Powered by Smartsupp

Ochrana dřevěného šindele

Správně ošetřený šindel může sloužit desítky let. Šindele impregnujeme přípravkem BOCHEMIT QB Profi, který chrání dřevo proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Proto věnujeme velkou pozornost jeho účinné ochraně před napadením škůdci a před dalšími riziky. Poznejte naše možnosti impregnace šindele, díky kterým můžeme dřevo účinně chránit.

Ukázka impregnací dřevěného štípaného šindele, drdlík

Životnost

Životnost Vaší šindelové střechy je ovlivněna kvalitou šindelů (štípání a husté dřevo), jejich dostatečnou impregnací, odbornou pokládkou, sklonem střechy, ochranným olejovým nátěrem a mechanickým očištěním (kartáčováním, popř. tlakovou vodou), výměnou špatných šindelů- vše spadá do pravidelné údržby šindele (každých 3 – 5 let). Takto udržovaný a ošetřovaný šindel vydrží na Vaší střeše až 50 - 80 let.

 

Postup impregnace

Vyrobený šindel se nechá přirozeně vyschnout v hráních, aby přirozeně vyschnul. Před montáží je provedena impregnace máčením v chemickém roztoku BOCHEMIT QB Profi a to po dobu 24 hodin, což zvýší jeho životnost. Po impregnaci se nechá šindel opět vyschnout. Pokládat na střechu se dá pouze vyschlý šindel.

Impregnace máčením dřevěný Valašský šindel, drdlík

 

Je několik technologických postupů impregnace šindele:

A, tlako-vakuově v roztoku Wolmanit CX-10

B, máčením do roztoku Bochemit QB Profi

C, nástřikem Bochemitem QB Profi přímo na střeše.

Ukázka různých barevných a technologických druhů impregnace

Smrkový šindel- bezbarvá impregnace Bochemit QB Profi Smrkový šindel- červenohnědá impregnace Bochemit QB Profi Smrkový šindel- tlaková impregnace Wolmanit CX-10
Modřínový šindel- bez impregnace
Dřevěný štípaný šindel- smrk, bezbarvá impregnace Dřevěný štípaný šindel- smrk, hnědá impregnace Dřevěný štípaný šindel- tlaková impregnace Štípaná dřevěný šindel- modřín
pouze na zakázku tuto impregnaci používáme pouze na zakázku impregnace se nedělá

 

Šindel s tlako-vakuovou impregnací je nutno včas předem objednat, aby mohl šindel opět vyschnout.

 

Šindel modřínový vs. smrkový

Smrkový šindel

Smrkový šindel se musí impregnovat proti biotickým a klimatickým vlivům chemickými látkami - impregnací. Zpomalí se tak přirozená degradace dřevní hmoty. Na výběr máme několik technologických postupů impregnace šindele.

 

Modřínový šindel

Modřínový šindel se neimpregnuje. Je velmi odolný proti povětrnostním vlivům, díky přirozenému, specifickému složení smůly obsažené ve dřevě.

 

Druhy impregnace

Tlakovakuová impregnace

  • Cílem moderní ochrany dřeva je maximální možná ochrana dřeva při minimální zatížení životního prostředí. Jistou ochranu - bez použití solí chromu a přesto velmi účinnou - poskytuje ochranný přípravek na dřevo, aplikovatelný vakuotlakovou impregnací: Wolmanit CX-10. Při vakuotlakové impregnaci se dosahuje hlubokého průniku Wolmanitu do dřeva, které získá nazelenalé zbarvení. Šindele jsou impregnovány dle expoziční třídy 4: dřevo v trvalém kontaktu s půdou, nebo trvale vystavené silnému působení vlhkosti.

 

Máčení

  • Koncentrovaný vodou ředitelný fungicidní a insekticidní přípravek na dřevo Bochemit QBProfi. Určený k impregnaci stavebního řeziva v exteriéru, při použití se doporučuje aplikovat přípravek metodou dlouhodobého máčení případně použít krycí nátěr. Přípravek poskytuje řezivu dlouhodobou ochranu proti dřevokaznému hmyzu. Chrání dřevo vůči dřevokazným houbám (včetně dřevomorky domácí) a plísním.

 

Nástřikem Bochemit QB Profi přímo na střeše

  • Tento postup doporučujeme pouze, pro sjednocení barvy šindele na střeše, jinak je impregnace nedostatečná. Nejdříve na šindeldoporučujeme předchozí dvě varianty impregnace. Tuto variantu můžete využít v dalších letech, jako další možnost ochrany před mechy, lišejníky a povětrnostními vlivy. I po tomto nástřiku a vyschnutí šindele je nutné udělat konečný nátěr olejovou barvou Karbolineum Extra.

Impregnace štípaného šindele

Nátěr šindele

Po položení na střechu je ,,vždy nutné,, šindel natřít. Šindel je nejdůležitější chránit před sluncem a deštěm ….. více

Náter Valašského dřevěného šindele

 

Výroba šindele

Dřevěné šindele jsou vyráběny z vysoce kvalitních, pečlivě vybíraných, pomalu rostoucích stromů s vysokou hustotou letokruhů. Pomalý růst a vysoká nadmořská výška, zaručuje větší hustotu dřeva, které dobře odolává povětrnostním vlivům. Oko zkušeného šindeláře pozná, který strom bude vhodný na výrobu šindelů ….. více

Výroba dřevěného šindele štípaného, drdlík

 

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na cokoli na telefonním čísle: +420 608 87 28 27 nebo na e-mailové adrese: info@strecha-je-hra.cz , kde vám velmi rádi odpovíme na Vaše dotazy. Kromě přesného výpočtu spotřeby krytiny a potřebných doplňků získáte zároveň návrh ideálního řešení, naše dlouholeté zkušenosti + odborné poradenství.

 

Děkujeme za Vaši přízeň, Váš tým Drdlík.

Zákaznický servis:
Ceník plast. šindel EUREKOCeník dřevěný šindel - Kalkulace střechy - Školení - Kontakt
Naše výrobky:
Dřevěný šindelPlastový šindelDřevěné obklady na zeď - Šindelové stříškyDřevěný žlab

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!