Powered by Smartsupp

Venkovní obklady

Exteriérové obklady představují dominantní a nepřehlédnutelnou součást jakékoliv nemovitosti. Jedná se o obklady používané venku, tzn. na fasádách domů a přidružených konstrukcích. Obkladové materiály splňující kritéria týkající se hlavně venkovního aplikování. Kromě stylového designu se spolehněte i na odolnost a dlouhověkost. Mezi typické venkovní obklady patří kamenné obklady a betonové obklady. Můžete si vybrat, zda dáte přednost přírodnímu materiálu nebo sáhnete po umělém kameni, tedy imitaci za nižší cenu. Venkovní obklady jsou primárně o jedinečnosti, nápaditosti a kreativitě. Zároveň se kladně promítají do zhodnocení dané nemovitosti.Venkovní obklady svým zpracováním a provedením podléhají novodobým trendům. I díky tomu dokáží zvelebit nemovitosti s tradiční i nadčasovou architekturou. Dokazují to propracované obklady na fasádu, které můžete aplikovat pouze na část nebo celou stěnu. Možností je v tomto směru více než dost.

Více informací
Specialistka
Kateřina Vám ráda poradí
Pondělí až pátek od 7:00 - 15:00 hod.
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobrazit filtry

Venkovní obklady

Exteriérové obklady představují dominantní a nepřehlédnutelnou součást jakékoliv nemovitosti. Jedná se o obklady používané venku, tzn. na fasádách domů a přidružených konstrukcích. Obkladové materiály splňující kritéria týkající se hlavně venkovního aplikování. Kromě stylového designu se spolehněte i na odolnost a dlouhověkost.

Mezi typické venkovní obklady patří kamenné obklady a betonové obklady. Můžete si vybrat, zda dáte přednost přírodnímu materiálu nebo sáhnete po umělém kameni, tedy imitaci za nižší cenu. Venkovní obklady jsou primárně o jedinečnosti, nápaditosti a kreativitě. Zároveň se kladně promítají do zhodnocení dané nemovitosti.

Venkovní obklady svým zpracováním a provedením podléhají novodobým trendům. I díky tomu dokáží zvelebit nemovitosti s tradiční i nadčasovou architekturou. Dokazují to propracované obklady na fasádu, které můžete aplikovat pouze na část nebo celou stěnu. Možností je v tomto směru více než dost.

Důležité vlastnosti venkovních obkladů

Když se rozhodnete pro venkovní obklady je zcela pochopitelné, že musíte volit materiály s těmi správnými technickými parametry. Obklady do exteriéru přece jenom odolávají nejrůznějším povětrnostním podmínkám.

  • Voděodolnost
  • Mrazuvzdornost
  • Povrchová odolnost

Kvalitní venkovní obklady, jakými jsou balkánská rula, břidlicové obklady a kvarcitové obklady tyto vlastnosti bezpochyby splňují. Nevadí jim tak déšť, přímé sluneční paprsky i větší mrazy v zimě. Vždy je třeba promyslet volbu vhodného materiálu s ohledem na konkrétní místo lepení.

Kam umístit venkovní obklady?

Není pochyb o tom, že produkty tohoto typu dokonale fungují jako obklady na fasádu. S přehledem se stávají nedílnou a nepřehlédnutelnou součástí vybraných částí stavby. Díky tomu dodávají bytové či komerční nemovitosti na jedinečnosti, originalitě a dělají ji vzhledově výjimečnou. Venkovní obklady mají i mnohá další použití.

Venkovní obklady dle použití doslova neznají hranic. To znamená, že je můžete aplikovat také do okolních prostor nemovitosti. Typickým příkladem jsou obklady kolem bazénu. Dále se nabízí obklady do zahrady. Přírodní i umělé materiály, které dokáží z omšelé zahrady vytvořit působivý a oku lahodící prostor, kde se budete cítit nadmíru dobře.

Příslušenství k venkovním obkladům

Ať už se rozhodnete pro venkovní obklady jakéhokoliv typu, nezapomínejte na volbu správného příslušenství. To ostatně platí i pro vnitřní obklady. Aby venkovní obklady plnily svoji úlohu dlouhá léta, je zapotřebí splnit několik zásadních podmínek.

Čas věnujte důkladné přípravě podkladu, který musí být dokonale očištěn, suchý a zároveň penetrovaný. Používejte pouze doporučená lepidla odpovídajícího typu. Ta se mohou lišit pro kamenné obklady a ty nepřírodní. Posledním krokem se stává impregnace zachovávající stálý vzhled venkovního obkladu a podporující jeho přirozené vlastnosti.

Zvolte venkovní obkladový materiál, v jehož případě máte rozhodně na výběr. A to z pohledu výrobního materiálu, výsledného vzhledu, ale i z hlediska pořizovacích nákladů. Venkovní obklady jsou jednoznačnou dominantou nemovitosti.

 

Nezapomínejte na příslušenství pro obklady

Správně nalepený obklad vyžaduje dokonale připravený povrch. Teprve poté dosáhnete požadovaného výsledku z designového i funkčního hlediska. Právě kvůli tomu využívejte pouze adekvátní příslušenství.

Pomyslným odrazovým můstkem je čistý podklad ve spojení s penetrací. Dále aplikujte kvalitní a osvědčená lepidla a tmely. Dokončovací práce si žádají spárovací hmotu a u některých obkladů je dobré sáhnout také po ochranné impregnaci. Přistupujte k novým obkladům komplexně, tedy od A až do Z.

 

Nevíte si s výběrem obkladů rady? Využijte naši službu vizualizace zdarma

Už máte vybrané vysněné obklady, ale nevíte, jak budou vypadat na místě po instalaci? Jednou z možností je využít naši vzorkovnu obkladů, která se nachází téměř uprostřed republiky. Mnohem jednodušší a účinnější je využít naší službu vizualizace interiéru. Vyberete si svůj obklad, pošlete nám fotografii interiéru a my vám vytvoříme jeden náhled zdarma. Potřebujete porovnat více obkladů? Jeden levnější a druhý luxusnější? Každý další návrh je jen za 199 Kč. Tady se o vizualizaci obkladů dozvíte víc

Někdy jakoby nevíme, co to té pracovně, obývacímu pokoji nebo třeba kuchyni chybí… Firma Drdlík Vám přímo i nepřímo dává odpovědi. Navíc se můžete spolehnout na fungující poradnu, srozumitelné návody (včetně videí), dodání či zprostředkování příslušenství. Takto vám s radostí umožňuje zlepšit, opravit nebo zkrášlit vaše zázemí, ať už jde o byt, dům, zahradu, nebo kancelář. Dobrým pomocníkem při rozhodování může být i náš blog, kde najdete článek o tom, jak si vybrat dřevěný obklad do interiéru.

Jak se říká, tradice zavazuje. Firma Drdlík byla založena roku 1989 a to už něco znamená. Ale samozřejmě nejen proto vám nabízí skutečnou kvalitu, krásné produkty a atraktivní řešení.

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!