné lišty moderní - vylepšují atmosféru v místnosti svou jednoduchostí, vzhledovou nenáročností, a přitom smyslem pro detail. Kvalitní zpracování, propracovanost a dostupnost libovolných šířek. Stačí si jen zvolit konkrétní nástěnnou lištu moderní a zamyslet se nad tím, v jaké výšce, popřípadě v jakém směru bude na stěně vypadat nejlépe.

 • Nástěnné lišty s ornamenty - jsou primárně dekoračním doplňkem, s pomocí něhož vylepšíte libovolné zdi. A to nejenom díky vodorovnému, ale také svislému použití na stěně. Nástěnná lišta s ornamentem je o kreativitě, nápaditosti a designové neomezenosti. Jeden ze zajímavých, působivých a decentních obkladů stěn.

O


 • Ohebné obklady - představují technologicky propracované řešení, které je vhodné pro bytové i komerční prostory. Spojení přírodního kamene s epoxidovou pryskyřicí získávající na maximální pružnosti a tím pádem přínosné flexibilitě. Ohebné obklady eliminují neforemnost kamenných obkladů, betonových obkladů a mnohých dalších.

 • Obklady ze starých lodí - obklad ze starých prken není ničím starým a nevzhledným, ba naopak. Takový dřevěný obklad do interiéru přináší oproti normálnímu a ihned zpracovanému dřevu něco navíc. A to je ona pomyslná historie. Opakované využití je samozřejmě k prospěchu věci. Ekologický aspekt však není tím jediným!

 • Obklady dle designu - se obvykle odkazuje na obkladové materiály, které jsou vytvořeny s ohledem na estetický design a styl. Tyto obklady jsou navrženy tak, aby splňovaly určité estetické a dekorační požadavky interiéru nebo exteriéru. Můžou zahrnovat různé vzory, barvy a textury, které jsou pečlivě vybrány tak, aby ladily s celkovým designem prostoru. Obklady dle designu mohou být dostupné v různých materiálech, jako jsou keramika, sklo, nebo dokonce syntetické materiály, a jsou často využívány k vytváření atraktivních a vkusných povrchových úprav. Tyto obklady jsou také často používány jako součást designových projektů a renovací s cílem dosáhnout specifického vzhledu a atmosféry.

 • Obklady imitace cihel - jsou materiály navržené tak, aby vizuálně připomínaly vzhled cihel, přičemž nejsou vyrobeny skutečně z cihel. Tato imitace se často dosahuje prostřednictvím speciálních tisků nebo povrchových úprav, které simulují texturu a barvy cihel. Tyto obklady umožňují dosáhnout rustikálního nebo průmyslového vzhledu bez potřeby skutečného zdiva. Jsou využívány jak v interiérech, tak i na exteriérech budov a jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí zachovat charakter cihlového vzhledu, aniž by museli instalovat skutečné cihlové zdivo. Obklady imitace cihel mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako jsou keramika, beton nebo umělé materiály.

 • Obklad ze starých trámů - je to, co chcete, aby zdobilo stěnu vašeho obývacího pokoje, ložnice, chodbu a bylo dominantou pracovní kanceláře. Patřičný nádech dávných časů, povrch, z něhož by šla číst minulost a zároveň kvalitní a bezúdržbové provedení. Takové jsou obklady ze starých trámů, s nimiž na stěně vykouzlíte doslova umělecké dílo.

 • Obklady imitace kamene - obklady imitace kamene jsou materiály navržené tak, aby vizuálně napodobovaly vzhled přírodního kamene, aniž by byly vyrobeny z kamenných bloků. Tato imitace se často dosahuje pomocí různých technik, včetně tisku, gravírování nebo nanášení vrstev s texturou podobnou kamennému povrchu. Tyto obklady poskytují estetický dojem přírodního kamene a jsou využívány pro interiérové i exteriérové povrchy. Materiály, které jsou běžně používány pro obklady imitace kamene, zahrnují beton, keramiku, nebo syntetické materiály. Jsou populární pro svou schopnost dodat prostoru rustikální nebo elegantní vzhled kamene bez potřeby skutečné kamenné konstrukce.

 • Obklady na krb - jsou dekorativní materiály, které se používají k obložení okolí krbu a jeho stěn. Tyto obklady na krb mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je kámen, cihly, dlaždice nebo dřevo, a mají estetickou i funkční hodnotu. Jejich hlavní funkcí je chránit okolí krbu před vysokými teplotami a zlepšit celkový vzhled krbu a místnosti.

 • Obklady z lodního dřeva - když se rozhodnete pro obklady z lodního dřeva, vnášíte do své domácnosti patřičnou dávku orientálních dálek. Dřevo je totiž použito z vysloužilých lodí Dálného východu, takže má svoji minulost. Obklady z lodního dřeva mají navíc pečlivou cestu vzniku, než se dostanou k vám na zeď.

 • Obklady dle umístění - jsou speciálně navržené materiály určené k obložení konkrétních částí interiéru nebo exteriéru budovy. Tyto obklady dle umístění mohou zahrnovat fasádní obklady, podlahové obklady nebo obklady koupelen a kuchyní. Jejich design a vlastnosti jsou přizpůsobeny konkrétnímu umístění a účelu, aby poskytovaly optimální výkon a estetiku.

 • Obklady z recyklovaného dřeva - když se rozhodnete pro obklady z recyklovaného dřeva, dáváte zelenou nápaditosti, kreativitě, originalitě a unikátnosti. Dřevěné obklady tohoto typu cílí primárně na dech beroucí vzhled, který rozjasní jakýkoliv interiér. Nikdy se neztratí a tvoří nepřehlédnutelnou součást bydlení, popřípadě komerčních prostor. A odkud pochází dřevo na tvorbu těchto obkladů?Staré trámy, Dřevo ze starých lodí, Stará prkna, atd.
 • OSB – OSB deska je jednou z variant obkladového materiálu, který slouží jako podklad pro dřevěné obklady. Tato deska vzniká slisováním dřevěných štěpků o velikosti tři až sedm centimetrů, a to společně s hoblinami. Nejčastějším pojivem mezi třemi a čtyřmi vrstvami je polyuretanové pojivo.

 • Obklady ze starých lodí - dřevo ze starých lodí pocházejících z Malajsie, Thajska a Číny. Ti je v přístavu následně rozebírají. Jednotlivé kusy pak vznikají pod rukama opravdových umělců dávajících dřevu zcela nový život. A tím jsou obkladové panely na zeď tvořené ze starých lodí.

 • Obklad ze starého dřeva - staré a použité dřevo není třeba pálit. Pokud je v pořádku, lze ho v rámci kladného přístupu k ekologii a přírodě nadále využívat. Právě z něho totiž vzniká obklad ze starého dřeva. Dekorace na stěnu s patřičnou dávkou nápaditosti, přirozenosti a dávné minulosti. Dřevěné obklady ze starých kusů dřeva mohou pocházet odkudkoliv: Staré lodní dřevo, Staré trámy, Stará prkna, atd.
 • Obklady z použitého dřeva - když zainvestujete do obkladů z použitého dřeva, automaticky získáváte originál, který jinde nenajdete. Je to způsobeno přirozeností tohoto výrobního materiálu a jeho sáhodlouhou historií. Obklady z použitého dřeva od firmy Drdlík jsou unikátem nacházejícím své pevné místo v bytových, ale také v komerčních prostorách. Jen si představte takový obklad v ložnici, obývacím pokoji, na chodbě nebo v kanceláři.

 • Obklad ze starých prken - si najde pevné místo v obývací pokoji, ložnici, jídelně, na chodbě, schodišti a kdekoliv jinde. Výjimkou nejsou ani komerční prostory. Obklady ze starých prken v kanceláři budou jistě reprezentativní záležitostí. Dejte v tomto směru zelenou prověřené kvalitě a vsaďte na oživené přírodní materiály v podobě dřevěných obkladů.

 • Orámování oken a dveří - orámování oken a dveří realizovatelné tím nejjednodušším způsobem. To vše za pomoci jednoduchého a moderního dekoru lišt nebo s přispěním ozdobného orámování s ornamenty. Neomezujte se z pohledu vlastní fantazie, vydejte se cestou kvalitního výrobního materiálů a jednoduché montáže. Stylové orámování oken a dveří dodá vašim prostorám na originalitě a bytovém komfortu.

 • Obkladové panely - dřevěné obkladové panely nabývají mnoha formátů tak, aby si každý zákazník přišel na to své. Obklady na stěnu, s nimiž vytvoříte ve své domácnosti či komerčních prostorách oku lahodící plochu přírodního charakteru.
 • Obklady ve tvaru kolečka - je originální skandinávský styl, který můžete zakomponovat i do vašeho interiéru. Vsaďte na minimalistický design, přírodní kresbu dřeva a kulatý tvar

 • Obklad ve formě mozaiky s rozměrem 5 x 5 cm - spárové i bezespárové řešení, které plní funkční a designovou roli. Dřevěná mozaika 5 x 5 cm na zeď jsou příslibem snadné instalace. Navíc jsou variabilní a umožňují montáž na hůře dostupných místech.
 • Obklady na stěnu s rozměry 7,5 x 7,5 cm - přírodní dřevo, autentická struktura a zabarvení, včetně působivého 3D efektu. Takové jsou dřevěné obklady na stěnu s rozměry 7,5 x 7,5 cm. Ty vyniknou jak doma, tak i v kanceláři.

 • Obklady na zeď s rozměry 10 – 20 x 2 – 4 cm - se pyšní propracovanou a přírodní strukturou dřeva, originálním vzhledem a cenovou dostupností. Obklady 10 – 20 x 2 – 4 cm ze dřeva, u nichž oceníte jednoduchou instalaci, 3D efekt a především líbivý design.

 • Obklady s rozměry 10 – 35 x 6 cm - jsou ideální volbou do obývacího pokoje, ložnice, chodby či kamkoliv jinam. Vlastnosti jako broušené a štípané provedení, 10 -35 x 6 cm, nejsou žádnou výjimkou.

 • Obklady s rozměry 10 – 35 x 8 cm - mají hladký i strukturovaný povrch. Odlišné typy dřevin utvoří obkladové panely 10 – 35 x 8 cm, na něž se budete s radostí dívat. Přírodní výrobky přispívající k maximální útulnosti a komfortu.

 • Obkladové materiály s rozměry 10 – 35 x 10 cm - Tyto dřevěné obklady 10 – 35 x 10 cm jsou estetickou i funkční záležitostí. Kromě krásného obložení stěny získáte také praktický izolant, schováte křivé zdi a nebudete muset malovat.

 • Obklad v rozměru 18,5 x 5,5 cm - vsaďte na kvalitu a preciznost výroby. Pořiďte si obklad v rozměru 18,5 x 5,5 cm, s nímž zvelebíte jakékoliv stěny v interiéru. 

 • Obklady v rozměru 20 x 5 cm - vsaďte na tuto ideální velikost dřevěného obkladu na zeď. Rozměry 20 x 5 cm se budou vyjímat na libovolné stěně.

 • Obklady na zeď o rozměrech 20 – 40 x 5 cm - udělejte ze své omšelé stěny v interiéru nepřehlédnutelnou dominantu. Nápomocny vám budou obklady ze dřeva 20 – 40 x 5 cm, které působí hřejivě, útulně a stylově

 • Obklad na stěnu o rozměru 30 x 30 cm - obklad na stěnu o rozměru 30 x 30 cm bude jasně viditelnou pýchou dané místnosti. Vydejte se cestou neotřelosti, originality a funkčního designu bez jakýchkoliv složitostí.
 • Obklady o rozměru 34,5 x 34,5 cm - dekorativní obklady o rozměru 34,5 x 34,5 cm jsou ideální dekorací do bytových i komerčních prostor. Přírodní dřevo, dlouhá životnost a především minimalismus.

 • Obklady s rozměry 38 x 38 cm - sháníte dřevěné obklady na zeď, které se stanou nepřehlédnutelnou součástí vašeho interiéru? Pak volte dřevěné obklady s rozměry 38 x 38 cm. Hustá mozaika, na níž se nebudete moci vynadívat.
 • Obklady na zeď o rozměrech 40 x 8 cm - zakomponujte do svých prostor obklady na zeď o rozměrech 40 x 8 cm. Vzhledově působivý dekor, přirozenost a nádech voňavého dřeva

 • Obklady na zeď o rozměrech 49,6 x 6,2 cm - nádech ryzího dřeva, propracovanost detailu a všestranné použití. Takové jsou dřevěné obklady na zeď o rozměrech 49,6 x 6,2 cm

 • Obklady na zeď o rozměrech 60 x 15 cm - vyměňte obyčejnou stěnu v interiéru za něco originálnějšího a působivějšího. Nápomocny vám budou obklady na zeď o rozměrech 60 x 15 cm

 • Obklady na zeď s rozměry 72 x 10 cm - vytvořte si příjemné zátiší s obklady v obývacím pokoji nebo si obložte stěnu v ložnici za postelí. Přírodní materiál 72 x 10 cm vyniká svou dlouhou životností, přirozenou strukturou a nápaditostí.
 • Obklady o rozměru 72 x 36 cm - instalujte na své stěny obklady o rozměru 72 x 36 cm. Využijte moderní přírodní materiály, se kterými dosáhnete působivého obložení zdí. 

 • Obklady na zeď s rozměry 75 x 15 cm - ideálním řešením jsou dřevěné obklady na zeď s rozměry 75 x 15 cm. Produkty, které zásadním způsobem změní charakter dané místnosti. Vytvořte si útulné prostředí.
 • Obklad na stěnu s rozměrem 76 x 38 cm - když dřevěný obklad na zeď, tak ten, který bude skutečně vidět. Vyberte si obklady ze dřeva na stěnu s rozměrem 76 x 38 cm

 • Obklady na stěnu s rozměry 78 x 19 cm - Kus pořádného dřeva na zdi. Přesně to vám přináší obklady na stěnu s rozměry 78 x 19 cm. Zakomponujte do svého interiéru přírodní materiál. 

 • Obklady s rozměry 80 x 16 cm - akustické panely se vyjímají rozměry 80 x 16 cm a svoji práci skvěle odvedou v domácnosti i v komerčních prostorách. Akustické obklady vnesou do vašich prostor něco nového, působivého a nepřehlédnutelného.

 • Obklady na zeď v rozměru 100 x 10 cm - obklady na zeď v působivém a nepřehlédnutelném rozměru 100 x 10 cm. Velkoformátové obklady dodávají interiéru na originalitě a skvělým způsobem zakrývají nudné, křivé a nic neříkající stěny. 

 • Obklady ze dřeva v rozměru 125 x 21,9 cm - obklady ze dřeva v rozměru 125 x 21,9 cm jsou ideální a jasně viditelnou volbou. Hladký povrchu i 3D efekt. Nebraňte se nadčasovosti a využívejte všech příjemných benefitů dřevěného obložení.

 • Obklady na zeď v rozměru 3 x 4 x 275 cm - využijte 100% přírodní dřevěné obklady na zeď v rozměru 3 x 4 x 275 cm. Užívejte si přirozené kresby dřeva a zakomponujte kus přírody do své domácnosti nebo kanceláře.

 • Obklady s rozměry 3 x 1,8 x 275 cm - obklady s rozměry 3 x 1,8 x 275 cm dokáží udělat s interiérem naprosté divy. Vsaďte na jednoduchou montáž, snadné zakracování obkladů, ale také moderní design. 

P


 • Penetrace – Speciální nátěr určený do interiéru a exteriéru. Proniká do hloubky zdiva, přispívá ke snížení savosti a zvyšuje přilnavost používaných lepidel pod obklady. Penetrace se používají na různé typy podkladů. Nejsou to pouze omítky, ale také sádrokartony nebo dřevotříska.

 • Penetrace (Akrylátová pryskyřice) – Termoplast odvozený z akrylové kyseliny. Významná složka penetrace tvořící polymerové pojivo. Přispívá k vlastnostem penetračního nátěru, jakými jsou menší nasákavost povrchu a větší přilnavost.

 • Práškové lepidloLepidlo je obecně látkou, která vytváří můstek, potažmo pevný spoj mezi obkladem a konkrétním povrchem. Práškové lepidlo má pak formu prášku. Ten je třeba smíchat s vodou v příslušeném poměru a teprve poté jej lze použít k lepení.

 • Pórovitý beton – Beton, který je mnohdy označován, jako pórobeton. Jedná se o speciální odlehčený beton nebo chcete-li lehký autoklávový beton. Jednou z jeho vlastností je nízká hmotnost, jíž je dosaženo právě vytvořením pórů v betonové hmotě. Mezi další vlastnosti patří například ty zvukové a izolační. Pórovitý beton je využíván například u architektonických obkladů.

 • Patchwork – Výraz, který vznikl z anglických slov patch jako záplata a work jako práce. To samo o sobě mnohé vypovídá. Ve světě obkladů se jedná o kombinaci odlišných dekorativních obkladů. Nahodilé spojení tradičních i moderních stylů. S tímto pojmem se můžete setkat například u retro obkladů.

 • Plastová krytina - když se řekne plastová krytina Drdlík, můžete si představit dokonalou povrchovou úpravu připomínající skutečné dřevo. Dále je to pevnost, odolnost, minimální hmotnost a schopnost tlumit hluk. Vlastnosti, které jednoduše chcete mít na své střeše. Plastová krytina se hodí na libovolnou nemovitost.

 • Plastový šindel - od firmy Drdlík má rozhodně co nabídnout. Jeho vlastnosti přispívají k dlouhé životnosti, o čemž mimochodem vypovídá záruka 30 let. Bez nutnosti pravidelné údržby plastového šindel se můžete spolehnout na řadu dalších přínosných benefitů:Tlumí hluk, Nízká hmotnost, Odolnost pro lišejníkům a mechům, Pevnost a odolnost.

 • Polystyren – Polystyren představuje levnou variantu plastu. Jde o produkt vznikající jako polymerace styrenu a nabývá odlišných podob s rozdílnou houževnatostí, tvrdostí a opracovatelností. Využití nachází třeba u podlahových lišt.

 • Polyuretan – Materiál vznikající polyadicí diisokyanátů s dvojsytnými alkoholy, a to za vzniku karbamátové vazby. Alkoholy mohou být i vícesytné. Jednou z odnoží je například pěnový polyuretan upotřebitelný u podlahových lišt.

 • PolyForce – Jde o recyklovatelný extrudovaný polymer, který vyniká svou voděodolností, a především odolností proti mechanickému poškození. Vyznačuje se primárně vysokou hustotou materiálu. Své užití nachází kupříkladu u stropních LED lišt.

 • ProFoam – Speciální pěnový polyuretan vyznačující se vysokou hustotou. S pomocí tohoto kvalitního materiálu lze tvořit přesné dekorace upotřebitelné ve formě stropních lišt. K jeho přednostem patří dobrá tvarovatelnost. Oproti materiálu PolyForce má ProFoam trochu menší odolnost proti poškození.

 • Podlahové lišty - podlahové lišty jsou nedílnou součástí podlahy. Interiérový prvek, který spojuje praktické vlastnosti s těmi estetickými. Doplněk oddělující podlahu od stěny a vytvářející odpovídající kontrast, popřípadě neviditelné spojení. Možnosti podlahových lišt jsou bohaté. Záleží na tom, jakého výsledku chcete docílit.

 • Podlahové lišty Designové a LED - tvoří spojovací můstek mezi podlahou a stěnou. Pakliže má být tento prvek naprostým originálem, volte podlahové lišty designové, které sází primárně na propracovaný vzhled.

 • Podlahové lišty MARDOM - podlahové lišty Mardom jsou sázkou na jistotu. Schovají zakončení podlahy, mohou zamaskovat nepřesnosti na zdi a zároveň vytvoří její ochranu třeba při vytírání. Tím nejzásadnějším benefitem je však design. Dokonalý oddělovací a pro někoho možná spojovací prvek mezi stěnou a podlahou.

 • Podlahové lišty PREMIUM - prémiové podlahové lišty vynikají primárně svým dokonalým vzhledem, konkrétně saténovým leskem bílé barvy. Podlahové lišty Premium jsou v podstatě nadstavbou podlahových lišt Mardom, nacházejících uplatnění v bytových i komerčních prostorách. Dodejte svému interiéru krásný jas, čistotu a oku lahodící podívanou.

 • Pilastry - pilastry jsou dekorací mající své pevné místo hlavně v noblesních, historických a tradičních objektech. Pokud je ale aplikujete na to správné působiště, dokáží skvěle oživit moderní a nadčasové interiéry. I do nich můžete vnést ducha minulosti prostřednictvím nepřehlédnutelného a praktického dekoračního prvku.
 • Podstavce - kombinující praktické využití s originálním designem. Oku lahodící podstavec vyjímající se na stěně a přispívající ke zvelebení daných prostor. Vhodně zvolený podstavec je spojením jednoduché instalace, precizního zpracování, propracovaného vzhledu a dostatečné nosnosti.

 • Polosloupy - polosloupy jsou primárně estetickou záležitostí vnášející do interiéru určitou dávku historie, antického pojetí a královského luxusu. Nepřehlédnutelný dekorační prvek nachází své pevné místo jak v tradičních, tak v moderních nemovitostech. Při troše fantazie a kreativity umístíte polosloupy kamkoliv.
 • Přehled rozměrů obkladů - obklady nabývají bezpočtu rozměrů a tvarů. V naší nabídce najdete kolečka, obdélníky i čtverce od 3 x 3 cm až po desky o rozměrech 125 x 21,9 cm. I díky tomu je můžete využít v podstatě v jakémkoliv interiéru.

Q


R


 • Rohové lišty - jsou nejenom praktickou pomůckou, ale také estetickou součástí interiéru. Moderní a vzhledově zajímavá ochrana rohů, s níž vylepšíte svoji domácnost nebo komerční prostory. Stačí jen vsadit na kvalitní výrobní materiály, jednoduchý design a máte po starostech. Rohové lišty představují efektivní zakončení stěn.
 • Rohové prvky na stěnu - rohové prvky jsou součástí pestrého sortimentu dekoračních doplňků na stěny a stropy. Upotřebit je můžete v libovolném interiéru bez omezování. Kvalita zpracování, smysl pro detail a jednoduchost aplikace. Tohle je jen malá ochutnávka toho, čím rohové prvky disponují a co předkládají. Své pevné místo si najdou v bytových i komerčních prostorách.

 • Rozety - kvalitní stropní rozety nachází své pevné místo na stropech i stěnách. Kombinovat je můžete s celou řadou dalších nástěnných a stropních dekoračních prvků. Od lišt, přes pilastry, až po sloupy a podstavce. Doslova nepřehlédnutelný doplněk interiéru, s jehož pomocí dosáhnete větší útulnosti v daných prostorách a zajímavé vizuální stránky.
 • Rozměry obkladu 3 x 3 cm - taková je podoba mozaiky ze dřeva, s níž můžete ozdobit zdi domácích i komerčních prostor. Vyberte si z různých dřevin, tvarů malých kostiček a nebojte se ani 3D efektu. 

 • Rozměry obkladu 5 - 35 cm x 6 cm - Obdélníkový dřevěný obklad na zeď, který přinese vašemu interiéru útulnost a originalitu. Duch přírody na stěně, navíc v podání 3D efektu. I takové mohou být dřevěné obklady na stěnu v rozměru 5 – 35 x 6 cm.
 • Rozměry  obkladů 10 x 10 cm - u dřevěných obkladů dle formátu 10 x 10 cm jasnou a nepřehlédnutelnou věcí. Je libo kostičky nebo kolečka? Dopřávat si můžete různé druhy dřevin.

 • Rozměr obkladu 100 x 12 cm - originální dřevěné obklady na stěnu s jasně viditelným rozměrem 100 x 12 cm. Dřevo v interiéru musí být vidět a tyto obklady jsou toho jasným důkazem. 

S


 • Spárování – Obklady se spárováním se vyznačují spárou mezi jednotlivými prvky obkladu. Přiznané spáry mohou být mezi kameny, cihlami a jinými obkladovými materiály. Spára imituje konkrétní spárovací materiál a jde především o designovou záležitost.

 • Sádrové obklady - Flexibilita tohoto výrobního materiálu je nedocenitelným kladem. Sádrové obklady jsou z hlediska vzhledu precizní záležitostí. Dokáží skvěle imitovat jiné materiály a hodí se primárně tam, kde není příliš vysoká vlhkost. Moderní vzhled a jemnost provedení jsou zárukou útulného domova.

 • Sádra tvrzená – Výrobní materiál sádrových obkladů. Jedná se o speciální sádrovou hmotu, která může být vyztužena skleněnými vlákny, popřípadě jinými přísadami zajišťujícími vyšší mechanickou odolnost.

 • Sádra syntetická – Jedna z variant tvrzené sádry. Syntetická sádra je vhodná pro interiérové obklady. Vyznačuje se nízkou pořizovací cenou a menší hmotností. Nutno podotknout, že ani tato tvrzená varianta nemá takovou odolnost jako jiné obkladové materiály typu lehčený beton apod.

 • Sedimentární hornina – Jde o usazenou horninu, která v průběhu dlouhých let vznikla zpevňováním zvětralých úlomků a pozvolným přemísťováním a usazováním. Typickým příkladem je břidlice využívaná pro tvorbu břidlicových obkladů.

 • Slovník pojmů - Ve slovníčku pojmů naleznete vysvětlení všech základních i méně známých výrazů, frází a zkratek, na které můžete narazit ve světe obkladů a dlažeb, ale i střešních krytin
 • Siloxan – Chemická sloučenina, s níž jsou dva křemíkové atomy propojeny přes atom kyslíku. S tímto výrazem se setkáte primárně u impregnace na obklady, která je ideální volbou pro hydroizolaci minerálních stavebních materiálů.

 • Silikon – Anorganicko-organický polymer, mezi jehož přednosti patří stálost v širokém teplotním rozmezí. Silikony se stávají nedílnou součástí impregnačních přípravků a poskytují efektivní ochranu různých obkladových materiálů.

 • Spárovací hmota – Jedná se o určitý druh maltové směsi, která svou konzistencí připomíná sádrovou kaši. Setkat se můžete s označením sádrovka nebo spárovací tmel. Spárovací hmota je primárně využívána pro spárování mezer mezi jednotlivými obklady. Přináší nejenom designové doplnění obkladu, ale také to funkční, protože má obvykle vyšší odolnost proti vodě.

 • Střešní krytiny Drlik - správně psáno střešní krytiny Drdlík, to je rodinná firma s tradicí, jejíž historie sahá do roku 1989. Od šindele až po dřevěné obklady. Plastový šindel s vlastním patentem na sebe nenechal dlouho čekat. Střešní krytiny Drdlik přinesly po deseti letech fungování na trhu vlastnoruční patentovanou výrobu. 

 • Šindel DDS 2 - je na střechách objektů od roku 2000 a stále plní svoji úlohu. Ostatně, záruka 30 let, minimální trvanlivost 50 až 70 let jsou jasným důkazem toho, že plastový šindel DDS 2 od Drdlíka je na celý život. Součástí této lehké střešní krytiny je pochopitelně i nezbytné příslušenství: Hřebenáče, Nároží a Úžlabí.

 • Stěnové lamely - aplikujte do svého interiéru novodobé trendy z pohledu obložení stěn a stropů. Využijte stěnové lamely z prémiového materiálu PolyForce, který se vyznačuje věrnou kopií přírodního materiálu, popřípadě nabízí pestré možnosti úprav. Takové jsou nástěnné lamely, s nimiž dokonale zvelebíte jakékoliv vnitřní prostory.
 • Stěnové panely - kvalitní stěnové panely podléhají současným trendům, sází na maximální jednoduchost v mnoha směrem, cílí na triviální použitelnost a preciznost těch nejmenších detailů. Se stěnovými panely vylepšíte jakýkoliv interiér v rodinném i komerčním typu nemovitosti.

 • Stropní lišty - Se stropními lištami zakryjete nerovnosti mezi stropem a stěnou. Docílíte nového designového vylepšení a získáte pocit dokonalosti. Stropní lišty nabývají nejrůznějších podob a parametrů, takže na své si přijde opravdu každý. Ať už to budou zákazníci vylepšující své bydlení, tak majitelé komerčních prostor.
 • Stropní lišty hladké - přináší pocit dokonalosti, jehož se vám dostane po jednoduché montáži bez jakýchkoliv složitostí. V jednoduchosti je krása, čehož jsou stropní lišty hladké jasným důkazem. Jejich design a celkový charakter je výzvou pro mnohé prostory. Mohou to být klasické, ale i moderní domácnosti, včetně komerčních objektů.

 • Stropní lišty moderní - přidávají místnosti na dokonalosti a zároveň plní praktickou roli. Vymaňte se z běžného stereotypu a povzneste své bydlení na vyšší úroveň. Zvyšte útulnost a komfort svého obydlí tím, že mezi strop a stěnu nainstalujete stropní lišty moderní. Cenově dostupný prvek, s jehož montáží nebudete mít příliš práce.
 • Stropní lišty s ornamenty - právě ornamenty z nich dělají něco výjimečného, nevšedního a stylového. Taková stropní lišta s ornamenty bude především designovou záležitostí v místě přechodu mezi stěnou a stropem. Ornamenty se stanou dominantním prvkem, který polahodí oko nejednoho návštěvníka daných prostor.

 • Sloupy - dekorační sloupy je možné použít kdekoliv v interiéru, a to především díky jejich zpracování a výrobnímu materiálu. Tím se nejčastěji stává tvrdší polyuretan, čímž je zaručena jistá povrchová odolnost, ale i voděodolnost sloupů. Z praktického hlediska a z pohledu dlouhé životnosti jde o ideální volbu. Samotný sloup má tři části: sloup, hlava a pata.
 • Soklové lišty - soklové lišty vhodné k lamelovým panelům jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Zakrývací prvek přinášející onu dokonalost, sladěnost a preciznost dřevem obložené zdi

T


 • Tmel – Jinak zvané montážní lepidlo ve formě plastické hmoty. Tmel slouží pro vytvoření okamžitého spoje. Zajištěna je rychlá fixace s odpovídající nosností. Tmel je primárně využíván k bodovému lepení.

U


V


 • Vzorky obkladů a dlažby - Abyste věděli, jak bude reálně vypadat vámi vybraná dlažba nebo obklad. Je důležitou  součástí ,,jak vybrat obklad a dlažbu,,. Porovnání vzorků z pohodlí domova.

 • Vzorky střešních krytin - Abyste věděli, jak bude reálně vypadat vámi vybraná střešní krytina na střeše vašeho domu. Nechte si zaslat vzorky střešní krytiny.
 • Vnitřní obklady - se obvykle odkazují na materiály, které jsou používány k pokrytí stěn, podlah nebo jiných vnitřních ploch v budově. Tyto materiály mají nejen estetickou funkci, ale také slouží k ochraně a zlepšení vlastností interiéru. Vnitřní obklady mohou být vyrobeny z různých materiálů a mohou mít různé formy, včetně keramických dlaždic, skla, betonu, polystyrénu, dřeva, sádry, tapet a dalších. Mohou být vnitřní obklady instalovány na stěny nebo podlahy v koupelnách, kuchyních, obývacích pokojích a dalších místnostech. Dlaždice mohou být odolné vůči vlhkosti a snadno se udržují čisté, což je důležité v prostředích s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny. Dřevěné obklady mohou přidat do interiéru teplý a příjemný vzhled, ale mohou vyžadovat speciální péči, zejména v prostředích s vysokou vlhkostí.

 • Venkovní obklady - jsou materiály určené k pokrytí vnějších ploch budov či jiných konstrukcí. Tyto obklady mají za úkol chránit budovu před nepříznivými povětrnostními vlivy, jako jsou déšť, sníh a sluneční záření. Materiály používané pro venkovní obklady jsou obvykle odolné vůči povětrnostním podmínkám a mají schopnost odolat vnějším tlakům a teplotním výkyvům. Mezi běžně používané materiály patří například fasádní omítky, dřevěné obklady, kovové panely, betonové obklady nebo keramické obklady. Venkovní obklady nejenže poskytují ochranu budově, ale také mohou přispět k estetickému vzhledu a celkovému designu venkovního prostoru.

 • Vintage – Z pohledu designu jde o konkrétní styl využívající historické prvky a korespondující s určitým retro stylem. S pomocí vhodně zvolených Vintage dřevěných obkladů můžete ve svém interiéru docílit prostředí označovaného jako vintage.

W


X


Y


Z

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!