Powered by Smartsupp

Spárovací hmota

Obkladový materiál nabývá nejrůznějších podob. Někdo volí obklady podle materiálu, další zase obklady dle umístění. Ať tak či onak, vždy máte možnost sáhnout po řešení s přiznanou spárou. Pokud vás nudí bezespárová řešení a toužíte po viditelné spáře u obkladů, přijde vám vhod spárovací malta. Nezbytné příslušenství pro konkrétní obklady. Spárovací malta je vhodná do interiérů a exteriérů. Tzn., že je použitelná pro vnitřní obklady i venkovní obklady. Z pohledu designu dokáže viditelným způsobem změnit koncept celé obložené plochy. O jejím širokém využití vypovídají například cihlové obklady, kde je spára doslova nepřehlédnutelnou a líbivou součástí obkladů. S pomocí spárovací malty dokážete podpořit působivý dekor obkladu, zvýšíte celkovou autentičnost a zároveň se můžete spolehnout na dlouhověkost spáry. K tomu dochází za předpokladu, že budete vybírat kvalitní příslušenství v podání spárovací hmoty.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Spárovací malta

Obkladový materiál nabývá nejrůznějších podob. Někdo volí obklady podle materiálu, další zase obklady dle umístění. Ať tak či onak, vždy máte možnost sáhnout po řešení s přiznanou spárou. Pokud vás nudí bezespárová řešení a toužíte po viditelné spáře u obkladů, přijde vám vhod spárovací malta. Nezbytné příslušenství pro konkrétní obklady.

Spárovací malta je vhodná do interiérů a exteriérů. Tzn., že je použitelná pro vnitřní obklady i venkovní obklady. Z pohledu designu dokáže viditelným způsobem změnit koncept celé obložené plochy. O jejím širokém využití vypovídají například cihlové obklady, kde je spára doslova nepřehlédnutelnou a líbivou součástí obkladů.

S pomocí spárovací malty dokážete podpořit působivý dekor obkladu, zvýšíte celkovou autentičnost a zároveň se můžete spolehnout na dlouhověkost spáry. K tomu dochází za předpokladu, že budete vybírat kvalitní příslušenství v podání spárovací hmoty.

Spárovací malta pro rozdílné typy obkladů

Každý z nás má naprosto odlišný vkus a potřeby. I díky tomu chrlí výrobci obkladů na trh spoustu modelů, mezi nimiž nechybí ani obklady s přiznanými spárami. Spárovací malta nebo chcete-li spárovací tmel je využitelný v kombinaci s nejrůznějšími obklady podle materiálu.

Jak vidno, spárovací malta je vhodná nejenom pro přírodní obklad, ale také ten umělý. Na své si tedy přijde každý, kdo chce obkladem se spárou zvelebit svůj interiér či exteriér. Spárování bude vypadat dobře jak stěně v obýváku, tak na fasádě domu.

Vlastnosti spárovací hmoty

Nejčastěji se setkáte s práškovou podobou spárovací mlaty stejně, jako je tomu u lepidel pro obklady. S pomocí správného množství vody pak vytvoříte homogenní směs použitelnou v rámci spárování. Od spárovací hmoty se pochopitelně vyžadují jisté vlastnosti přispívající k dlouhověkosti obkladu jako celku.

  • Odolnost proti povětrnostním podmínkám
  • Vysoká plasticita
  • Dobrá přilnavost

Na spárovací hmotu samozřejmě nebudete přihlížet jen jako na konkrétní příslušenství k obkladům s danými vlastnostmi. Všímat si musíte i další zásadní věci, kterou je barva. Přece jenom, barevné podání spárovací malty zásadním způsobem ovlivňuje celkový vzhled obkladu. Tzn., vybírejte spárovací maltu nejenom podle typu obkladu, ale také podle zabarvení.

Snadné aplikování spárovací hmoty

Práce se spárovací maltou není příliš obtížná. Základem je suchý a čistý povrch, jako je tomu například při aplikování penetrace nebo lepidla a tmelů. Spárování provádějte dle doporučení výrobce spárovací směsi. Dbejte na vhodnou teplotu okolí, ochranu před povětrnostními vlivy, než dojde k zaschnutí a nezapomínejte na testovací spáru, abyste se přesvědčili o požadovaném výsledku.

Spárování jako takové určitě vyžaduje nějaký ten čas navíc oproti bezespárovému řešení obkladů, na druhou stranu přináší krásnou podívanou a originální prvek bydlení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!